Przewóz osób w Warszawie – poznaj szczegóły na temat przewozu dzieci, zwierząt i rzeczy. Skorzystaj z atrakcyjnej oferty Eko Taxi!

Przewóz osób w Warszawie to jeden z najlepiej rozwiniętych sektorów usługowych. Potencjalny pasażer może tu wybierać pomiędzy najróżniejszymi środkami transportu – zaczynając od autobusów i linii tramwajowych poprzez metro i Szybką Kolej Miejską, na taksówkach skończywszy. I choć działanie komunikacji publicznej w stolicy przebiega bez zarzutu, część klientów o wiele chętniej korzysta właśnie z usług taxi. Dzieje się tak z najróżniejszych powodów. Czasem chodzi o podróżowanie z bagażem zbyt nieporęcznym, aby komfortowo wsiadać czy wysiadać z komunikacji miejskiej. Niejednokrotnie to także kwestia nieznajomości topografii Warszawy, a co za tym idzie – ryzyko zgubienia się w plątaninie linii komunikacji miejskiej. W końcu taksówkarz zawsze zawozi klienta dokładnie pod wskazany adres. Niektórzy pasażerowie decydują się na taksówkę ze względu na wysoki komfort jazdy, który bywa nieoceniony, jeśli podróżujemy z dziećmi czy też osobami niepełnosprawnymi. Poznaj ofertę Eko Taxi – jednej z najatrakcyjniejszych firm taksówkarskich w Warszawie!

Spis treści:
Przewóz osób niepełnosprawnych w Warszawie
Wezwij tani przewóz osób przez telefon lub aplikację
Jak działa aplikacja mobilna?
Zasady przewozu dzieci
Jak zamówić przewóz rzeczy w Warszawie?

Przewóz osób niepełnosprawnych na terenie Warszawy – poznaj szczegóły oferty Eko Taxi

Przewóz osób niepełnosprawnych na terenie Warszawy organizowany jest przez wiele różnych korporacji taksówkarskich oraz firm przewozowych. Osoby niepełnosprawne poruszać się mogą także za pośrednictwem komunikacji miejskiej. Nietrudno jednak spotkać się z pojazdami, które nie są odpowiednio przystosowane do tego typu usług, co w efekcie zniechęca do dalszej podróży osoby korzystające z wózków inwalidzkich i poruszające się o lasce. Większość warszawskich autobusów wyposażona jest co prawda w nisko usytuowaną podłogę oraz specjalną rampę, gorzej jednak sytuacja ma się z tramwajami. W tych nowoczesnych znaleźć można specjalną platformę umożliwiającą wprowadzenie wózka inwalidzkiego – wystarczy odpowiednio wcześniej zasygnalizować chęć jej użycia. Na przystankach dominują jednak stare modele tramwajów – minie jeszcze sporo czasu, zanim wszystkie wymienione zostaną na nowsze wersje. W mieście nie bez znaczenia pozostają także szkolenia organizowane dla kierowców i motorniczych dotyczące pomocy, jakiej powinni udzielać osobom niepełnosprawnym podczas korzystania z pojazdów komunikacji miejskiej. I choć Warszawa stara się zachęcić do kursów komunikacją miejską wszystkich mieszkańców, osoby niepełnosprawne często skazane są na szukanie wygodniejszych alternatyw.

Zarówno czekanie na przystosowany do ich potrzeb pojazd, jak i sama jazda komunikacją miejską często nie należą do najbardziej komfortowych przeżyć. Z tego powodu osoby niepełnosprawne coraz częściej korzystają z usług przewoźników taxi. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane pasażerom, którzy nie mogą poruszać się samodzielnie, a w czasie ich podróży najczęściej towarzyszy im opiekun. Wystarczy bowiem jeden telefon, aby wygodne i przestronne auto zjawiło się pod wskazanym adresem, a następnie zawiozło pasażerów dokładnie pod wskazany adres. Tego typu usługę warto zrealizować w rzetelnej, sprawdzonej korporacji taxi oferującej stałe, niskie stawki za kursy. Tego typu firmą jest ogólnopolska sieć taksówek Eko Taxi, której samochody poza stolicą spotkać można na ulicach największych polskich miast – Wrocławia, Poznania, Krakowa, Katowic czy Lublina.

