Atrakcje w Warszawie – co warto zobaczyć w stolicy? Przedstawiamy przegląd ciekawych turystycznych atrakcji w Warszawie i okolicach, także dla dzieci i młodzieży!

Atrakcje w Warszawie – co warto zobaczyć w stolicy? Przedstawiamy przegląd ciekawych turystycznych atrakcji w Warszawie i okolicach, także dla dzieci i młodzieży!

Atrakcje Warszawy przyciągają turystów z całego świata. Także rodacy chętnie przyjeżdżają do stolicy na krótkie, weekendowe wycieczki. Warszawa jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Europie. Przed podróżą dobrze jest przygotować sobie spis zabytków i atrakcji w Warszawie, które najbardziej nas interesują. Jakie miejsca warto odwiedzić w stolicy? I jak najlepiej poruszać się po mieście? Odpowiadamy na nurtujące turystów pytania! Poznaj nasze zestawienie najciekawszych atrakcji Warszawy i okolic. Podpowiadamy, co zdecydowanie warto zwiedzić i gdzie udać się z dziećmi i młodzieżą.

Spis treści:
Atrakcje dla dzieci w Warszawie
Trasy spacerowe i atrakcje turystyczne
Atrakcje dla dzieci i dorosłych w okolicach Warszawy
Warszawa – atrakcje dla młodzieży
Zaplanuj idealny weekend w Warszawie

Wydarzenia, imprezy i atrakcje dla dzieci – Warszawa zaprasza całe rodziny na wspólny, aktywny wypoczynek! Poznaj wyjątkowo ciekawe, rozwijające atrakcje dla najmłodszych turystów

Atrakcje dla dzieci w Warszawie z pewnością dostarczą maluchom i ich rodzinom niezwykłych przeżyć i wspomnień. Przygotowaliśmy zestawienie miejsc, które oferują całej rodzinie naukę przez zabawę. Zobacz, gdzie warto udać się w poszukiwaniu wyjątkowych wydarzeń, imprez i atrakcji dla dzieci.

Centrum Nauki Kopernik

Ciekawe dla dzieci i ich rodziców z pewnością będzie zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Misją tego miejsca jest inspirowanie ludzi w każdym wieku do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi. Specjalnie urządzone sale i wystawy pozwolą najmłodszym odkrywać świat przez zaspokajanie naturalnej, dziecięcej ciekawości oraz realizowanie potrzeby ruchu. Wiele projektów CNK zakłada interakcję z widzem, co z pewnością spodoba się także dorosłym. W Centrum Nauki Kopernik odbywają się różne warsztaty i laboratoria dla dzieci i rodziców – dostępne w cenie biletu. Polecamy również odwiedzić z pociechami Planetarium Niebo Kopernika, w którym odbywają się bardzo ciekawe pokazy dla małych i dużych widzów. Znajdujący się w planetarium projektor może wyświetlić nawet 20 milionów gwiazd.

Park Miniatur Województwa Mazowieckiego oraz Muzeum Domków dla Lalek

W Parku Miniatur można obejrzeć niesamowite makiety historycznych budynków, które zniknęły z krajobrazu Warszawy lub zmieniły swoją formę. Docelowo w PMWM ma się znaleźć aż 50 miniatur budowli dokładnie odwzorowanych w skali 1:25. Makiety to jednocześnie atrakcja i lekcja historii dla dzieci i dorosłych. Inne miejsce, w którym obejrzymy małe, ale niesamowite eksponaty, to Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie. Atrakcja nie tylko dla dzieci! Dorośli mogą w muzeum odbyć wzruszającą wyprawę do lat młodości. Do obejrzenia jest 120 historycznych domków, sklepików i pokoi dla lalek.

Hangar 646 i tunel aerodynamiczny FlySpot

Jeżeli szukasz niebanalnych atrakcji dla dzieci w Warszawie i okolicach, mamy dla Ciebie dwa idealne pomysły na niecodzienne spędzenie czasu. Wielbicielom aktywnego wypoczynku z pewnością przypadną do gustu parki trampolin Hangar 646. To świetne miejsca na zabawę i rozładowanie energii. Można nawet nauczyć się trików akrobatycznych. Inną wyjątkową rozrywką, jaką znajdziemy w Warszawie jest… latanie. Tunel aerodynamiczny FlySpot to urządzenie, w którym człowiek może swobodnie się unosić. Doświadczenie, które do niedawna było dostępne tylko dla osób uprawiających sporty ekstremalne, dziś może przeżyć nawet trzylatek. Latanie odbywa się pod opieką ekspertów – jest bezpieczne dla każdego.

