Muzeum dla dzieci w Warszawie – Eko Taxi przedstawia najciekawsze miejsca na rodzinne zwiedzanie

Muzeum dla dzieci w Warszawie to świetne miejsce na spędzenie czasu z całą rodziną. Warto zatem zamówić kurs tanim taxi i wybrać jedną z ciekawych instytucji jako lokalizację docelową. Do których muzeów etnograficznych, historycznych i artystycznych w Warszawie warto się wybrać z dziećmi? Czego można się dowiedzieć w poszczególnych placówkach? Jakie eksponaty mogą najbardziej zainteresować dzieci? Sprawdź nasze propozycje ciekawych muzeów i razem uczcie się przez zabawę! Dowiedz się także, jakie miejsca w Warszawie oferują warsztaty edukacyjne dla dzieci. Przy okazji poznaj wygodny sposób przemieszczania się z maluchami po mieście i sprawdź, jakie udogodnienia czekają na małych i dorosłych pasażerów w Eko Taxi!

Spis treści:
Pierwsze rodzinne wizyty w muzeum
Muzea poruszające tematykę bliską najmłodszym
Muzeum Sztuki Dziecka i warsztaty artystyczne
Edukacja w muzeum nie musi być nudna

Jakie udogodnienia w Eko Taxi uprzyjemniają pasażerom kursy do różnych muzeów dla dzieci w Warszawie?

Zwiedzanie muzeów dla dzieci w Warszawie to świetna rozrywka dla całej rodziny. Warto zaplanować całe wydarzenie tak, aby wszyscy czuli się komfortowo. Bardzo ważne jest to, aby zapewnić dzieciom i sobie wygodny transport do muzeum i z powrotem. Przemierzanie ulic Warszawy z maluchami staje się przyjemniejsze, kiedy do dyspozycji mamy kursy tanim i bezpiecznym taxi. Świetną ofertę znajdziemy w Eko Taxikorporacji, która na warszawskim rynku usług przewozowych działa już ponad 10 lat. Dynamiczny rozwój zapewniło firmie stopniowe wprowadzanie ciekawych i przede wszystkim przydatnych udogodnień dla pasażerów. Wiele z nich szczególnie cenią sobie rodzice małych szkrabów, którzy lubią wspólnie zwiedzać Warszawę, urządzać pikniki ze swoimi pociechami czy oglądać ciekawe eksponaty w muzeach dla dzieci. Poznaj kilka zalet Eko Taxi!

Dogodne formy płatności za kursy

Wybierając się z dziećmi do muzeum, z przyjaciółmi do restauracji czy do kina na familijny pokaz, nie zabieramy ze sobą gotówki. W instytucjach kultury za bilety możemy płacić kartą, podobnie jak w restauracjach za jedzenie i napoje. Taką możliwość w obecnych czasach proponują też dobre korporacje taksówkarskie. Eko Taxi w Warszawie oprócz tego, że wyposażyło wszystkie pojazdy w terminale płatnicze, proponuje też klientom indywidualnym i biznesowym przejazdy bezgotówkowe na podstawie specjalnych umów. Wtedy należność za kurs może być regulowana na przykład specjalnym voucherem.

Regulowana klimatyzacja w każdym samochodzie

Wszystkie pojazdy Eko Taxi wyposażone są w regulowaną klimatyzację, co znacząco podnosi komfort podróży. Latem daje wytchnienie od wysokich temperatur, a i zimą możliwość regulowania temperatury w samochodzie jest przydatna, aby nie zmarznąć podczas przejazdu, ale też nie zgrzać się w ciepłej kurtce, którą mamy na sobie. To bardzo ważne szczególnie w przypadku kursów taxi z małymi dziećmi.

Jakie muzeum możemy odwiedzić z dziećmi jako pierwsze?

