Zabytki Warszawy – Eko Taxi podpowiada, co warto zobaczyć, odwiedzając stolicę!

Zabytki Warszawy oglądają z podziwem turyści z całego kraju i świata. Aby uprzyjemnić sobie zwiedzanie stolicy, warto skorzystać z wygodnych przewozów Eko Taxi. Dzięki szybkim i komfortowym kursom w klimatyzowanych taksówkach możemy zobaczyć naprawdę wiele zabytków w ciągu jednego dnia. Które zabytki w Warszawie określane są jako te najważniejsze i najcenniejsze? Jaka jest historia warszawskiej syrenki? Które zabytki i atrakcje stolicy wybrać dla dzieci? Poznaj najciekawsze miejsca na mapie Warszawy i zaplanuj zwiedzanie stolicy z Eko Taxi! Zobacz, jakie udogodnienia czekają na Ciebie w naszych taksówkach i jak można na różne sposoby zamawiać kursy.

Spis treści:
Najważniejsze obiekty Warszawy według UNESCO
Zabytki w Łazienkach Królewskich
Krakowskie Przedmieście
Pomniki i wizerunki Warszawskiej Syrenki
Zabytki dla dzieci

Najważniejsze zabytki Warszawy według UNESCO. Sprawdź, gdzie zamówić kurs z Eko Taxi, aby zobaczyć obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa

Najważniejsze zabytki Warszawy według UNESCO znajdziemy w historycznym centrum stolicy. Obszar wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa obejmuje Stare Miasto otoczone murami obronnymi łącznie z fosami, podskarpiem, ulicą Mostową czy Zamkiem Królewskim. W pobliże tych zabytków z łatwością dojedziemy z Eko Taxi z dowolnego punktu w mieście i okolicach. Spacer po Starym Mieście warto odbyć zarówno w dzień, jak i pod wieczór, kiedy Zamek Królewski oraz Kolumna Zygmunta są pięknie podświetlone. Zwiedzanie o każdej porze dnia czy nawet nocy umożliwia nam Eko Taxi, z którego usług można korzystać przez całą dobę. Tanie kursy realizowane są we wszystkie dni tygodnia, weekendy i święta. Niezależnie więc od tego, w jakim terminie planujesz wycieczkę do Warszawy i zwiedzanie najważniejszych zabytków, Eko Taxi zawiezie Cię pod dowolnie wybrany adres na mapie miasta i okolic.

Zamek Królewski, który majestatycznie prezentuje się z zewnątrz, warto zwiedzić również w środku. Da nam to możliwość napawania się pięknem tych samych wnętrz, w których przebywali niegdyś książęta mazowieccy, niemiecki gubernator generalny, Naczelnik Państwa Józef Piłsudski czy Prezydent RP Ignacy Mościcki. Zwiedzanie Zamku Królewskiego wiąże się z kosztem 30 zł dla osoby dorosłej lub 20 zł dla młodzieży i seniorów uprawnionych do ulgi. Bilety dla dzieci i młodzieży poniżej 16 lat kosztują zaledwie 1 zł. W ramach wykupionej wejściówki turyści mogą oglądać sale Parteru, czyli Galerię Lanckorońskich z obrazami Rembrandta, Galerię Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej oraz Bibliotekę Królewską; Sale Sejmowe i Pokoje Królewiczowskie z obrazami Jana Matejki. Oprócz tego wykupienie wejściówki umożliwia dodatkowo zwiedzanie mieszkania Stefana Żeromskiego w dni powszednie. Jeżeli mamy ochotę odwiedzić także Gabinet Numizmatyczny lub Pałac Pod Blachą, należy wykupić dodatkowy bilet za kilka złotych. Z kolei wejście do Ogrodu Górnego i zwiedzanie Arkad Kubickiego jest dla turystów bezpłatne.

Spacerując po Starym Mieście, nie sposób przegapić zabytku stojącego przed Zamkiem Królewskim, czyli Kolumny Zygmunta III Wazy. Ciekawostką jest, że pierwotna wersja pomnika, która powstała w 1644 roku, była pierwszą rzeźbą świecką w Warszawie. Niestety w trakcie wojny kolumna została wysadzona w powietrze. Pomnik, który możemy podziwiać dziś, został ustawiony na placu Zamkowym 1949 roku. Ważnym zabytkiem na Starym Mieście w Warszawie są także mury obronne z czerwonej cegły wraz z Barbakanem dawnej Bramy Nowomiejskiej oraz Basztą Rycerską. Warto odwiedzić zwłaszcza znajdującą się obecnie w Barbakanie wystawę Muzeum Warszawy. Oglądając ją, można dowiedzieć się nieco więcej o historii Starego Miasta oraz o murach obronnych Warszawy.

Pod jaki adres zamówić przejazd w Eko Taxi, aby poznać zabytki i atrakcje w Łazienkach Królewskich w Warszawie?

