Jakie atrakcje turystyczne w Warszawie i okolicach warto poznać z Eko Taxi?

Atrakcji turystycznych w Warszawie nie brakuje, podobnie jak w okolicach stolicy. Pod jaki adres warto zamówić kurs w Eko Taxi, aby zwiedzić najważniejsze zabytki w Warszawie? Jakie miejsca przypadną do gustu najmłodszym turystom? Gdzie można wybrać się na ciekawą wycieczkę poza miasto? Sprawdź nasze propozycje i zaplanuj ciekawy dzień dla całej rodziny lub grupy przyjaciół. Poznaj też zalety przemieszczania się po Warszawie i okolicach wygodną taksówką lub minibusem dla ośmiu pasażerów. Zamawiaj tanie przejazdy o każdej porze dnia i nocy, siedem dni w tygodniu!

Spis treści:
Gdzie się wybrać na jednodniową wycieczkę?
Najważniejsze zabytki i miejsca w stolicy
Zabawa dla całej rodziny

Poznaj fantastyczne atrakcje turystyczne w okolicach Warszawy i zaplanuj niezapomnianą jednodniowa wycieczkę z Eko Taxi dla całej rodziny!

Będąc w Warszawie, warto się wybrać z Eko Taxi na jednodniową wycieczkę w okolice miasta, gdzie znajdziecie wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Co ważne, wcale nie trzeba sprawdzać rozkładów autobusów i pociągów, aby się do nich dostać. Wystarczy zamówić jedną z taksówek Eko. Dzięki atrakcyjnemu cennikowi taka podróż nie obciąży zanadto waszego portfela. A do jakich miejsc warto się wybrać?

Nieborów

W Nieborowie znajduje się okazały pałac z XVII w., w którym niegdyś urzędowała rodzina Radziwiłłów. Obecnie budowla stanowi oddział Muzeum Narodowego w Warszawie. Co się w nim znajduje? Przedstawiciele rodu Radziwiłłów uwielbiali sztukę i dzięki temu dziś turyści mogą oglądać elegancko urządzone wnętrza pałacu i znajdujące się w nich wspaniałe dzieła znakomitych twórców z całego świata. Po zwiedzaniu tej atrakcji można udać się na spacer do okalającego dawną siedzibę Radziwiłłów parku urządzonego w stylu francuskim lub znajdującego się kawałek dalej parku w stylu angielskim.

Liw

Liw to wieś niedaleko Warszawy, w której znajduje się zabytkowy zamek wybudowany w XV w. Urzędowali w nim książęta mazowieccy. Zamek Liw był dla nich ważnym punktem, bo znajdował się na znaczącym szlaku handlowym pomiędzy Koroną a Litwą. Do dziś zachowała się okazała ceglana wieża, w której mieści się Muzeum Zbrojownia. Przypadnie ono do gustu wszystkim miłośnikom historii i kultury sarmackiej. Zwiedzając muzeum, można dowiedzieć się o historii zamku i jego mieszkańcach oraz obejrzeć wspaniałe obrazy i broń z różnych epok. Odwiedzając Zamek Liw latem, można liczyć na udział w jednej z organizowanych tu imprez plenerowych lub obejrzenie inscenizowanego turnieju rycerskiego.

Żelazowa Wola

Żelazowa Wola kojarzy się przede wszystkim z miejscem narodzin Fryderyka Chopina. Obecnie w białym domku, w którym przez pierwszy rok życia mieszkał słynny kompozytor, znajduje się niewielkie muzeum poświęcone jego osobie i twórczości. Inną atrakcją Żelazowej Woli jest park krajobrazowy nad rzeką Utratą.

Żyrardów

Żyrardów to miasto niedaleko Warszawy o unikalnym klimacie, które słynie z lnu. Turyści mogą zwiedzać autentyczną XIX-wieczną osadę fabryczną wybudowaną dla tkaczy i robotników. Jest to obecnie jedyny w Europie obiekt tego typu, który zachował się w całości. Co więcej, większość budynków mieszkalnych i publicznych do dziś pełni swoje funkcje. Osadę uznano w 2012 r. za pomnik historii. W Żyrardowie znajduje się też przepiękny Kościół pw. Matki Bożej Pocieszenia, wybudowany przeszło 100 lat temu z ponad trzech milionów cegieł. Budowlę wzorowano na Kościele Wotywnym w Wiedniu.

