Wydarzenia kulturalne w Warszawie – przegląd imprez z Eko Taxi

Wydarzeń kulturalnych i imprez w Warszawie nie brakuje. W Eko Taxi jesteśmy ze wszystkim na bieżąco, dlatego postanowiliśmy przygotować przegląd tych najciekawszych i najbardziej wyczekiwanych. Zimą rozkwita sezon teatralny, a warszawskie kluby organizują wiele koncertów dla wielbicieli różnych gatunków muzycznych. Na jakie wydarzenia kulturalne warto się wybrać w grudniu?

Spis treści:
Spektakle teatralne
Palladium
Resort Komedii
Dom Kultury Świt
Studio Buffo
Teatr Rozmaitości
Sylwester w Teatrze Kamienica
Imprezy muzyczne i taneczne
Klub Potok
Progresja Music Zone
Torwar
Klub Stodoła
Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta
Teatr Muzyczny Roma
Filharmonia Narodowa

Poznaj warszawskie wydarzenia i atrakcje kulturalne polecane przez Eko Taxi. Gdzie się dziś wybierzesz?

Wśród różnych wydarzeń kulturalnych odbywających się w Warszawie ogromnym zainteresowaniem cieszą się spektakle teatralne oraz koncerty filharmonijne. Zimowe wieczory nie zachęcają do przebywania na zewnątrz, a stolica ma naprawdę wiele do zaoferowania miłośnikom sztuki. Bilety na te bardziej oczekiwane premiery warto kupować z wyprzedzeniem. Wcześniej przemyśleć należy także kwestię transportu na wydarzenie – polecamy kurs z Eko Taxi! Sprawdź, czym warto się zainteresować w grudniu.

Teatr Palladium

Położony przy ul. Złotej 9 jest jednym z największych teatrów w Warszawie oraz miejscem, gdzie organizowane są najpopularniejsze koncerty. Scena teatralna została otwarta w lutym 2011 r. i stanowi rozszerzenie działalności Palladium.

Czarodziej

2 XII 2018 r. właśnie tutaj będzie można zobaczyć spektakl „Czarodziej” w reż. Wojciecha Rotowskiego, z przepiękną muzyką Wojciecha Kostrzewy i barwnymi kostiumami. Spektakl połączy w sobie elementy oryginalnej animacji, magii, a także video mappingu, cyrku, pirotechniki i… lewitacji. Spektakl „Czarodziej” to fantastyczna okazja do podróży w krainę iluzji. Po przedstawieniu odbędzie się spotkanie z artystami w foyer.

Pikantni

Na 5 XII 2018 r. w Tatrze Palladium zaplanowano „Pikantnych” – komedię obyczajową Stefana Vögla, znanego austriackiego dramaturga. Widzowie staną się świadkami codzienności dwóch znudzonych par małżeńskich, które postanowią poszukać wrażeń, aby na nowo rozpalić w swoich związkach namiętność. Czy im się to uda?

Dziadek do orzechów

6 XII 2018 r. w Tatrze Palladium wystawiony zostanie „Dziadek do orzechów” – jedno z najsłynniejszych zimowych przedstawień, które łączy balet, taniec, elementy magii oraz interakcję z publicznością. Gimnastyka artystyczna w połączeniu z modern dance, wzruszającą muzyką Piotra Czajkowskiego, doskonałym scenariuszem i pięknymi kostiumami sprawia, że jest to niezwykłe widowisko dla całej rodziny.

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny ze spektaklem „Królowa Śniegu”

8 XII 2018 r. odbędzie się tu gościnny występ Tetiany Galitsyny, która zaprezentuje spektakl „Królowa Śniegu”. Jedna z najpopularniejszych historii dla dzieci zostanie przedstawiona w zupełnie nowej odsłonie – namalowana na żywo śniegiem oraz piaskiem.

Resort Komedii

Resort Komedii (ul. Bielańska 1) to jeden z bardziej popularnych klubów komedii w Warszawie. Wystawiane są tu autorskie formaty improwizowane, które nie tylko odznaczają się nieszablonowością, ale wychodzą poza dotychczasowe przyzwyczajenia widzów dzięki eksperymentowaniu i zabawie formą.

Improwizacje: Hofesinka GRY-psuje

2 XII 2018 r. w Resorcie Komedii odbędą się „Improwizacje: Hofesinka GRY-psuje” – jest to seria niedługich, dynamicznie improwizowanych scen rodem z amerykańskiego ”Whose line is it anyway?”. Tutaj wszystko może się zdarzyć, bo publiczność ma naprawdę dużo do powiedzenia.

