Kto zagra na Orange Warsaw Festiwal w 2019 roku?

Zbliża się Orange Warsaw Festival, czyli jedna z największych imprez muzycznych w naszym kraju. Razem z Eko Taxi nie możemy się jej już doczekać! Nieprzerwanie od 2008 r. na scenach OWF w Warszawie występują światowej sławy gwiazdy z Polski i z zagranicy. W tym roku będzie podobnie – czeka nas co najmniej 11 wybitnych koncertów. Program wydarzenia cały czas jest rozbudowywany o kolejne atrakcje. W poniższym artykule przedstawiamy wam sylwetki wybranych, najciekawszych według nas artystów, którzy zaszczycą nas swoją obecnością podczas tegorocznej edycji.

Spis treści:
Artyści z zagranicy
Koncerty polskich sław

Zagraniczne gwiazdy na Orange Warsaw Festival 2019. Zamawiajcie Eko Taxi i jeźdźcie na tor wyścigów konnych w Służewcu, by usłyszeć na żywo artystów światowego formatu

Zespół Eko Taxi Warszawa już cieszy się na tegoroczny Orange Warsaw Festival. Będzie to 11 edycja tego wydarzenia. Jak co roku czeka na nas mnóstwo ciekawych koncertów, wśród których specjalne miejsce zajmą występy zagranicznych gwiazd. W 2019 r. będą to: Miley Cyrus, Solange, The Raconteurs, Marshmello, Troye Sivan oraz Miles Kane. Spodziewajcie się zatem dwóch dni bardzo intensywnej zabawy. Bilety w przedsprzedaży kosztują 389 zł i są dostępne na stronie internetowej organizatora.

Marshmello

Fanów muzyki elektronicznej zapewne zainteresuje piątkowy koncert Christophera Comstocka znanego szerokiej publiczności pod pseudonimami Dotcom i Marshello. Utalentowany DJ tworzy utwory radosne z wyraźną linią melodyczną. Miesza motywy instrumentalne z dźwiękami powstałymi przy pomocy syntezatorów. W zasadzie każdej jego piosence towarzyszy również wokal – jego samego lub innych gwiazd. Dotychczas współpracował z takimi artystami jak np. Bastille, Selena Gomez czy Khalid. Jego popularność nieprzerwanie rośnie od 2015 r., kiedy wypuścił remiksy utworów formacji Jack Ü oraz Zedda. Potem pojawiły się już autorskie single, z których część znalazła się później w debiutanckim albumie „Joytime”. Takie piosenki jak „Silence”, „Wolves” czy „Happier” wielokrotnie pokryły się platyną i do dziś są grane w rozgłośniach radiowych na całym świecie.

The Raconteurs

Po ponad 10-letniej przerwie na muzyczną scenę wraca legendarna amerykańska kapela rockowa. Zespół tworzy czwórka muzyków, którzy znani są również z innych formacji – Jack Lawrence jest jednocześnie basistą w The Dead Weather, Patrick Keeler natomiast gra też w The Greenhornes. Panowie rozpoczęli współpracę w 2005 r. z inicjatywy Jacka White’a. Niszowy projekt doświadczonych już wtedy muzyków przerodził się w stałą kooperację i już rok później The Raconteurs wydało swój pierwszy studyjny album. Grupa dotychczas wypuściła dwa krążki, czterokrotnie została nominowana do Grammy, z czego raz zdobyła statuetkę. Utwory takie jak „Steady As She Goes” czy „Salute Your Solution” należą do najbardziej rozpoznawalnych singli tego zespołu.

Troye Sivan

Australijska gwiazda muzyki pop w końcu w Polsce. Troye Sivan jest związany z estradą już od wczesnych lat dziecięcych, choć naprawdę głośno zrobiło się o nim w 2016 r. po wypuszczeniu singla „Youth”, który promował jego pierwszą płytę. W tym czasie Sivan miał jedynie 21 lat, a zdążył zagrać już w kilku filmach i sztukach teatralnych, wziąć udział w australijskiej wersji Idola, wypuścić trzy EP-ki i zdobyć tytuł jednego z 25 najbardziej wpływowych nastolatków na świecie. Nieprzerwanie od 2012 r. prowadzi tez wideoblog na YouTubie, który obecnie ma aż 6,7 mln subskrybentów. Komponuje muzykę skierowaną głównie do młodszego pokolenia, w tekstach nawiązuje często do osobistych doświadczeń.