W Warszawie znajdziemy pierwsze i obecnie jedyne w Polsce muzeum etnograficzne w całości przeznaczone dla dzieci. Aby do niego dojechać z Eko Taxi, należy zamówić przejazd, którego lokalizacją docelową będzie ul. Kredytowa 1. To właśnie tu znajduje się Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka. Ten wybitny pedagog i autor książek dla najmłodszych jest często wybierany na patrona przez różne placówki, których działalność skupia się wokół dzieci i ma zaspokajać ich potrzeby poznawcze. W takim też celu otwarto w 2013 roku Muzeum dla Dzieci jako oddział Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Warto zaznaczyć, że w tej placówce mali zwiedzający mogą wszystkiego dotykać, eksponaty nie są oddzielone od nich grubą liną czy szklaną gablotą. Założyciele tego nowoczesnego miejsca chcą, aby przestrzeń muzealna była otwarta na dialog z dziećmi, stymulowała je do zadawania pytań oraz dalszego odkrywania i kształtowania świata.

Co na pewno spodoba się dzieciom w Muzeum im. Janusza Korczaka?

W Muzeum dla Dzieci znajdują się różne sale tematyczne, w których maluchy mogą uczyć się przez zabawę. W pomieszczeniach znajdziemy między innymi: tablicę do rysowania, wielkie klocki, teatrzyk cieni, globusy, krzywe lustra czy stroje z całego świata, w które można się przebierać. Oprócz oglądania ekspozycji składającej się z ponad 80 tysięcy artefaktów z całego świata i korzystania z niej w sposób twórczy dzieci mogą także wziąć udział w zajęciach organizowanych w placówce. Warsztaty prowadzone są w różnych miejscach i zakątkach muzeum, także tych na co dzień niedostępnych dla zwiedzających, na przykład w magazynach. Dla najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym przygotowywane są zajęcia sensoryczne, czyli mocno oddziałujące na zmysły i wspomagające prawidłowy rozwój. W ofercie muzeum nie brakuje też warsztatów rodzinnych, które promują czytelnictwo, przedstawień teatralnych czy koncertów.

Poznaj z Eko Taxi dwa ciekawe miejsca: Muzeum Domków dla Lalek i Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

W Warszawie znajdziemy wiele ciekawych muzeów dla dzieci. Mają one interesującą ofertę dla maluchów albo specjalnie wydzielone dla nich sekcje. Często też po prostu dotyczą zagadnienia bliskiego dzieciom. Tak jest w przypadku Muzeum Domków dla Lalek oraz Stacja Muzeum. Gdzie dokładnie w Warszawie można je znaleźć? Wystarczy wsiąść do taksówki i podać kierowcy nazwę placówki, do której chcemy się udać! Warto wiedzieć, że taksówkarze w Warszawie zobowiązani są do zdawania specjalnych egzaminów dotyczących znajomości topografii miasta. Wiedzą, gdzie na mapie Warszawy znajdują się najważniejsze muzea, instytucje kultury czy dworce kolejowe. Zatem kierowcy Eko Taxi to prawdziwi profesjonaliści – nawet, gdy nie działa GPS dowiozą pasażerów do wybranego przez nich celu najkrótszą możliwą drogą. To bardzo ważne, gdy dzieci wprost nie mogą się doczekać zwiedzania ciekawego muzeum. Sprawdź, co może je zainteresować w Muzeum Domków dla Lalek i Stacji Muzeum!

Muzeum Domków dla Lalek

Ciekawe zarówno dla dzieci, jak i dorosłych Muzeum Domków dla Lalek znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki przy pl. Defilad 1 w Warszawie. Zwiedzający mogą oglądać dwie wystawy stałe: “W świecie dawnych domków dla lalek” i “Zabawki sakralne”. W sumie w muzeum znajduje się ponad 100 domków dla lalek z różnych epok oraz inne miniatury i zabawki. Największy domek ma wymiary 1 m na 1 m, a najmniejszy – zaledwie 8 cm na 10 cm. Oglądanie tych fantastycznych eksponatów z pewnością sprawi przyjemność zwiedzającym w każdym wieku. Dzieci będą mogły zobaczyć, jak kiedyś wyglądały zabawki, a dorośli przenieść się myślami do młodzieńczych lat. Warto też wiedzieć, że w muzeum organizowane są ciekawe warsztaty dla dzieci.