Łazienki w Warszawie - słynna atrakcja turystyczna

Warszawa – atrakcje turystyczne i trasy spacerowe. Przedstawiamy malownicze zakątki stolicy oraz warte uwagi zabytki

Warszawa to atrakcje turystyczne niemal na każdym kroku. Według danych, które zbiera Warszawska Informacja Turystyczna najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca w stolicy to Pałac Kultury i Nauki oraz Łazienki. Ten zespół pałacowo-ogrodowy założony przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w XVIII wieku jest wspaniałym miejscem na spacer. Rozległe tereny zielone i stawy prezentują się bardzo malowniczo. W parku znajduje się wiele rzeźb wykonanych na podobieństwo historycznych postaci. Będąc w Łazienkach, warto zwrócić uwagę także na ciekawie urządzone ogrody tematyczne – Chiński, Holenderski, Królewski, Modernistyczny i Romantyczny. Jeżeli natomiast chodzi o Pałac Kultury i Nauki – zdecydowanie polecamy udać się na taras widokowy na trzydziestym piętrze i spojrzeć na Warszawę z wysokości 114 metrów.

Jeżeli mowa o trasach spacerowych i atrakcjach turystycznych w Warszawie, numerem jeden jest Stare Miasto – najstarsza część stolicy. Składa się z Zamku Królewskiego, majestatycznych zabytkowych kościołów oraz uroczych kamienic z XVII i XVIII wieku. Całość otoczona jest barbakanem – murem obronnym z czerwonej cegły. Na Starym Mieście znajdują się dwa legendarne place targowe, na których oprócz pamiątek kupimy pyszną kawę. Na Rynku możemy podziwiać pomnik Warszawskiej Syrenki. Jeżeli szukamy tajemniczych, magicznych zakątków Warszawy, spacerując po Starym Mieście, zapomnijmy o mapie. Skręcając w wąskie, boczne uliczki, możemy bowiem odnaleźć przejścia na urokliwe podwórka kamienic, ukryte ogródki i schody prowadzące donikąd.

Wspaniałą atrakcję turystyczną Warszawy stanowi trasa spacerowa wzdłuż Wisły. Oprócz pięknych krajobrazów znajdziemy nad rzeką bulwary, bary, miejskie plaże i mobilne teatry. Po spacerze i odpoczynku nad wodą możemy się udać do opisywanego wcześniej Centrum Nauki Kopernik, które znajduje się właśnie na Powiślu. W pobliżu stoi także jeszcze jeden pomnik Warszawskiej Syrenki. Warto wiedzieć, że wizerunki tej postaci znajdują się także w kilku innych miejscach w Warszawie. Płaskorzeźby przedstawiające Syrenkę można dostrzec między innymi na budynkach, wiaduktach i bramach na ulicach Inżynierskiej, Katowickiej, Karowej i Grochowskiej. Syrenka to postać bardzo ważna dla miasta – wszak widnieje w herbie miasta i jest bohaterką wielu legend. Jedna z nich głosi, że syrenki były dwie – pierwsza siostra upodobała sobie Kopenhagę, a druga dopłynęła do portu w Gdańsku i następnie Wisłą dostała się w głąb kraju. Obiecała bronić Warszawy po tym, jak pewien rybak uratował ją przed chciwym kupcem, który planował zarobić na jej śpiewie. Spacer śladami legend, w poszukiwaniu wszystkich wizerunków Syrenki również może stanowić nie lada atrakcję turystyczną Warszawy.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych w Warszawie i okolicach – co zrobić, gdy chcemy zobaczyć kilka znajdujących się daleko od siebie miejsc? Zamów Eko Taxi – bezpiecznie i tanio przemieszczaj się po Warszawie i okolicach!

Atrakcje dla dzieci w Warszawie i okolicach, które interesują nas najbardziej mogą nie znajdować się blisko siebie. Podróże z pociechami komunikacją miejską nie zawsze okazują się najlepszą opcją. Dzieci też nie zawsze lubują się w długich spacerach. Gdy zwiedzamy z nimi Warszawę i okolice, warto zdecydować się na przemieszczanie się taksówką. Masz liczną rodzinę? Bez obaw – Eko Taxi może zapewnić Wam minibusa, w którym jest dość miejsca nawet dla ośmiu osób. W taksówkach przewieziemy także ciężkie bagaże z lotniska lub dworca prosto do wybranego hotelu, apartamentu czy innego miejsca docelowego.