Przewóz osób niepełnosprawnych w Warszawie jest standardową usługą firmy i nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą. Przy zamawianiu taxi należy zwrócić uwagę na to, aby pod wskazany adres wysłany został van lub samochód typu kombi – zyskamy wówczas gwarancję, że na czas podróży będziemy mogli bezpiecznie złożyć i spakować wózek inwalidzki. Ważne, aby osoby niepełnosprawne korzystające z usług przewoźnika Eko Taxi były w stanie samodzielnie przesiąść się do wnętrza auta bądź podróżowały z opiekunem, który im w tym pomoże. Od kierowców taxi oczekiwać możemy pomocy przy złożeniu i zapakowaniu wózka do bagażnika oraz – po zakończeniu kursu – ponownym rozłożeniu go i podsunięciu pod same drzwi samochodu. W chwili obecnej samochody sygnowane logo Eko Taxi nie są przystosowane do przewożenia pasażerów z dowolnym rodzajem niepełnosprawności – na ten moment nie są bowiem wyposażone w specjalne platformy służące do wciągania wózka wraz z klientem.

 

Gdzie znajdę tani przewóz osób w Warszawie? Wezwij Eko Taxi tak, jak lubisz – przez telefon bądź aplikację mobilną!

Tani przewóz osób w Warszawie stanowi doskonałą propozycję dla tych, którym szczególnie zależy zarówno na wysokiej jakości świadczonych usług, jak i kuszących, atrakcyjnych cenach. Tego typu połączenie znaleźć można w ofercie ogólnopolskiej korporacji Eko Taxi, gdzie szczególną wagę przykłada się do wygody podróżowania. Z tego powodu firma zyskała dostęp do jednego najbardziej zaawansowanych programów zarządzania zleceniami. Oznacza to, że klient dzwoniący na centralę Eko Taxi nie uświadczy w słuchawce dźwięków irytującej, przedłużającej się muzyczki, a po jej ustaniu nie zostanie poinformowany, że czas oczekiwania na najbliższy możliwy przejazd wynosi aż pół godziny. Sieć wprowadziła bowiem dwa różne systemy zamawiania taxi – wszystko po to, aby czas realizacji naszego wezwania był jak najkrótszy.

Pierwszym, tradycyjnym sposobem zamawiania taxi jest wykonanie połączenia telefonicznego na centralę Eko Taxi. W przypadku Warszawy łączyć należy się z numerem telefonu dostępnym na stronie internetowej. Gdy telefon zostanie odebrany przez dyspozytora, należy wskazać adres, w jakim zamierzamy oczekiwać na samochód. To także dobry moment na zgłoszenie specjalnych wymagań – mowa tu o chęci zadeklarowania przejazdu grupą większą niż czworo pasażerów czy też zastrzeżeniu, ze zamierzamy podróżować ze zwierzakiem. Samochód możemy zamówić „jak najszybciej” bądź wskazać dokładną porę, w jakiej oczekiwać będziemy przyjazdu taksówki. Pasażerowie zamawiający taxi przez telefon mają także prawo do zapytania o szacunkowy koszt planowanego przejazdu. To szczególnie pomocne, jeśli planujemy wcześniejsze przygotowanie stosownej ilości gotówki mającej stanowić należność za kurs. Zawsze można też zdać się na płatności elektroniczne i kwestię liczenia bilonu pozostawić dawnym czasom, kiedy w taksówkach nie było jeszcze nowoczesnych terminali płatniczych.

Drugą opcją zamówienia taksówki jest skorzystanie z aplikacji mobilnej Eko Taxi. Wystarczy pobranie aplikacji, a następnie kilka kliknięć na ekranie smartfona, aby zamówić samochód odpowiadający naszym potrzebom. To opcja szczególnie przydatna dla tych, którzy nie przepadają za rozmowami telefonicznymi. Jak to działa?

Przewozy osób w Warszawie jeszcze nigdy nie były tak wygodne – poznaj aplikację mobilną Eko Taxi i zamawiaj taksówki za pomocą jednego kliknięcia!

Zorganizowanie przewozu osób w Warszawie jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy bowiem skorzystać z dedykowanej aplikacji mobilnej Eko Taxi. To niewielki program przeznaczony do pobrania na smartfony z systemem operacyjnym Android bądź iOS. Dzięki korzystaniu z aplikacji zamawianie taksówki nie wymaga od pasażera wypowiedzenia ani jednego słowa. Jedynie klika kliknięć dzieli klienta od możliwości zrealizowania usługi – i to dokładnie według jego osobistych preferencji.