Sierpc

Do wsi o nazwie Sierpc warto się udać, aby zwiedzić fantastyczne Muzeum Wsi Mazowieckiej. Jest to skansen o łącznej powierzchni ponad 60 hektarów. W Sierpcu odwzorowano osadę rolniczą według modelu, jaki niegdyś na ziemiach polskich występował najczęściej. Na terenie skansenu znajduje się blisko 80 obiektów małej i dużej architektury, w tym między innymi zagrody chłopskie, dworek szlachecki, wiatrak kozłowy oraz drewniany kościół. Turyści mogą oglądać także galerię rzeźby ludowej i Powozownie.

Zamów tani kurs w Eko Taxi i odkryj najważniejsze atrakcje turystyczne Warszawy! Przedstawiamy listę najciekawszych miejsc i zabytków

Zwiedzanie najważniejszych atrakcji turystycznych Warszawy jest o wiele przyjemniejsze, kiedy przemierza się miasto w wygodnym i tanim taxi. Jak zamówić bezpieczną taksówkę, która zawiezie was do celu w korzystnej cenie? Eko Taxi proponuje swoim klientom aż dwa sposoby zlecania kursu: wykonanie telefonu na centralę i zamówienie samochodu przez aplikację mobilną Eko Taxi. Można ją pobrać za darmo i zainstalować na smartfonie lub tablecie. Pozostaje tylko pytanie, pod jaki adres warto zamówić kurs, aby poznać najważniejsze zabytki i atrakcje stolicy?

Zabytki z listy światowego dziedzictwa UNESCO

Stare Miasto w Warszawie zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1980 r. W uzasadnieniu uwzględniono determinację mieszkańców Warszawy do odbudowania zabytkowego centrum miasta, które uległo niemal całkowitemu zniszczeniu w wyniku II wojny światowej. Zrekonstruowano kościoły, pałace i domy, które do dziś są symbolem polskiej kultury i tożsamości narodowej. Na jakie obiekty szczególnie warto zwrócić uwagę podczas zwiedzania Starego Miasta? Oto kilka z nich:

 • Plac Zamkowy: Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III i Pałac pod Blachą,
 • Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela,
 • Kościół Matki Bożej Łaskawej,
 • Kościół św. Marcina,
 • zespół murów miejskich z barbakanem,
 • kamienice na ul. Świętojańskiej, ul. Wąski Dunaj i ul. Szeroki Dunaj.

Pałac Kultury i Nauki

Najwyższy budynek nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce warto odwiedzić z kilku powodów. Po pierwsze turyści mają możliwość wejścia na niezwykły taras widokowy na 30 piętrze PKiN. Widok z wysokości 114 metrów zapiera dech w piersiach. Zobaczyć panoramę Warszawy z takiej perspektywy to niezapomniane przeżycie! Można zwiedzać kultowy budynek z przewodnikiem – od piwnicy do szczytu. Warto też wiedzieć, że w PKiN znajduje się kilka ciekawych muzeów i wystaw:

 • Narodowe Muzeum Techniki,
 • Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk,
 • Muzeum Warszawy,
 • Muzeum Domków dla lalek,
 • wystawa Fascynujący świat pająków,
 • wystawa Napoleon Bonaparte.

Warszawskie Syrenki

Syrenka to jeden z najbardziej charakterystycznych symboli Warszawy. W mieście znajduje się niejeden jej wizerunek. Oprócz oglądania fantastycznych rzeźb i płaskorzeźb Syrenki warto też poznać związaną z nią legendę. Ponoć mityczna postać przypłynęła do Warszawy aż z Oceanu Atlantyckiego. Dotarła do portu w Gdańsku, a dalej popłynęła Wisłą. Zatrzymała się u podnóży Starego Miasta, żeby odpocząć na piaszczystej plaży i tak jej się spodobała okolica, że postanowiła tu zostać. Umilała rybakom czas swoim pięknym śpiewem, który pewnego razu usłyszał także chciwy kupiec. Postanowił uwięzić Syrenkę, aby zarabiać na jej talencie. Uratował ją syn rybaka, który usłyszał wołanie o pomoc dochodzące z drewnianej szopy. Po tym wydarzeniu Syrenka przyrzekła, że mieszkańcy Warszawy mogą liczyć na jej pomoc w razie potrzeby. Właśnie z tego powodu przedstawia się ją z mieczem i tarczą. Wizerunki Syrenki można znaleźć w następujących lokalizacjach:

 • Stare Miasto, Rynek,
 • Powiśle, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie,
 • Wiadukt im. Stanisława Markiewicza na ul. Karowej,
 • remiza tramwajowa przy ul. Inżynierskiej 6,
 • gmach Zespołu Szkół nr 77 na rogu ul. Katowickiej i ul. Zwycięzców,
 • gmach Urzędu Dzielnicy Praga Południe przy ul. Grochowskiej 274,
 • gmach Zakładu Filtrów Pośpiesznych przy ul. Koszykowej 81.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Dla wielu to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania stolicy. W Muzeum Powstania Warszawskiego można się zapoznać z ekspozycją opowiadającą historię działalności Polskiego Państwa Podziemnego oraz wydarzeń z 1944 r. Do trudnego tematu inicjatorzy muzeum podeszli w sposób innowacyjny i postanowili wykorzystać najnowocześniejsze technologie i multimedia. Odwiedzający zapoznają się z interaktywnymi wystawami, krok po kroku poznając kolejne fakty o Powstaniu Warszawskim.