Łazienki Królewskie to jedna z najciekawszych atrakcji w Warszawie. Cały kompleks pałacowo-parkowy jest wpisany na listę zabytków, a przez jego niezaprzeczalny urok bywa nazywany “najszczęśliwszym miejscem w Warszawie”. Aby się do niego dostać, wystarczy powiedzieć kierowcy Eko Taxi, że chcemy dostać się do Łazienek Królewskich. Nasi taksówkarze doskonale znają topografię miasta i intuicyjnie wybiorą taką trasę, aby wysadzić pasażera jak najbliżej wejścia do Łazienek. Nawet gdy GPS zawiedzie, a na drodze zdarzy się wypadek i trzeba będzie jechać objazdem, kierowca Eko Taxi dowiezie klienta do celu możliwie jak najkrótszą i najkorzystniejszą drogą. Warto wiedzieć, że nasi taksówkarze przechodzą specjalne kursy, a następnie zdają odpowiednie egzaminy z topografii Warszawy i okolic oraz przepisów prawa porządkowego dotyczącego przewozu osób i bagażu. Kierowcy przechodzą także przez szkolenia z pierwszej pomocy. Wybierając Eko Taxi jako środek przemieszczania się po mieście, możemy więc mieć pewność, że przejazd przebiegnie sprawnie i bezpiecznie.

Na jakie zabytki warto zwrócić uwagę, gdy dojedziemy do Łazienek Królewskich, czyli niegdysiejszej letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego? Jedną z największych tutejszych atrakcji jest klasycystyczny Pałac na Wyspie otoczony przez staw. Można podziwiać go z brzegu, siedząc w Amfiteatrze naprzeciwko lub podejść bliżej do pałacu, korzystając z jednego z dwóch mostów z kolumnami. Aby zobaczyć znajdującą się w budynku Królewską Galerię Obrazów, należy wykupić bilet – normalny w cenie 25 zł lub ulgowy za 18 zł. Wstęp dla dzieci i studentów do 26 roku życia kosztuje 1 zł. Będąc w Łazienkach, warto też odwiedzić Starą Oranżerię, w której można podziwiać Królewską Galerię Rzeźby składającą się z gipsowych kopii najsłynniejszych rzeźb ze starożytności. Bilet wstępu upoważnia także do zwiedzania Teatru Królewskiego z XVIII wieku i kosztuje 20 zł – normalny lub 15 zł – ulgowy. Dzieci i studenci wchodzą za 1 zł.

Nie zapominajmy, że Łazienki Królewskie to nie tylko liczne klasycystyczne zabytki, ale także przepiękne historyczne ogrody. Spacerując malowniczymi ścieżkami i alejkami, możemy napawać się bliskością natury. Nie brakuje tu kolorowych kwiatów, zielonych drzew i urokliwych krzewów. Warto wiedzieć, że w Łazienkach znajdują się wydzielone sekcje tematyczne: Ogród Królewski, Ogród Romantyczny, Ogród Modernistyczny oraz Nowy Ogród Chiński. Można się po nich przechadzać bezpłatnie. Jeżeli odwiedzamy Warszawę w okresie od maja do września, koniecznie wybierzmy się też na jeden z koncertów, które odbywają się w Łazienkach pod Pomnikiem Chopina w każdą niedzielę o godzinie 12:00 i 16:00.

Chcesz zwiedzić Krakowskie Przedmieście w Warszawie? Zamów tani kurs taxi i poznaj najcenniejsze zabytki w tej części miasta!

Czy wiesz, że sama ulica Krakowskie Przedmieście w Warszawie jest skupiskiem kilkudziesięciu najcenniejszych zabytków w mieście? O urokach tej części miasta warto przekonać się osobiście. Aby błyskawicznie dotrzeć na Krakowskie Przedmieście z dowolnej części Warszawy lub okolic, warto skorzystać z usług taniego i zaufanego taxi. Firmą, która cieszy się powodzeniem wśród pasażerów ze stolicy oraz turystów, jest Eko Taxi. We wszystkich naszych taksówkach znajdziesz wysoki standard, klimatyzację i możliwość płatności w ulubiony sposób: gotówką, kartą lub za pomocą specjalnych bonów bezgotówkowych. Korzystaj z tanich kursów po Warszawie i okolicach przez całą dobę – sprawdź cennik Eko Taxi:

 • opłata początkowa – 8 zł,
 • I taryfa obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 w granicach I strefy taksówkowej – 1,60 zł/km,
 • II taryfa obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 22:00 do 6:00 oraz w niedziele i święta w granicach I strefy taksówkowej – 2,40 zł/km,
 • III taryfa obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 w granicach II strefy taksówkowej – 3,20 zł/km,
 • IV taryfa obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 22:00 do 6:00 oraz w niedziele i święta w granicach II strefy taksówkowej – 4,80 zł/km,
 • opłata za godzinę postoju – 32 zł.

