Korporacje taxi w Warszawie – jakie usługi świadczą poza tradycyjnymi przejazdami pasażerskimi? Poznaj ofertę Eko Taxi

Korporacje taxi w Warszawie to firmy oferujące pasażerom bezpieczny i wygodny transport na terenie stolicy i okolic. Sprawdź, czym się charakteryzuje dobra firma taksówkarska oraz co oprócz niskich cen kursów wpływa na pozytywne opinie klientów o konkretnej korporacji taxi w Warszawie. Dowiedz się także, na jakich zasadach firmy taksówkarskie układają swoje cenniki – poznaj definicje taryfy i strefy taksówkowej. Myślisz o pracy jako kierowca taxi i zastanawiasz się, jakie są korzyści z wykonywania wykonywania tego zawodu? A może wolisz podróżować taksówką jako pasażer? Poznaj bliżej korporację Eko Taxi w Warszawie! Zamawiaj tanie kursy oraz wygodne usługi dodatkowe przez telefon lub aplikację mobilną o każdej porze dnia i nocy!

Spis treści:
Ceny kursów w Eko Taxi
Sposoby zlecania kursów w Eko Taxi
Usługi dodatkowe
Praca w Eko Taxi w Warszawie
Historia rozwoju Eko Taxi

Jakie ceny za kursy proponują korporacje taxi w Warszawie? Czym jest taryfa taksówkowa i jak działa?

Gdy chcemy skorzystać z usług danej korporacji taxi w Warszawie, często w pierwszej kolejności patrzymy na ceny. W cennikach firm taksówkarskich znajdziemy wysokość opłaty początkowej za przejazd, cenę za 1 godzinę postoju oraz koszty przejechania 1 km według poszczególnych taryf taksówkowych. Ile ich jest i kiedy obowiązują? W Warszawie wyróżnia się cztery taryfy, które zmieniają się między innymi w zależności od strefy taksówkowej, po której się poruszamy. Obszary te określone są uchwałą rady Miasta Stołecznego Warszawy. I strefa obejmuje większą część miasta łącznie z centrum, a II obowiązuje na obrzeżach Warszawy i w jej okolicach. Na taryfy taksówkowe ma wpływ także to, czy jest dzień powszedni, czy niedziela lub święto. Istotna jest też godzina, o jakiej odbywa się kurs. Sprawdź, jak to wygląda w praktyce na przykładzie cennika korporacji Eko Taxi Warszawa:

 • opłata początkowa – 8 zł,
 • I taryfa: obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 w granicach I strefy taksówkowej – 2,90 zł/km,
 • II taryfa: obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 22:00 do 6:00 oraz w niedziele i święta w granicach I strefy taksówkowej – 4,35 zł/km,
 • III taryfa: obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 w granicach II strefy taksówkowej – 5,80 zł/km,
 • IV taryfa: obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 22:00 do 6:00 oraz w niedziele i święta w granicach II strefy taksówkowej – 8,70 zł/km,
 • opłata za godzinę postoju – 40 zł.

Warto wiedzieć, że niektóre korporacje taxi w Warszawie posiadają też osobny cennik dotyczący przejazdów na lotnisko Modlin oraz kursów z terenu tego portu lotniczego do stolicy. Nie oblicza się wtedy opłaty za przejazd według takiego cennika jak powyżej, a obowiązują korzystne dla klientów ryczałty. Ich wysokość zależy od tego, z jakiej dzielnicy Warszawy startuje taksówka lub gdzie kończy się kurs z lotniska. Zobacz, jak wygląda to w Eko Taxi – korporacji o jednej z najkorzystniejszych ofert cenowych w Warszawie.

Białołęka, Bielany Bemowo

 • w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 – 140 zł,
 • w dni powszednie w godzinach od 22:00 do 6:00 oraz w niedziele i święta – 195 zł.

Wola, Żoliborz, Targówek, Praga Północ, Praga Południe, Śródmieście, Ochota

 • w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 – 150 zł,
 • w dni powszednie w godzinach od 22:00 do 6:00 oraz w niedziele i święta – 215 zł,

Mokotów, Wawer, Rembertów, Włochy, Ursus, Wilanów, Ursynów, Wesoła:

 • w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 – 170 zł,
 • w dni powszednie w godzinach od 22:00 do 6:00 oraz w niedziele i święta – 255 zł.