Pobranie aplikacji mobilnej Eko Taxi, a następnie zainstalowanie jej na swoim smartfonie zajmuje mniej niż minutę. W momencie, w którym pasażer korzysta z niej po raz pierwszy, następuje proces weryfikacyjny zakładający udzielenie pozwoleń na korzystanie z lokalizacji telefonu klienta oraz pamięci na dysku. Zaznaczenie zgody znacznie upraszcza proces działania aplikacji – dzięki lokalizacji aplikacja jest w stanie samodzielnie ustalić adres startowy dla kursu, a dostęp do dysku pozwala na zapis fragmentów wyświetlającej się podczas kursu mapy, co ma niebagatelny wpływ na szybkie funkcjonowanie programu.

Rozpoczynając korzystanie z aplikacji, należy także wpisać swój numer telefonu – dzięki temu klient zostanie zarejestrowany w bazie, a gdy taksówka będzie oczekiwać we wskazanym miejscu, dostanie odpowiednie powiadomienie. Następnie można już bez przeszkód zamawiać przewóz osób. W polu na adres startowy pojawi się nasza lokalizacja. Wystarczy uzupełnić adres docelowy, aby aplikacja automatycznie wyświetliła nam szacowaną opłatę za przejazd oraz wskazała przybliżony czas oczekiwania na taksówkę. Jeszcze jedno kliknięcie i wyświetli nam się okno z ewentualnymi dodatkowymi udogodnieniami, z jakich skorzystać możemy podczas przewozu. Mowa tu o następujących ustawieniach:

  • możliwość zamówienia taksówki dla więcej niż czterech pasażerów,
  • opcja zamówienia taxi z kierowcą posługującym się językiem angielskim,
  • prośba o podstawienie samochodu z klimatyzacją,
  • możliwość wezwania auta typu kombi na wypadek większej liczby bagaży,
  • zastrzeżenie, że planujemy podróż w towarzystwie zwierzaka,
  • opcja zaznaczenia preferowanej metody płatności: karta, gotówka bądź konto bezgotówkowe.

Gdy zgłoszenie zostanie odebrane, pasażerowi pozostaje jedynie oczekiwać na automatyczne powiadomienie głosowe, które pojawi się w chwili, gdy zamówiona taksówka stawi się pod wskazanym adresem. W razie jakichkolwiek problemów z realizacją usługi dyspozytor wykonuje telefon do klienta w celu skonsultowania sytuacji. Aplikacja mobilna Eko Taxi stanowi swoistą rewolucję w komfortowym i błyskawicznym zamawianiu przewozów osób. To tylko kilka kliknięć!

Zasady przewozów dzieci w Warszawie – poznaj usługi Eko Taxi związane z bezpieczeństwem najmłodszych pasażerów!

Przewóz dzieci w Warszawie to usługa, którą z powodzeniem powierzyć możemy zespołowi Eko Taxi. Zatrudnieni w firmie profesjonaliści wiedzą, jak ważne jest dla rodziców bezpieczeństwo ich pociech. Właśnie z tego powodu korporacja oferuje komfortowy i przebiegający bez najmniejszych zakłóceń przewóz dzieci w najróżniejszym wieku. Jeśli potrzebujesz pilnie dostać się w wyznaczone miejsce z małym dzieckiem, podróżowanie komunikacją miejską może przysporzyć kilku niedogodności. Znacznie lepiej zdecydować się wówczas na kurs tanią i bezpieczną taksówką, która dowiezie nas bezpośrednio pod wskazany adres. Jeśli podróżujemy razem z wózkiem dla dziecka, warto wspomnieć o tym podczas zamawiania taryfy. Zyskamy wówczas gwarancję, ze Eko Taxi wyśle po nas samochód o gabarytach gotowych pomieścić i mamę, i dziecko, i jego wózek.

Podróżując w towarzystwie nieco starszych dzieci, nie musimy mieć ze sobą fotelika do jazdy. Według litery polskiego prawa wystarczy bowiem, aby dziecko podróżowało taksówką przypięte pasami bezpieczeństwa. Jeśli więc zamawiasz taksówkę Eko Taxi dla siebie i swoich pociech, nie musisz kłopotać się kwestią fotelika.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że dzieci mają obowiązek jeżdżenia w fotelikach w przypadku, gdy korzystamy z usług firmy oferującej przewozy osób, która nie należy do grona licencjonowanych przewoźników taksówkarskich. Z tego powodu należy dokładnie sprawdzić dane dotyczące firmy, z której usług zamierzamy skorzystać – w tym przypadku bezpieczeństwo jest najważniejsze. Właśnie dlatego warto korzystać wyłącznie z usług sprawdzonych, rzetelnych przewoźników taxi.