Dlaczego warto przemieszczać się po Warszawie z Eko Taxi podczas zwiedzania atrakcji turystycznych dla dzieci? Sprawdź, jakie miejsca warto odwiedzić

W Warszawie jest mnóstwo wspaniałych atrakcji turystycznych dla dzieci. Zwiedzanie z maluchami wymaga zapewnienia im wygodnego i bezpiecznego transportu. Warto postawić na tanie taxi i błyskawicznie przemieszczać się pomiędzy kolejnymi lokalizacjami, które chcecie odwiedzić. Dzieci mogą jechać w taksówce przypięte pasami bezpieczeństwa, zatem nie musicie martwić się o foteliki. Sprawdź, jakie warszawskie atrakcje przypadną do gustu najmłodszym.

Stadion Narodowy

Warto odwiedzić Stadion Narodowy w Warszawie nie tylko przy okazji meczu lub odbywających się tam targów. Zwiedzanie tego miejsca to niebanalna propozycja dla całej rodziny. Stadion jest otwarty dla turystów na co dzień, z czego ucieszą się fani piłki nożnej w każdym wieku. Można nie tylko obejrzeć murawę i trybuny, ale także skorzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak zjazd na tyrolce czy szaleństwo na torze kartingowym.

Centrum Nauki Kopernik

Świetne miejsce do spędzania czasu z całą rodziną. Atrakcje, jakie czekają tu na odwiedzających, przypadną do gustu osobom w każdym wieku! W Centrum Nauki Kopernik postawiono na interakcję z odbiorcą i zachęcanie do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania. Zwiedzanie tego niezwykłego miejsca udowadnia, że nauka może być ciekawa, jeżeli istnieje możliwość eksperymentowania, obserwowania różnych zjawisk i wykonywania doświadczeń. Wśród dodatkowych atrakcji znajdują się fascynujące warsztaty oraz specjalne pokazy w Planetarium Kopernika.

Dom Zagadek

Dom Zagadek to tzw. escape room dopasowany do potrzeb i możliwości dzieci. Pokoje wypełnione łamigłówkami z pewnością dostarczą całej rodzinie wielu rozrywek. To także doskonały sposób na integrację – świetnie sprawdzi się podczas wycieczek z przyjaciółmi, którzy także mają dzieci. Dom Zagadek to miejsce, które nie tylko bawi, ale i uczy, rozwija wyobraźnię oraz kreatywność. Pokazuje też, że dzięki współpracy można więcej osiągnąć. Warto wiedzieć, że poziom trudności łamigłówek jest dostosowany do wieku odwiedzających.

Niewidzialna Wystawa

Niewidzialna Wystawa to propozycja dla nieco starszych dzieci – powyżej 8 roku życia. Zwiedzanie ekspozycji odbywa się w całkowitej ciemności. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie edukacyjne, które daje turystom możliwość sprawdzenia, jak osoby niewidome odbierają świat na co dzień. Dzieci, młodzież i dorośli przechadzający się po interaktywnej Niewidzialnej Wystawie mogą sprawdzić, jakimi sposobami niewidomi poruszają się po zatłoczonym mieście, zamawiają kawę i posiłki w restauracji, a także jak urządzone są ich mieszkania. Turystom towarzyszą przewodnicy – osoby niewidome, które pomagają znaleźć drogę do kolejnych pomieszczeń Niewidzialnej Wystawy. Zwiedzanie trwa ok. 60 minut.

Ogrody BUW

Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego doskonale nadają się na wspólny spacer. Dzieci mogą się tu poczuć jak w magicznej krainie niczym z baśni. Z kolei rodzice z pewnością docenią rozplanowanie ogrodów i dbałość o szczegóły. Rośliny w tym wyjątkowym miejscu są rozmieszczone tematycznie i kolorami. BUW znajduje się tuż przy Wiśle, a więc po obejściu ogrodów, można udać się na przechadzkę nad rzekę. Wybranie się w te okolice to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną na świeżym powietrzu.

Może Cię zainteresować również