Czy w korporacjach taxi w Warszawie przejazd można zamawiać, tylko dzwoniąc pod odpowiedni numer telefonu? Poznaj sposoby zlecania kursów w Eko Taxi

Wielu pasażerów ma zapisane w swoich komórkach numery telefonów do ulubionych korporacji taxi w Warszawie. Jest to bardzo wygodne, nie musimy wtedy wyszukiwać namiarów na centralę, aby szybko i sprawnie zamówić taksówkę. Co jednak zrobić, jeśli akurat mamy zablokowane połączenia telefoniczne albo znajdujemy się w sytuacji, kiedy rozmawianie przez telefon nie jest mile widziane? Możemy skorzystać z wygodnej i prostej w obsłudze aplikacji firmy Eko Taxi! Jest to jedna z korporacji w Warszawie, które rozwijają się z duchem czasu i systematycznie wprowadzają nowe udogodnienia, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów. Eko Taxi posiada nowoczesny system zarządzania zleceniami, dzięki czemu możemy mieć pewność, że do obsługi naszego zamówienia zostanie przypisana ta taksówka, która dojedzie pod wskazany adres jak najszybciej to możliwe.

Zatem korporacja Eko Taxi w Warszawie proponuje pasażerom aż dwa wygodne sposoby zamawiania kursów na dowolnej trasie w stolicy i jej okolicach. Pierwszym jest telefoniczne połączenie się z centralą, gdzie spotkamy się z profesjonalną obsługą. Odpowiednio przeszkolony przez korporację dyspozytor udzieli nam wszelkich niezbędnych informacji na temat zamówionego przejazdu.

Drugą metodą zlecania kursu w korporacji Eko Taxi Warszawa jest skorzystanie z aplikacji na telefony lub inne urządzenia mobilne. Jak krok po kroku zamówić w ten sposób przejazd? W pierwszej kolejności należy za darmo pobrać i zainstalować aplikację. Program poprosi nas jednorazowo o podanie naszego numeru telefonu, abyśmy nie musieli go wprowadzać za każdym razem, kiedy będziemy chcieli zamówić przejazd. Jak to działa? Najpierw należy określić lokalizację początkową kursu. Można to zrobić, wpisując adres lub korzystając z podpowiedzi aplikacji, która zaznaczy nasze położenie na mapie. Podajemy również adres docelowy i – jeżeli jest taka potrzeba – określamy szczegóły przejazdu. Możemy zaznaczyć dodatkową opcję, gdy:

 • w kursie będą brały udział więcej niż cztery osoby,
 • będą towarzyszyły nam zwierzęta,
 • kierowca powinien znać język angielski,
 • będziemy potrzebować dużo miejsca do przetransportowania bagaży – wtedy zostanie do nas wysłany samochód kombi z wydłużonym nadwoziem.

Po zamówieniu taksówki odpowiadającej naszym wymaganiom, w aplikacji Eko Taxi wyświetlą nam się wszelkie przydatne informacje. Dowiemy się, jaki samochód będzie obsługiwał nasz kurs, gdzie obecnie się znajduje i za ile minut możemy się spodziewać taksówki pod wskazanym adresem. Aplikacja pokaże nam także, jaka będzie szacunkowa cena przejazdu między wyznaczonymi punktami na mapie Warszawy i okolic.

Jakie usługi dodatkowe świadczone przez korporacje taxi w Warszawie doceniają w opiniach zadowoleni klienci? Poznaj bogatą ofertę Eko Taxi

Pozytywne opinie klientów na temat konkretnych korporacji taxi w Warszawie dotyczą nie tylko korzystnych cen i nowoczesnych, prostych sposobów zamawiania kursu. Wielu pasażerów docenia także nadprogramowe udogodnienia oraz szereg usług dodatkowych, jakie są dostępne w postępowych firmach taksówkowych. Bogatą ofertę posiada warszawski oddział korporacji Eko Taxi. Dowiedz się, co może zrobić dla Ciebie pozornie zwykła taksówka!

