Jakie atrakcje dla dzieci w Warszawie i okolicach warto poznać z Eko Taxi?

Atrakcje dla dzieci w Warszawie są bardzo zróżnicowane, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś interesującego dla siebie. Dzięki tanim usługom Eko Taxi, nawet w jeden dzień można odwiedzić kilka wartych uwagi miejsc! W grę wchodzi także jednodniowa wycieczka poza miasto. Sprawdź, jakie ciekawe miejsca znajdują się Warszawie oraz okolicach i odwiedź je z nami. Dowiedz się, jakie udogodnienia czekają na naszych pasażerów i dlaczego warto wybrać taksówkę jako środek transportu.

Spis treści:
Kina i teatry dla dzieci
Jak zorganizować rodzinną wycieczkę za miasto?
Muzea i warsztaty edukacyjne
Pomysły na rodzinne spacery po Warszawie

Z jakich atrakcji dla dzieci warto skorzystać w 2018 roku? Odwiedź z Eko Taxi najciekawsze kina i teatry w Warszawie

Szukając atrakcji dla dzieci w 2018 r., warto zwrócić uwagę na ofertę kin i teatrów. Bilety na spektakle czy filmy możemy zarezerwować przez smartfon i za pomocą tego samego urządzenia w prosty sposób zamówić przejazd na miejsce w aplikacji Eko Taxi. Wystarczy kilka kliknięć, aby taksówka znalazła się pod waszym adresem. Oczywiście możecie także zlecić kurs, dzwoniąc na centralę Eko Taxi w Warszawie. W każdym przypadku zyskujecie pewność, że wasze zlecenie zostanie szybko zrealizowane. To dzięki temu, że nasza firma posiada nowoczesny system zarządzania zleceniami, zapewniając klientom możliwie jak najkrótszy czas oczekiwania na zamówioną taksówkę.

Dlaczego warto odwiedzać z dziećmi kina i teatry?

Wyprawa na seans czy przedstawienie to za każdym razem wspaniała przygoda dla dziecka. Uczestniczenie w niej wspólnie buduje więzi rodzinne i daje okazję do spędzenia czasu w ciekawy sposób. Ponadto dzieci uczą się obcowania z kulturą i sztuką. Może to w przyszłości zaowocować wspaniałą pasją i chęcią poznawania nowych rzeczy. Seanse dla najmłodszych zawsze niosą ze sobą jakiś wartościowy przekaz, bohaterowie prezentują pozytywne wzorce zachowań, dzięki czemu pozwalają dziecku na lepsze zrozumienie otaczającego je świata. Jeśli nie wiecie, gdzie warto się wybrać, poniżej przedstawiamy kilka propozycji kin i teatrów, które warto odwiedzić z dziećmi w różnym wieku.

Teatr Niewielki

Teatr Niewielki to miejsce, które powstało z myślą o najmłodszych odbiorcach sztuki, dostępne dla dzieci już od pierwszego roku życia. Jeszcze zanim mali widzowie znajdą się w kameralnej sali teatralnej (do 45 widzów) wyposażonej w miękkie poduchy, mogą pobawić się w kolorowym foyer pełnym zabawek i książek. Największe atrakcje mają jednak miejsce podczas przedstawienia: dzieci mogą zmieniać miejsca i jednocześnie perspektywę oglądania tego, co dzieje się na scenie. Dodatkowo aktorzy bardzo często wchodzą w interakcję w małymi widzami.

Teatr Małego Widza

Teatr Małego Widza to kolejna placówka, która chętnie gości u siebie najmłodszych widzów. Każde dziecko może wygodnie usiąść na wybranym przez siebie miejscu i żywo reagować na to, co dzieje się wokół, ponieważ nie obowiązuje tu zakaz rozmawiania i hałasowania. Dzieci zaproszone są do interakcji z aktorami i współtworzenia opowieści. Spektakle mają przede wszystkim sprawiać maluchom radość. W Teatrze Małego Widza wykorzystywane są nie tylko bodźce wizualne i dźwiękowe, ale także zapachowe i dotykowe.

Kino Praha

Do kina Praha warto się wybrać w weekend, kiedy to organizowane są specjalne seanse rodzinne. Jednym z bardziej interesujących cykli może się okazać „Praha dzieciom – rodzinne poranki artystyczno-filmowe”, w ramach którego dzieci wraz z rodzicami zapraszane są nie tylko na wspaniałe i pouczające bajki, ale także na kreatywne warsztaty. Zajęcia rozwijają umiejętności plastyczne, wokalne i taneczne. Warto też wiedzieć, że jeżeli wybierzemy się do kina Praha w dzień, w którym akurat nie odbywają się żadne warsztaty, na małych widzów będą czekały w holu kolorowanki i kredki.

Kino Muranów

Atrakcji dla najmłodszych widzów nie brakuje także w warszawskim kinie Muranów. Seanse familijne odbywają się głównie rano i przed południem. Ponadto w kinie organizowane są pokazy filmów z bieżącego repertuaru dedykowane rodzicom. Maluchy do lat 4 mogą wejść na salę z mamą i tatą, a starsze dzieci zaproszone są do zabawy z animatorem poza salą kinową. Nie zabraknie tu także warsztatów artystycznych dla dzieci.