Stypa

4 XII 2018 r. w Resorcie Komedii wystawiona zostanie „Stypa” – improwizowany spektakl, w którym osiem osób na jednej scenie… zresztą sami zobaczcie co! Występujący podejmą się jednego z najtrudniejszych zadań, jakim jest granie improwizowanej sceny wieloosobowej.

Bez dwóch zdań

6 XII 2018 r. zobaczymy w Resorcie Komedii kolejną improwizację, która pozwoli publiczności wejść naprawdę głęboko w psychologię postaci i doświadczyć dobrego, improwizowanego aktorstwa. Tym bardziej, że w przypadku „Bez dwóch zdań” dopiero przed spektaklem nastąpi losowanie i wybrane zostaną duety, które wspólnie zagrają!

„Przebój sezonu” w Domu Kultury Świt

2 XII 2018 r. w Domu Kultury Świt (ul. Wysockiego 11) odbędzie się spektakl „Przebój sezonu”. To komedia o tym, jak szybko mogą się zmieniać ludzkie losy – jednego dnia jest się na szczycie, a drugiego można spaść na samo dno. To sztuka o tym, że nigdy nie możemy być pewni swojej przyszłości, a życie może nam napisać naprawdę dziwaczne scenariusze.

Musicale „Piotruś Pan” i „Metro” w Teatrze Studio Buffo

Teatr Studio Buffo znajduje się przy ul. Konopnickiej 6. W 1956 r. działał jako Teatr Buffo, będąc pierwszym po II wojnie światowej prywatnym teatrem w Warszawie. Studio Buffo stworzone zostało w 1992 r. przez Janusza Stokłosę oraz Janusza Józefowicza, a jego głównym celem było wystawianie słynnego musicalu „Metro”, który zresztą będzie można zobaczyć w dniach 11 i 12 XII 2018 r. Sceną zawładną taniec i śpiew, zatrze się granica między grą, rzeczywistością i publicznością.

6 i 9 XII 2018 r. wystawiony zostanie tu także musical „Piotruś Pan”, który swoją premierę miał ponad 18 lat temu na scenie Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, gdzie obejrzało go aż 200 tys. widzów! „Piotruś Pan” to musical chętnie oglądany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Dzięki pozytywnej energii oraz głębokiej, życiowej mądrości „Piotruś Pan” uczy, bawi i wzrusza. Za muzykę odpowiada Janusz Stokłosa, a za inscenizację, choreografię i reżyserię – Janusz Józefowicz.

„Fantazja” w Teatrze Rozmaitości

To miejsce (ul. Marszałkowska 8) łączy kontrowersyjne tematy z nowatorską inscenizacją. Jego historia sięga aż 1945 r. Na przełomie XX i XXI w. instytucja ta stanowiła ośrodek rewolucji teatralnej, która dała początek nowemu językowi scenicznemu oraz nieznanej dotąd estetyce. 1 i 2 XII 2018 r. zobaczymy tu sztukę „Fantazja” – surrealistyczny i niecodzienny spektakl, w którym zaskakuje humor sytuacyjny. Aktorzy nie grają bowiem z góry narzuconych ról, a jedynie narrator ukryty na balkonie w reżyserce wyjaśnia publiczności, w jaką rolę wcielają się w danym momencie.

Sylwester w Teatrze Kamienica

Jego siedziba (al. Solidarności 93) znajduje się w pięknej, zabytkowej kamienicy. Instytucja powstała z zamiłowania do sztuki aktora Emiliana Kamińskiego i jego żony Justyny Sieńczyłło. Znajdują się tu trzy sceny, na których 31 XII 2018 r. zobaczymy trzy różne spektakle. Na największej Scenie Orlej zaprezentowana zostanie sztuka „Tresowany mężczyzna” traktująca o związkach kobiet i mężczyzn oraz o uwidaczniających się z biegiem lat różnicach między partnerami. Na Scenie Elitarnej wystawione zostanie przedstawienie „Wszystko o mężczyznach” mówiące o wyzwaniach, jakie stawia przed mężczyznami współczesny świat. Z kolei w Piwnicy Warsza odbędzie się „Sylwestrowy Wieczór Kabaretowy Emiliana Kamińskiego”. Goście zostaną poczęstowani lampką wina oraz przekąskami. Dodatkową atrakcją wieczoru kabaretowego będzie elegancka kolacja.

Chcesz wygodnie dotrzeć na jedną z warszawskich imprez? Wezwij Eko Taxi! Jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami

Imprezy i wydarzenia kulturalne w Warszawie odbywają się przez cały rok. Nie inaczej jest w grudniu, kiedy to na scenach klubowych wystąpi naprawdę wielu artystów – zarówno tych dobrze znanych, jak tych, którzy dopiero zaczynają karierę muzyczną. Gdzie zatem warto się wybrać wraz z Eko Taxi?