Eko Taxi to nowoczesna i bezpieczna forma przemieszczania się po mieście i jego okolicach. Samochód można zamówić w najwygodniejszy dla siebie sposób: przez telefon lub przez aplikację mobilną. Taksówka może zawieźć nas w dowolne miejsce o każdej porze dnia i nocy. Planując więc wycieczkę bogatą w atrakcje dla dzieci i dorosłych, nie musimy martwić się rozkładami jazdy środków komunikacji miejskiej. Możemy też swobodnie wyjechać taksówką za miasto, co warto zrobić, ponieważ okolice Warszawy bogate są w atrakcje dla dzieci i dorosłych. Poniżej opisujemy te, które przypadną do gustu całej rodzinie.

W niedalekiej okolicy Warszawy usytuowana jest wyjątkowa atrakcja dla dzieci i dorosłych. Niecałe 30 kilometrów od stolicy, we wsi Otrębusy działa Muzeum Motoryzacji i Techniki. Obejrzymy w nim ponad 300 zabytkowych pojazdów – samochodów, rowerów i motocykli. Wśród eksponatów są także różne rekwizyty związane z historią techniki i lotnictwa. Nieco dalej, około 60 kilometrów od Warszawy znajduje się wieś Żelazowa Wola. Zwiedzimy tam Dom Urodzenia Fryderyka Chopina. W skład muzeum biograficznego wchodzi 7-hektarowy park krajobrazowy położony nad rzeką Utratą oraz dworek, w którym niegdyś zamieszkiwała rodzina kompozytora. Dodatkowo w każdą niedzielę od maja do września odbywają się w Żelazowej Woli koncerty – można posłuchać muzyki Chopina. Trzecie miejsce, do którego można wybrać się na wycieczkę z dziećmi to Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Można do niego dojechać samochodem z Warszawy w półtorej godziny. Sierpc jest miejscem niezwykle barwnym i panuje w nim sielska atmosfera. Warto odwiedzić skansen i ratusz. W Muzeum Wsi Mazowieckiej często odbywają się warsztaty i imprezy plenerowe dla rodziców i dzieci w każdym wieku.

Warszawa słynie z wielu atrakcji

Niebanalne atrakcje dla młodzieży w Warszawie – poznaj fascynujące miejsca spotkań z kulturą, sztuką i historią dla nastolatków i dorosłych. Prezentujemy płatne i darmowe atrakcje w Warszawie, które każdemu dostarczą wielu wrażeń

Warszawa jest pełna niezwykłych atrakcji dla młodzieży i dorosłych. Są w stolicy takie miejsca, które mogą dostarczyć naprawdę wielu emocji. Poznaliśmy już te, w które warto udać się z małymi dziećmi, jednak nastolatki i dorosłych może zainteresować zupełnie co innego. Oczywiście atrakcje starówki w Warszawie i spacery nad Wisłą to aktywności dla osób w każdym wieku, podobnie jak wizyta w parku trampolin czy lot w tunelu aerodynamicznym. Wycieczki za miasto również mogą okazać się ciekawe dla nastolatków. Młodzież będzie także świetnie bawić się w Centrum Nauki Kopernik – to miejsce prawdziwie uniwersalne, każdy znajdzie tam coś ciekawego dla siebie. Jakie jeszcze niezwykłe atrakcje dla młodzieży oferuje Warszawa?

Muzeum Powstania Warszawskiego

Niezwykłe muzeum dokumentujące wydarzenia z 1944 roku. Goście odwiedzający placówkę pozostają pod dużym wrażeniem sposobu prezentacji rekwizytów, dokumentów i zdjęć z użyciem multimediów. Techniki audiowizualne zostały wykorzystane w dużej mierze po to, aby przyciągnąć do Muzeum Powstania Warszawskiego właśnie młodzież. Twórcom ekspozycji zależy na tym, aby opowiedzieć młodym ludziom inspirującą opowieść o walce i codzienności w czasach okupacji, a także o złożonej sytuacji międzynarodowej w tamtych czasach. W muzeum można również poznać historię komunistycznego terroru i losy powstańców w PRL. Cena biletu ulgowego to 16 zł, a normalnego – 20 zł.

Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego jest fantastycznym miejscem nie tylko ze względu na imponujący księgozbiór – ponad 3 miliony woluminów. Budynek na ulicy Dobrej jest otoczony zielenią, także od góry. Na dachu biblioteki, 16 metrów nad ziemią, znajduje się fantastyczny ogród podzielony na cztery części, według kolorów znajdujących się w nich roślin: złotą, srebrną, karminową i zieloną. Biblioteka Uniwersytetu Wrocławskiego, z której dachu można oglądać panoramę Warszawy, jest atrakcją zarówno dla młodzieży studenckiej, jak i znawców architektury. Wstęp do BUW jest darmowy.

Horror House

Kto lubi się bać, po wrażenia może udać się do Horror House – jedynego w swoim rodzaju domu strachów. To pomysł dla osób o mocnych nerwach i wielbicieli horrorów. W Warszawie ta atrakcja dostępna jest w dwóch wersjach tematycznych: “szpital psychiatryczny” oraz “rzeźnia”. Co dokładnie dzieje się za drzwiami Horror House – nie wiadomo. Tego dowiedzą się tylko odważni śmiałkowie, chcący poczuć dreszczyk emocji. Zabawa jest całkowicie bezpieczna, odbywa się według ściśle określonych reguł i na życzenie klienta może zostać w dowolnym momencie przerwana. Cena niezwykłej, przygody dla jednej osoby to 25 zł. Wstęp od 14 roku życia.

Tematyczne kawiarnie – Miau Cafe i How u doin

Atrakcją dla młodzieży w Warszawie z pewnością będą także kawiarnie urządzone według ciekawych konceptów. Miau Cafe to miejsce, w którym popołudniową kawę wypijemy w towarzystwie kotów. Zwierzaki na co dzień przebywają w lokalu i tworzą jego niebanalny klimat. Kolejna niezwykła kawiarnia to How u doin. Jej wnętrze jest inspirowane serialem “Przyjaciele” – lokal przypominana Central Perk znany widzom z ekranów. Możliwość poczucia się jak w serialu to z pewnością bardzo ciekawe przeżycie dla wszystkich fanów “Przyjaciół” – ceną za to doświadczenie jest koszt wybranej pozycji z menu.

Warszawski rynek pełen jest atrakcji

Atrakcje Warszawy na weekend – zaplanuj wspaniałą wycieczkę wypełnioną ulubionymi turystycznymi aktywnościami

Ilu atrakcji Warszawy można uświadczyć w weekend? To zależy tylko od Ciebie! Podstawą jest dobra organizacja. Warto wcześniej kupić bilety na dojazd oraz zarezerwować nocleg w dogodnej lokalizacji. Zaplanujmy także posiłki – jeśli próbowanie potraw w lokalnych restauracjach jest dla nas ważną częścią wycieczki, rozejrzyjmy się wcześniej za tymi, które serwują dobrą kuchnię lub zapytajmy znajomych o polecenie. Odpowiedzmy też sobie na pytanie, czy interesują nas tylko atrakcje w Warszawie, czy także w jej okolicach. Jeżeli planujemy wypad za miasto, wygodnie dojedziemy do ciekawego skansenu czy muzeum jedną z najtańszych taksówek w Warszawie – Eko Taxi.

Korzystając z usług Eko Taxi, możemy także szybko i bezpiecznie przemieszczać się po stolicy. Z pewnością będzie to dobre rozwiązanie, jeżeli mamy mało czasu, a chcemy odwiedzić jak najwięcej miejsc. Zaoszczędzimy też cenne minuty podczas wycieczki, jeżeli sprawdzimy wcześniej repertuary teatrów i kin. Dowiemy się w ten sposób o atrakcyjnych wydarzeniach i spektaklach. Sprawdźmy też oferty muzeów i centrów edukacyjnych – może akurat odbywają się ciekawe, darmowe warsztaty dla dzieci albo imprezy plenerowe dla całej rodziny. Jeśli zależy nam głównie na zwiedzaniu zabytków, koniecznie zobaczmy, jaka będzie pogoda i zapakujmy odpowiednie ubrania. Warto w planie weekendu uwzględnić głównie takie atrakcje, jakich nie ma w mieście, z którego pochodzimy. Zwróćmy także uwagę na wiek poszczególnych uczestników wycieczki do Warszawy na weekend i wspólnie wybierzmy miejsca, które spodobają się wszystkim.

Może Cię zainteresować również