Poznaj z Eko Taxi wspaniałe atrakcje dla dzieci w okolicach Warszawy i sprawdź, o czym warto pamiętać przy organizacji rodzinnej wycieczki za miasto

Zwiedzanie Warszawy i okolic to świetna atrakcja dla dzieci. Sprawdź, jak zorganizować niezapomnianą wycieczkę za miasto i gdzie warto się wybrać, aby dostarczyć całej rodzinie pozytywnych wrażeń. Eko Taxi przedstawia praktyczny poradnik.

Wybór miejsca

W okolicach Warszawy nie brakuje ciekawych miejsc na jednodniowe czy weekendowe wypady. Planując wycieczkę warto przejrzeć najciekawsze propozycje.

Błonie – Park Bajka

Park Bajka w miejscowości Błonie to świetne miejsce dla całej rodziny. Obiekt jest podzielony na kilka stref, dopasowanych do różnych grup wiekowych. W Parku Bajka znajdziemy tradycyjne place zabaw, a także zaaranżowaną wioskę indiańską, zakątek z instrumentami muzycznymi oraz interaktywną fontannę. Młodzieży i dorosłym z pewnością przypadną do gustu takie atrakcje jak plenerowa siłownia, ogrodowe szachy czy bule.

Janowiec – Magiczne Ogrody

Inspiracją do stworzenia Magicznych Ogrodów był świat baśni. Razem z dziećmi można tu odkrywać niezwykłe krainy, w których mieszkają fantastyczne istoty. Wspólne spacerowanie po Magicznych Ogrodach dostarczy całej rodzinie sporo rozrywki. Zarówno maluchy, jak i rodzice poczują się jak w bajce.

Runów – Miasteczko Westernowe

Miasteczko Westernowe w Runowie to idealne miejsce dla małych i dużych poszukiwaczy przygód. Dzięki licznym atrakcjom można tu poczuć się niczym na Dzikim Zachodzie. Na odwiedzających czekają takie aktywności jak: przejażdżka na koniu, strzelanie z wiatrówki i łuku, sesja zdjęciowa w kowbojskich strojach, płukanie złota oraz wybijanie monet.

Planowanie wycieczki

Aby zorganizować udany wypad za miasto dla całej rodziny, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Transport

Najwygodniejszy dojazd do wybranej miejscowości w okolicach stolicy zapewni Eko Taxi. Kursy można zamawiać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Niezależnie od tego, czy planujecie wypad w weekend, czy w środku tygodnia – tanie taxi bezpiecznie i szybko dowiezie całą rodzinę na miejsce! Jeżeli liczy ona więcej niż cztery osoby, warto skorzystać z minibusu, w którym znajdzie się miejsce dla ośmiu pasażerów. Decydując się na taxi, nie musicie martwić się rozkładem autobusów czy pociągów i możecie wyruszyć w drogę o dogodnej porze.

Prowiant

Na jednodniowe wycieczki za miasto zawsze warto zabierać ze sobą prowiant, zwłaszcza jeżeli podróż odbywa się z dziećmi. Nie zapomnicjie też o napojach, zawsze warto mieć ze sobą butelkę wody, a w chłodne dni – termos z gorącą herbatą.

Wygodne ubrania

Aby czuć się komfortowo podczas wycieczki, warto zadbać o wygodny strój i sportowe buty. Pamiętajcie także o tym, aby sprawdzić prognozę pogody. Nawet jeżeli zapowiada się słoneczny dzień, dobrze jest schować do plecaka lekką kurtkę lub pelerynę przeciwdeszczową.

Szukasz ciekawych atrakcji dla dzieci? Już dziś sprawdź oferty warszawskich muzeów, zamów kurs w Eko Taxi i zabierz maluchy na ciekawe warsztaty edukacyjne

Warsztaty edukacyjne to wspaniały pomysł na atrakcję dla dzieci. Wiele z nich odbywa się w warszawskich muzeach. Zajęcia tego typu pomagają rozwijać twórczy i intelektualny potencjał najmłodszych członków rodziny. Sprawdź, gdzie warto zamówić kurs z Eko Taxi, aby maluch mógł spędzić czas na edukacji i zabawie!

Muzeum Sztuki Dziecka

W Muzeum Sztuki Dziecka można oglądać wspaniałe dzieła młodych twórców. Warto tu przyjść w poszukiwaniu inspiracji lub zapisać dziecko na warsztaty artystyczne, na których samo będzie mogło stworzyć swoje dzieło sztuki. Obrazy, rzeźby i kolaże, które powstają na zajęciach są później wystawiane w muzeum jako eksponaty. Obcowanie ze sztuką poprzez tworzenie jej to idealny sposób na rozwijanie kreatywności dziecka.