Stacja Muzeum

Stacja Muzeum także porusza bliski dzieciom temat. Na co dzień bawią się miniaturami pociągów i innych pojazdów, a w muzeum będą mogły zobaczyć, jakich wymiarów są prawdziwe ciuchcie. Stacja Muzeum kontynuuje działalność Muzeum Kolejnictwa w Warszawie i mieści się w tej samej siedzibie, czyli przy ul. Towarowej 3. Dzieci i dorośli mogą w placówce oglądać fascynujące zabytki techniki kolejowej, elementy infrastruktury oraz pamiątki związane z rozwojem kolejnictwa w naszym kraju. Wyjątkowo ciekawe dla dzieci będą makiety i modele różnych kolei. Najmłodszych turystów zainteresują zapewne również zabytkowe lokomotywy i parowozy. W skansenie Stacji Muzeum znajduje się aż 50 jednostek taboru kolejowego.

Poznaj z Eko Taxi Muzeum Sztuki Dziecka i sprawdź, gdzie w Warszawie organizowane są warsztaty artystyczne dla najmłodszych

Muzeum Sztuki Dziecka w Warszawie to jedyne w swoim rodzaju miejsce, które prezentuje szerokiej publiczności dzieła najmłodszych artystów. Co ważne, dzieci mogą nie tylko oglądać obrazy czy rzeźby, znajdujące się w zbiorach placówki, ale także same stworzyć prace na wystawę. Większość dzieł powstaje na warsztatach w działającej przy Muzeum Sztuki Dziecka pracowni plastycznej, która ma wieloletnią tradycję – działa od 1965 roku. Jakiego typu prace małych artystów są wystawiane w muzeum? Spektrum jest szerokie: od malarstwa przez grafikę i kolaż aż po rzeźbę.

Zarówno muzeum, jak i pracownia działają w ramach Fundacji Dziecko i Sztuka, której siedziba znajduje się przy ul. Czarnieckiego 51 na Prochowni Południowej w Warszawie. Jest to dzielnica nieco oddalona od centrum miasta, do której z powodzeniem zajedziemy z Eko Taxi. Atrakcyjny cennik korporacji umożliwia przejazd w korzystnej części z dowolnego punktu na mapie Warszawy i okolic. Warsztaty w pracowni działającej przy Muzeum Sztuki Dziecka odbywają się w tygodniu zazwyczaj w godzinach popołudniowych, a w weekendy rozpoczynają się rano. Warto wiedzieć, jakie atrakcyjne ceny obowiązują w Eko Taxi o tych porach. Opłata początkowa za kurs wygodną taksówką po Warszawie lub okolicach wynosi o każdej godzinie 8 zł. Do tego należy doliczyć koszt wynikający z przebytej w taxi odległości. Jeżeli przejazd odbywa się w dni powszednie (w godzinach od 6:00 do 22:00) w granicach I strefy taksówkowej, cena za 1 km przebyty w komfortowym aucie Eko Taxi wynosi zaledwie 1,60 zł! W niedziele i święta cena za 1 km nieznacznie się zmienia i wynosi 2,40 zł. Jeśli kurs z Eko Taxi odbywa się w granicach II strefy taksówkowej w dni powszednie (w godzinach od 6:00 do 22:00) cena 1 km to 3,20 zł, a w niedziele i święta zapłacimy 4,80 zł/km.

Muzealne warsztaty artystyczne dla dzieci

Muzeum Sztuki Dziecka to nie jedyne miejsce w Warszawie, które oferuje warsztaty artystyczne dla najmłodszych twórców. Tego typu zajęcia prowadzone są między innymi w Muzeum Narodowym przy al. Jerozolimskich 3 oraz w Muzeum Sztuki Nowoczesnej na Wybrzeżu Kościuszkowskim 22. Pod oba te adresy bezpiecznie dojedziemy w towarzystwie naszych pociech z Eko Taxi. Dzięki temu, że korporacja posiada najnowocześniejszy na rynku system zarządzania zleceniami, taksówka przyjeżdża po pasażerów tak szybko, jak tylko to możliwe. Również później trasa taxi przebiega jak najkorzystniejszą dla klienta drogą. Kierowcy Eko Taxi bardzo sprawnie poruszają się po Warszawie i okolicach. W każdej sytuacji potrafią wybrać jak najkrótszą i najszybszą trasę do punktu końcowego kursu. Sprawdź, jaką ofertę dla dzieci mają wspomniane wyżej muzea!