Zakupy na telefon

W nieoczekiwanym momencie na przyjęciu skończyły się napoje lub przekąski? Jesteś zmęczony po pracy i nie masz siły iść na zakupy? W pobliżu brakuje otwartego sklepu spożywczego? Niczym się nie przejmuj. Eko Taxi może zrobić zakupy za Ciebie, i to przez całą dobę! Kierowca przywiezie wybrane produkty pod wskazany adres, a Twoim zadaniem będzie tylko odebranie od niego zakupów. Jak rozliczana jest ta wygodna usługa? Zakupy w I i II strefie taksówkowej wiążą się z opłatą 50 zł. Oprócz tego klient pokrywa wartość z paragonu ze sklepu oraz koszt kursu wskazany przez taksometr.

Dostarczenie przesyłki

Nie masz czasu na zamówienie kuriera lub wyprawę na pocztę, a potrzebujesz dostarczyć przesyłkę na drugi koniec Warszawy? Dla korporacji Eko Taxi to żaden problem. Wystarczy, że zamówisz kurs i przekażesz taksówkarzowi paczkę oraz określisz adres, na który należy ją zawieźć. Opłata za opuszczenie przez kierowcę samochodu w celu odbioru i dostarczenia przesyłki o wadze do 10 kg wynosi zaledwie 5 zł. Do tej kwoty należy doliczyć wartość wynikającą z długości trasy przebytej przez taxi.

Pomoc w uruchomieniu samochodu klienta

Zdarzyła Ci się drobna awaria na drodze? Zadzwoń po Eko Taxi! Taksówkarz pomoże Ci uruchomić samochód z rozładowanym akumulatorem. Ta przydatna usługa kosztuje jedynie 40 zł i pozwala zaoszczędzić stresów związanych z obdzwanianiem znajomych, którzy musieliby oderwać się od swoich obowiązków, aby Ci pomóc.

Obsługa imprez

Korporacja Eko Taxi może zostać partnerem dowolnej imprezy w Warszawie. Firma z chęcią zajmie się przewozem osób na miejsce wydarzenia i rozwożeniem ich po zakończonej imprezie. W przypadku takich okazji warto wiedzieć, że kursy w Eko Taxi mogą obsługiwać nie tylko samochody osobowe, ale także wygodne minibusy przeznaczone nawet dla 8 pasażerów.

Monitorowany przewóz dzieci

Nie chcesz, aby Twoja pociecha jeździła sama komunikacją miejską? Zamów w korporacji Eko Taxi monitorowany przewóz dla swojego dziecka. Jak to działa? Klient ustala z taksówkarzem przebieg i cel trasy. Może też podać kierowcy swój numer telefonu i wtedy po zakończeniu trasy otrzyma SMS z informacją, że dziecko dotarło bezpiecznie pod wskazany adres.

Przejazd ze zwierzęciem

Twój ukochany pupil nie lubi podróżować komunikacją miejską? A może musisz pilnie zawieźć czworonoga do lecznicy weterynaryjnej? Skorzystaj z opcji przewozu zwierząt dostępnej w warszawskim oddziale korporacji Eko Taxi. Jeżeli pupil będzie przemierzał trasę w specjalnym transporterze, nie zostanie naliczona żadna dodatkowo opłata. W sytuacji, gdy nie mamy możliwości zapewnienia zwierzakowi kontenerka, możemy trzymać go na kolanach lub na podłodze samochodu na kocyku czy macie – wtedy opłata za kurs zwiększy się o symboliczną kwotę 20 zł.