Muzeum dla Dzieci

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka to wymarzone miejsce dla wszystkich maluchów. Tu mogą zaglądać we wszystkie zakamarki i dotykać każdego eksponatu, a nawet pozować do zdjęć w strojach inspirowanych kulturami z różnych zakątków świata. Miejsce to powstało jako dedykowany najmłodszym odbiorcom sztuki oddział Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. W ofercie Muzeum dla Dzieci znajdują się liczne warsztaty tematyczne i gry edukacyjne.

Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe proponuje szeroki wybór warsztatów i atrakcji dla dzieci. Znaleźć tu można przede wszystkim artystyczne zajęcia dla różnych grup wiekowych. W ofercie jest także zwiedzanie różnych zakamarków muzeum, do których zwiedzający nie mają na co dzień dostępu. Instytucja organizuje również twórcze spotkania urodzinowe dla dzieci.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Bardzo ciekawe atrakcje dla maluchów znajdziecie także w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Oprócz warsztatów artystycznych placówka organizuje zajęcia z obszaru wielokulturowości, dzięki którym dzieci mogą poznać odległe kraje i dowiedzieć się więcej o ich mieszkańcach. Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na warsztaty również dzieci posługujące się językiem migowym.

Darmowe atrakcje dla dzieci – Eko Taxi przedstawia ciekawe trasy spacerowe i fascynujące zabytki

Nie wszystkie atrakcje dla dzieci w Warszawie wymagają opłaty za wstęp. Aby przyjemnie spędzić czas w rodzinnym gronie, wystarczy wybrać się na spacer do jednego z warszawskich parków lub odwiedzić jedną z barwnych dzielnic. Poznaj miejsca szczególnie rekomendowane przez Eko Taxi.

Ogród w Wilanowie

Ogród, znany także pod nazwą Park Wilanowski, jest podzielony na kilka części. Jedną z nich jest Gaj Akademosa, w którym znajdują się pomniki Jana Kochanowskiego oraz Franciszka Karpińskiego. W północnej części parku odnajdziecie także kolejną ciekawą rzeźbę przedstawiającą Trytona, czyli mitycznego boga wody, który został umieszczony na środku fontanny. Idąc dalej na północ od pomnika Trytona, dotrzecie do oranżerii, przy której znajduje się dwuczęściowy ogród. Z kolei we wschodniej części parku znaleźć można przepiękny barokowy ogród włoski z rzeźbami z epoki. Podczas gdy rodzice będą je podziwiać, dzieci mogą cieszyć się przestrzenią do zabawy na świeżym powietrzu. Rodzinny spacer wśród przyrody daje możliwość aktywnego spędzania czasu całą rodziną. Po przechadzce po ogrodzie warto odpocząć nad Jeziorem Wilanowskim.

Stare Miasto

Stare Miasto w Warszawie zachwyca kolorowymi kamienicami oraz przypomina o ważnych dla stolicy wydarzeniach poprzez liczne pomniki historii. Dzieci z pewnością zainteresują się rzeźbą przedstawiającą warszawską Syrenkę. Pomnik zlokalizowany na Starym Mieście to jeden z najpopularniejszych wizerunków Syrenki w Warszawie. Ciekawostką jest to, że aż trzy razy zmieniano jego lokalizację, zanim na dłużej zagościł na Rynku. Przy okazji spaceru po Starym Mieście warto opowiedzieć dzieciom legendy związane z tym miejscem. Pierwszą może być oczywiście opowieść o Syrence, która przypłynęła do stolicy aż z Atlantyku, a drugą – legenda o bazyliszku. Stwór mieszkał podobno w piwnicy przy ul. Krzywe Koło i straszył mieszkańców swoim złowieszczym wzrokiem przemieniającym ludzi w kamień. Bazyliszka zgładził pewien pomysłowy śmiałek, który zszedł do podziemi obwieszony lustrami – potwór padł, gdy zobaczył odbicie swojego złowrogiego spojrzenia.

Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie to jedno z ulubionych miejsc warszawiaków. Znajduje się tu m.in. Pałac na Wyspie, który niegdyś był letnią rezydencją króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. oraz cztery ogrody tematyczne: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Nowy Ogród Chiński. Latem dodatkową atrakcją są koncerty fortepianowe, które odbywają się pod pomnikiem Fryderyka Chopina. Łazienki Królewskie to doskonałe miejsce na relaks dla całej rodziny. W malowniczej scenerii można na przykład urządzić sobie z dziećmi piknik, a jeżeli na takie atrakcje jest już za zimno, świetnie sprawdzi się rodzinny spacer połączony z karmieniem kaczek lub poszukiwaniem wiewiórek.

Jak widać, Warszawa to doskonałe miejsce do spędzania czasu z dziećmi w ciekawy sposób. Każde wyjście z rodzicami będzie dla maluchów przygodą i jednocześnie atrakcją dla całej rodziny. Niezależnie od wybranego miejsca, możecie liczyć na Eko Taxi i w łatwy sposób korzystać z tanich i bezpiecznych przejazdów dla pasażerów w każdym wieku!

Może Cię zainteresować również