Power of Trinity w Klubie Potok

1 XII 2018 r. w Klubie Potok (ul. Ikara 6) zagra Power of Trinity. To łódzki zespół założony w 1996 r., który w swojej muzyce łączy elektronikę, reggae, dub i rocka. Ich debiutancka płyta „11” znalazła się w rankingu przygotowanym przez magazyn „Teraz Rock” wśród najważniejszych debiutów ostatnich 10 lat, a drugi album „Loccomotiv” stał się najpopularniejszą polską płytą rockową w 2011 r. Jeden z popularniejszych singli grupy Power of Trinity „Chodź ze mną”, zyskał ponad 5 mln wyświetleń w serwisie YouTube, zawładnął również listami przebojów stacji radiowych. Na początku września 2014 r. grupa wydała nowy krążek – „Legorock”, który został świetnie przyjęty zarówno przez krytyków, jak i fanów. Czwarty album zespołu został wydany 7 IX 2018 r. i zachwyca zarówno warstwą liryczną, jak i dźwiękową.

Denzel Curry w Progresja Music Zone

2 XII 2018 r. w klubie Progresja Music Zone (ul. Fort Wola 22) zagra Denzel Curry – artysta pochodzący z Florydy, uznany przez Magazine Freshman za najbardziej obiecującego rapera, który debiutował w 2013 r. albumem „Nostalgic 64”. Warszawski koncert stanowi część trasy TA1300, promującej najnowszą płytę rapera.

Koncert „Muzyka Filmowa 2019 Demony i Anioły” oraz Dawid Podsiadło na Torwarze

Centralny Ośrodek Sportu Hala Torwar (ul. Łazienkowska 6A) to jedno z najbardziej popularnych miejsc, gdzie organizowane są koncerty. Ciekawostką jest, że nazwa Torwar miała łączyć przeznaczenie budynku (jako toru łyżwiarskiego) z nazwą miasta (Warszawa). 6 XII 2018 r. odbędzie się tu największe muzyczne widowisko tego roku – „Demony i Anioły”. Dzieje świata zostaną tu przedstawione przy pomocy piosenek z kultowych produkcji filmowych, a cały spektakl będzie traktować o dwoistości ludzkiej natury. Na scenie zobaczymy Anię Dąbrowską, Martę Zalewską, Natalię Rubiś, Edytę Geppert, Kamila Bednarka, Anitę Lipnicką, Ewę Farną, Darię Zawiałow, Janusza Radka i Krystiana Krzeszowiaka. Za oprawę muzyczną widowiska odpowiada Mat Max Orchestra pod batutą Mata Melbourne’a. Cały koncert poprowadzi aktorka Magdalena Różczka.

8 XII 2018 r. na Torwarze będzie można wziąć udział w długo wyczekiwanej trasie koncertowej Dawida Podsiadło, który po prawie 2-letniej przerwie wraca z singlem „Małomiasteczkowy”. Piosenka stanowi myśl przewodnią trasy koncertowej „Małomiasteczkowy Tour”. Dawid Podsiadło wydał do tej pory dwa solowe albumy – każdy z nich pokrył się podwójną platyną, a fani już nie mogą się doczekać kolejnego krążka.

Dżem w Klubie Stodoła

Już 7 XII 2018 r. w warszawskim Klubie Stodoła (ul. Batorego 10) zagra kultowy zespół Dżem. To jedna z tych grup, która zapisała się na kartach historii polskiej muzyki. Tworząca od lat 70. XX wieku formacja po raz kolejny pozwoli fanom doświadczyć bluesowo-rockowego brzmienia w najlepszym wydaniu.

Jubileuszowy koncert Urszuli w Hulakula Rozrywkowym Centrum Miasta

Urszula to jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, która ma na swoim koncie liczne przeboje jak „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Konik na biegunach” czy „Totalna Hipnoza”. 9 XII 2018 r. w Hulakula Rozrywkowym Centrum Miasta (ul. Jagiellońska 82b) odbędzie się jubileuszowy koncert Urszuli, na którym oprócz artystki wystąpią również jej przyjaciele i zaproszeni goście – Paweł Stasiak („Papa D”) i Wanda Kwietniewska („Wanda i Banda”).

Teatr Muzyczny Roma

Teatr Muzyczny Roma (ul. Nowogrodzka 49) realizuje inscenizacje międzynarodowej sceny musicalowej. 10 XII 2018 r. będzie można tu usłyszeć sławnego tenora Alessandro Safina, który zaprezentuje publiczności takie utwory jak „My Way”, „Volare”, „Incanto”, „Memory”, „Vincero” czy „Moon River”.