Eko Taxi poleca koncerty najciekawszych polskich artystów, uwzględnione w programie Oranage Warsaw Festival

Orange Warsaw Festival to muzyczne wydarzenie roku, które cieszy się wielką popularnością wśród warszawskich klientów Eko Taxi. Każdego roku festiwal zbiera doskonałe recenzje od krytyków i publiczności ze względu na dobór artystów – występują tam zarówno gwiazdy światowego formatu, jak i najlepsi muzycy z Polski. Program na 2019 r. nie jest jeszcze skończony, organizatorzy cały czas zapraszają do współpracy kolejne zespoły i solistów. Na obecną chwilę swoje przybycie potwierdziło sześć zagranicznych i pięć krajowych grup i wokalistów. Fanów hip-hopu zapewne zachwyci wiadomość, że na OWF będą mogli usłyszeć Quebonafide, Jana-rapowanie i Otsochodzi. Polską scenę muzyki popularnej i elektronicznej będą natomiast reprezentowali Bitamina oraz Julia Pietrucha. Poniżej przedstawiamy sylwetki wybranych artystów z Polski.

Quebonafide

Quebonafide to sceniczny pseudonim Kuby Grabowskiego, utalentowanego rapera z Ciechanowa. Pomimo młodego wieku (27 l.), Quebonafide posiada bogaty dorobek – na koncie ma trzy płyty, które pokryły się platyną, kilka muzycznych kooperacji, liczne występy na światowej sławy festiwalach takich jak np. Open’er oraz własną książkę biograficzną. Grabowski ponadto prowadzi własną wytwórnię muzyczną i sklep odzieżowy.

Twórczość artysty charakteryzuje przede wszystkim duży walor literacki – Quebonafide doskonale rymuje i korzysta z całego arsenału środków stylistycznych. Dzięki temu tworzy teksty niejednoznaczne, skłaniające do refleksji, ale przy tym łatwe i przyjemne w odbiorze. Jego solowe utwory tworzone są do muzycznych podkładów, które trudno dopasować do sztywnych ram gatunkowych – folkowe rytmy z różnych stron świata mieszają się z synth-popem i tradycyjnym hip-hopowym beatem. Wszystko to sprawia, że Quebonafide uznawany jest dziś za jednego z najbardziej utalentowanych artystów młodego pokolenia w Polsce.

Julia Pietrucha

Swoją karierę muzyczną Pietrucha rozpoczęła stosunkowo późno, bo w wieku 27 lat. W rozgłosie pierwszego albumu pomogło jej wcześniejsze doświadczenie aktorskie – za rolę Zosi Paluch w „Jutro idziemy do kina” zdobyła nawet nagrodę na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Utalentowana dziewczyna wystąpiła ponadto w telewizyjnym show „Twoja twarz brzmi znajomo”, przez kilka miesięcy prowadziła audycję w radiowej Trójce, będąc nastolatką wygrała konkurs piękności Miss Polski Nastolatek 2002. To wszystko sprawiło, że jej pierwszy, dosyć nieoczekiwany krążek „Parsley” szybko został wzięty na języki, spotykając się z przychylnym odbiorem krytyków i publiczności. Niespełna dwa lata po nim nastąpiła premiera kolejnej płyty „Postcards from the seaside”. Oba albumy utrzymane są w skocznym, wesołym klimacie folku, główna linia melodyczna oparta jest na prostych dźwiękach ukulele. Pietrucha śpiewa kojącym, lirycznym głosem po angielsku i polsku. Jej koncert powinien zadowolić osoby w różnym wieku, dlatego zachęcamy, żebyście wybrali się na niego całymi rodzinami.

Może Cię zainteresować również