Muzeum Narodowe

W Muzeum Narodowym w Warszawie odbywa się wiele różnych zajęć dla dzieci. Niektóre z nich przybierają bardzo ciekawe formy, na przykład cykl “Sztuka dla wnuka”, podczas którego dziadkowie wraz z maluchami odbywają podróże w przeszłość poprzez poznawanie ciekawych historii i tworzenie własnych dzieł. Muzeum przygotowuje również zajęcia dla malutkich dzieci. Dwu- i trzylatki mogą na przykład stopniowo poznawać kolory i bawić się nimi. Nieco starsze szkraby mają z kolei możliwość odkrywania muzealnych tajemnic i zakamarków instytucji. W Muzeum Narodowym mogą się też odbyć specjalne urodzinowe warsztaty dla dzieci.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w swojej ofercie edukacyjnej dla dzieci stawia przede wszystkim na rozwój kreatywności i przygotowanie maluchów do odbioru sztuki współczesnej. Bardzo ciekawy jest chociażby cykl “Azja na horyzoncie”, podczas którego dzieci za pomocą sztuki zwiedzają odległy kontynent. W Muzeum Sztuki Nowoczesnej odbywają się także warsztaty tłumaczące “Po co dzieciom artyści?”. Nie brakuje też spotkań dla najmłodszych (od 3 do 5 lat), które są połączeniem zwiedzania i twórczego działania artystycznego. Warto sprawdzać ofertę muzeum w interesującym nas terminie, aby nie przegapić tego, co najciekawsze!

Edukacja w muzeum dla dzieci nie musi być nudna! Eko Taxi podpowiada, jakie placówki w Warszawie warto odwiedzić

Warsztaty artystyczne czy oglądanie eksponatów nawiązujących do bliskiej maluchom tematyki to nie jedyne rozrywki, jakie znajdziemy w warszawskich muzeach dla dzieci. Warto udać się z pociechami do miejsc, które w przystępny sposób tłumaczą przeszłość i teraźniejszość. Eko Taxi prezentuje dwa zupełnie niebanalne muzea.

Muzeum Ewolucji Polskiej Akademii Nauk

Wszystkie dzieci, które zastanawiają się, jakie stworzenia chodziły po Ziemi, zanim pojawił się człowiek, warto zabrać do Muzeum Ewolucji PAN. Można tu znaleźć odpowiedzi na wiele pytań dotyczących rozwoju życia na naszej planecie. W muzeum znajdują się szkielety ogromnych dinozaurów. Ekspozycja obejmuje także między innymi skamieniałe jaja dinozaurów, skamieliny czy czaszki prymitywnych ssaków. W Muzeum Ewolucji można również zobaczyć rekonstrukcje dawnych stworzeń, głównie płazów i gadów.

Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego

Dzieciom warto tłumaczyć różne zagadnienia: przyrodnicze, społeczne czy ekonomiczne. W ten sposób zyskają pełny obraz świata, w którym funkcjonują. Po wizycie w Muzeum Ewolucji można udać się do instytucji, która porusza nieco odmienne zagadnienia, czyli Centrum Pieniądza NBP. Dzieci dowiedzą się tam, skąd się wzięła waluta na świecie, czym ludzie płacili, kiedy pieniądze nie istniały i gdzie dziś przechowuje się banknoty i monety. Historia pieniądza jest przedstawiona w sposób interaktywny, z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań i multimediów. Zwiedzający uczą się między innymi za pomocą gier wykorzystujących technologię Kinect. Wycieczka po Centrum Pieniądza to rozrywka dla całej rodziny!

Może Cię zainteresować również