Przewóz dzieci czy możliwość spakowania wózka, to niejedyna usługa, jaką Eko Taxi przewidziało dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. W ofercie korporacji znajdziemy także opcję monitorowanego przewozu dzieci. To gwarancja zapewnienia dziecku bezpieczeństwa w momencie, gdy podróżuje bez swojego opiekuna. Nie możesz odebrać malucha z zajęć dodatkowych? Przedłużył ci się dzień w pracy i nie zdążysz odwieźć dziecka na przyjęcie urodzinowe kolegi? Nic nie szkodzi, wystarczy jeden telefon, aby zorganizować dziecku pewny i bezpieczny przewóz za pośrednictwem taksówki z logiem Eko Taxi. Rodzice ustalają z kierowcą szczegóły wybranej trasy, a po zakończeniu kursu otrzymują informację, że dziecko bezpiecznie trafiło we wskazane miejsce. Jeśli zamówienie złożone zostało przez aplikację mobilną, dodatkowo możliwe jest także bieżące kontrolowanie lokalizacji taksówki dzięki mapce wyświetlanej na ekranie telefonu.

Jak zamówić przewóz rzeczy, na przykład rowerów, w Warszawie? Gdzie możliwy jest przewóz zwierząt? Dowiedz się więcej o opcjach dodatkowych w Eko Taxi!

Potrzebujesz zorganizować przewóz rzeczy – na przykład rowerów – na terenie Warszawy? A może interesuje Cię zorganizowanie przewozu zwierząt z jednego punktu na mapie stolicy w drugi? Te i wiele więcej ciekawych usług dodatkowych znaleźć możesz w niezwykle bogatej ofercie Eko Taxi!

Usługa związana z przewozem rzeczy na terenie Warszawy niezwykle przydaje się podczas robienia większych zakupów w sklepie AGD czy meblowym. Po tego typu opcję sięgają także osoby, które są w trakcie przeprowadzki czy też organizują duże plenerowe przyjęcia, gdzie konieczne jest przewiezienie odpowiedniego sprzętu. Jeśli potrzebujesz samochodu, którego gabaryty pozwolą na wygodne przewożenie różnego rodzaju rzeczy, sięgnij po ofertę Eko Taxi! Korporacja dysponuje bowiem flotą taksówek bagażowych, gotowych sprawdzić się w najróżniejszych zadaniach specjalnych. Nie ma znaczenia, czy chodzi o przewóz rowerów na atrakcyjne tereny zielone, wywiezienie mebli z remontowanego mieszkania czy też transport instrumentów muzycznych na ważny koncert – taxi bagażowe z logo zielonej koniczynki sprawdzi się w każdej sytuacji. To opcja szczególnie często wybierana przez studentów, którzy tak licznie zasilają populację stolicy. Mało który z nich spędza w wynajętym mieszkaniu cały okres edukacji wyższej – z tego powodu przy przeprowadzce nieoceniona staje się pomoc samochodu bagażowego. W końcu z każdą zmianą lokalizacji zabieranych przedmiotów jest przecież coraz więcej. Jeśli potrzebujesz dużego samochodu, który pomieści wszystkie niezbędne sprzęty i bezpiecznie dowiezie je pod wskazany adres – postaw na Fiaty Ducato pełniące rolę taksówek bagażowych w Eko Taxi.

W Eko Taxi Warszawa istnieje także opcja przewozu zwierząt. Jeśli potrzebujesz pilnego transportu w towarzystwie swojego psa, zamierzasz zawieźć do kliniki weterynaryjnej kota, bądź przed wakacjami odwozisz krewnym królika na przechowanie, nie wahaj się zadzwonić po taksówkę sygnowaną logo Eko Taxi! Kierowcy nie mają nic przeciwko przewożeniu zwierząt w samochodach – pod warunkiem, że potrafią odpowiednio zachować się podczas jazdy. Za przewóz pupila bez transportera pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 10 złotych, chyba, że mowa tu o psach przewodnikach. Zupełnie inaczej kwestia ta wygląda w momencie, gdy zwierzak przewożony jest w specjalnej klatce bądź specjalnie przystosowanym do tej roli kontenerku. Wówczas za kurs taxi zapłacimy standardową kwotę wynikającą ze wskazań taksometru.

Może Cię zainteresować również