Glenn Miller Orchestra

17 XII 2018 r. w Teatrze Muzycznym Roma zobaczymy z kolei najpopularniejszą big-bandową grupę świata – Glenn Miller Orchestra. Muzycy koncertowali z takimi kultowymi postaciami jak Frank Sinatra czy Johnny Desmond.

„Dla miasta i świata”

18 XII 2018 r. nadarzy się świetna okazja, aby wraz z gwiazdami Piwnicy pod Baranami zaśpiewać na świątecznym koncercie „Kolędy i Pastorałki Dla miasta i świata” najpiękniejsze polskie kolędy.

„Christmas Show”

Jeżeli wolicie patrzeć zamiast śpiewać, to 22 XII 2018 r. w Teatrze Muzycznym Roma odbędzie się świąteczne widowisko „Christmas Show”, które rozpocznie się od Walca Śnieżynek z „Dziadka do Orzechów”. Spektakl przeniesie publiczność do XIX-wiecznej Anglii, gdzie będzie można odkryć na nowo „Opowieść Wigilijną” Charlesa Dickensa.

Koncert Sylwestrowy w Filharmonii Narodowej

Filharmonia Narodowa (ul. Jasna 5) to miejsce niezwykłe – od 1955 r. jest tu bowiem organizowany Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Dobre nagłośnienie i bogaty repertuar to powody, dla których bilety trzeba kupować z dużym wyprzedzeniem. 31 XII 2018 r. odbędzie się tu Koncert Sylwestrowy, który przeniesie publiczność do cesarskiego Wiednia i przypomni najpiękniejsze fragmenty operetek.

Warszawa to doskonałe miejsce dla fanów kultury szczególnie zimą, kiedy rozkwitają sezon teatralny i muzyczny. Można wówczas zobaczyć ciekawe spektakle, podziwiać świąteczne widowiska oraz posłuchać wspaniałych koncertów – z pewnością wśród wszystkich organizowanych w grudniu wydarzeń znajdziecie coś dla siebie. A na każde z nich zabiorą was nasze taksówki.

Może Cię zainteresować również

 • Taxi w Warszawie ZachodniejTaxi w Warszawie Zachodniej
  Taxi w Warszawie Zachodniej jest wygodnym środkiem transportu zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Do innych rejonów stolicy dojeżdżają stamtąd osoby rezydujące na co dzień w tej części miasta, jak i podróżni docierający do tutejszego dworca. Jeśli chcesz odbyć przejazd na najlepszych warunkach, zwróć uwagę na to, jakiego przewoźnika wybierasz. Zachęcamy do wybrania w tym przypadku Eko Taxi....
 • Taxi na telefon w WarszawieTaxi na telefon w Warszawie
  Taxi na telefon w Warszawie przyda się zawsze wtedy, gdy potrzebujesz transportu po stolicy. Jeśli chcesz się gdzieś pilnie dostać, będzie to odpowiednie rozwiązanie. Sprawdza się jednak również przy planowanych z góry przejazdach, jeśli nie możesz skorzystać z własnego samochodu lub wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Osoby zainteresowane takimi usługami zapraszamy do zapoznania się z atrakcyjną ofertą naszej firmy - Eko Taxi....
 • Tanie taksówki w WarszawieTanie taksówki w Warszawie
  Tanie taksówki w Warszawie to wygodny i opłacalny środek transportu. Pojedziesz nim w dużo bardziej komfortowych warunkach niż komunikacją miejską, a często jest to świetna alternatywa nawet dla skorzystania z własnego samochodu. W tym celu należy jednak wybrać właściwą ofertę z korzystnymi warunkami. Osoby zainteresowane takimi usługami zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi....
 • Taksówka w WarszawieTaksówka w Warszawie
  Taksówka w Warszawie to częsty wybór mieszkańców stolicy, a także osób, które przybywają tu w celach służbowych czy turystycznych. Wynika to w dużej mierze ze specyfiki tego dużego miasta, a co za tym idzie, z obowiązujących tu możliwości transportowych. Taxi to rozwiązanie wygodne i szybkie, ale warto zwrócić uwagę na to, jaką ofertę wybierasz. Jeśli szukasz tej najlepszej, koniecznie sprawdź, co mamy do zaproponowania w naszej firmie - Eko Taxi....
 • Poszukujemy kierowców do pracy w Warszawie
  Uwaga! Zatrudnimy kierowców do pracy w Warszawie. ...