Zastanawiasz się nad podjęciem pracy w jednej z warszawskich korporacji taxi? Dołącz do zgranej ekipy Eko Taxi jako kierowca lub dyspozytor

Praca w korporacji taxi w Warszawie dla wielu osób jest wymarzonym zajęciem. Jakie korzyści wynikają z wykonywania zawodu taksówkarza w firmie o silnej pozycji na rynku usług przewozowych? Pracując dla Eko Taxi, zyskujesz stabilne i atrakcyjne warunki zatrudnienia. Otrzymasz dostęp do obszernej bazy klientów, dzięki czemu będziesz mógł realizować satysfakcjonującą liczbę zleceń. Jakie jeszcze korzyści wynikają z pracy w korporacji taxi w Warszawie? Warto wspomnieć o tym, że jest to zawód, który wiąże się z poznawaniem każdego dnia nowych ludzi. Każdy dzień jest okazją do odbycia inspirującej rozmowy z pasażerem lub do przećwiczenia swoich umiejętności językowych podczas kursu z zagranicznym klientem. Taksówkarze pracujący w korporacji Eko Taxi mogą też wspierać się nawzajem i wymieniać swoimi doświadczeniami. Jazda taksówką wiąże się z podróżowaniem w najróżniejsze zakątki Warszawy i okolic. Kierowcy taxi są zobowiązani do perfekcyjnej znajomości topografii miasta, dzięki czemu mają oni okazję naprawdę doskonale poznać różne strony miasta, w tym między innymi kulturalną, rozrywkową, turystyczną, a nawet gastronomiczną. Wszystko to sprawia, że zawód taksówkarza to ciągły rozwój i zdobywanie cennych doświadczeń.

W korporacjach taxi można też pracować w charakterze dyspozytora. Kto poczuje się dobrze na takim stanowisku? Idealny kandydat jest otwarty na ludzi i ceni sobie możliwość bezpośredniego kontaktu z klientem. Dodatkowym atutem jest przyjemny głos i znajomość języka obcego w stopniu komunikatywnym, na przykład angielskiego czy rosyjskiego. Jakie zalety ma praca w korporacji Eko Taxi na dyspozytorni? To zajęcie da Ci okazję do wykorzystania w praktyce swojej znajomości topografii Warszawy oraz dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości elastyczny grafik.

Jesteś zainteresowany pracą w warszawskim oddziale ogólnopolskiej korporacji Eko Taxi? Skontaktuj się z firmą lub odwiedź biuro w Warszawie, a nasi specjaliści z chęcią wyjaśnią Ci możliwości współpracy i opowiedzą o wszelkich szczegółach.

W jakich miastach oprócz Warszawy działa korporacja Eko Taxi? Poznaj inspirującą historię rozwoju firmy

Korporacja Eko Taxi cieszy się zaufaniem i dobrymi opiniami klientów nie tylko w Warszawie. Oddziały tej firmy taksówkarskiej znajdują się również w 5 innych dużych miastach w Polsce. Warto je znać, gdy planujemy turystyczną wycieczkę do któregoś z nich. Z tanich kursów i rozmaitych usług dodatkowych korporacji Eko Taxi można korzystać w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Lublinie.

Od czego zaczęła się historia korporacji Eko Taxi w Warszawie? Firmę założyło dwóch przedsiębiorców w 2008 roku. Początkowo osobiście przyjmowali oni zlecenia telefoniczne od klientów i obsługiwali je, korzystając z zaledwie czterech samochodów. Lata wytężonej pracy zaowocowały niemałym sukcesem. Prężny rozwój zapewniło korporacji także stopniowe wprowadzanie do oferty atrakcyjnych usług dodatkowych, które opisaliśmy wyżej. Przede wszystkim jednak znaczenie miał wysoki standard obsługi i przyjemna atmosfera, jaka panuje do dziś w pojazdach Eko Taxi. Firma dba o rozwój swoich pracowników i wszystkim nowym kierowcom zapewnia odpowiednie szkolenia, które przygotowują do pracy w tym zawodzie.

Starania prezesów firmy sprawiły, że obecnie korporacja Eko Taki cieszy się obszerną bazą stałych klientów, dla których wciąż opracowuje nowe i wygodniejsze rozwiązania. Dziś flota korporacji Eko Taxi składa się z ponad 1 500 pojazdów, w tym samochodów osobowych, kombi z dużymi bagażnikami oraz minibusów i vanów. Samochody działające pod marką Eko Taxi można rozpoznać po charakterystycznej zielonej koniczynce na karoserii.

Może Cię zainteresować również