Przykładowo z Dworca Centralnego możemy dojechać na Krakowskie Przedmieście z Eko Taxi już za około 16 zł! Jakie zabytki warto zobaczyć po dotarciu na miejsce? Na uwagę zasługuje chociażby kościół św. Anny z XV wieku. Budowla została spalona w trakcie Powstania Warszawskiego w 1944 roku i odbudowana w latach 60. XX wieku. W związku z modernizacjami w wyglądzie kościoła można dostrzec różne style architektoniczne. Wielbiciele architektury świeckiej również znajdą coś dla siebie na Krakowskim Przedmieściu. Warto skierować swoje kroki w stronę reprezentacyjnego Pałacu Prezydenckiego i znajdującego się przed nim pomnika księcia Józefa Poniatowskiego. Inna znana rzeźba na Krakowskim Przedmieściu to wizerunek Adama Mickiewicza. Będąc w tej części Warszawy, koniecznie zwróćmy uwagę także na budynki Uniwersytetu Warszawskiego, pomnik Wiecznego Studenta oraz Pałac Kazimierzowski, który był kiedyś letnią rezydencją króla Władysława IV i Jana Kazimierza.

Zwiedzaj zabytki i poznawaj legendy o Warszawie! Eko Taxi podpowiada, gdzie na mapie stolicy można znaleźć pomniki i wizerunki warszawskiej Syrenki

Na mapie Warszawy znajdziemy wiele zabytków, ale także sporo pomników i wizerunków warszawskiej Syrenki. Warto wiedzieć, gdzie się one znajdują, aby podziwiać je podczas zwiedzania stolicy. Możemy nawet wybrać się w trasę z Eko Taxi śladami syrenki! Kierowca może wysadzić pasażerów w pobliżu pomnika i zaczekać na nich w samochodzie, aż wrócą i wtedy ruszyć w drogę do następnej syrenki. Podobnie taksówkarz chętnie zatrzyma się pod hotelem w drodze z dworca czy lotniska, aby klient mógł zostawić bagaże i od razu ruszyć z Eko Taxi na zwiedzanie najważniejszych zabytków oraz poznawanie najciekawszych atrakcji Warszawy. Niewątpliwie jedną z nich jest odkrywanie rozmaitych opowieści i miejskich legend, które są związane z różnymi budynkami i pomnikami. Historią, która mocno kojarzy się turystom ze stolicą Polski, jest legenda o warszawskiej Syrence.

Według legendy warszawska Syrenka ma siostrę. Dwie piękne pół kobiety, pół ryby dawno temu wpłynęły do Morza Bałtyckiego z głębin Oceanu Atlantyckiego. Pierwszej syrence spodobały się duńskie cieśniny i postanowiła zamieszkać przy skałach przy porcie w Kopenhadze. Druga istota popłynęła dalej, aż znalazła się w gdańskim porcie. Ruszyła stamtąd w górę Wisły. Zmęczona długą trasą postanowiła w pewnym momencie odpocząć. Wyszła więc na brzeg na terenie dzisiejszego Starego Miasta w Warszawie. Okolica tak spodobała się syrence, że tu właśnie zechciała zamieszkać. Wkrótce jej obecność odkryli rybacy, którym syrenka plątała sieci i wypuszczała złapane przez nich ryby. Piękna istota jednak tak spodobała się mężczyznom i urzekła ich swoim śpiewem, że nie zrobili jej żadnej krzywdy i odtąd syrenka mogła spokojnie pływać w wodach Wisły. Pewien czas później piosenki mitycznej istoty usłyszał bogaty kupiec, który postanowił złapać i uwięzić niezwykłą kobietę z rybim ogonem, aby pokazywać ją za opłatą na jarmarkach. Podstępem zwabił syrenkę do starej szopy i tam ją zamknął. Skargi dochodzące z pomieszczenia usłyszał przechodzący nieopodal młodzieniec i wraz z przyjaciółmi czym prędzej pospieszyli na pomoc. Wdzięczna syrenka obiecała, że od tej pory będzie bronić ich miasta w potrzebie. Od tamtej pory warszawska Syrenka jest uzbrojona w miecz i tarczę.

Na mapie Warszawy znajdziemy całkiem sporo lokalizacji, w których znajdują się wizerunki syrenki. Zobacz je wszystkie z Eko Taxi! Warto sprawdzić następujące miejsca:

 • Rynek Starego Miasta,
 • Powiśle, ul. Wybrzeże Kościuszkowskiego,
 • Wiadukt im. Stanisława Markiewicza na ul. Karowej,
 • remiza tramwajowa przy ul. Inżynierskiej 6,
 • gmach Zespołu Szkół nr 77 na rogu ul. Katowickiej i ul. Zwycięzców,
 • gmach Urzędu Dzielnicy Praga Południe przy ul. Grochowskiej 274,
 • gmach Zakładu Filtrów Pośpiesznych przy ul. Koszykowej 81.

Zabytki Warszawy dla dzieci – wybierz się na rodzinne zwiedzanie stolicy z Eko Taxi, a po powrocie zamów zakupy na telefon!

W Warszawie nie brakuje zabytków i atrakcji dla dzieci. Warto wybrać się chociażby do Centrum Nauki Kopernik, Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego, Muzeum Domków dla Lalek, Manufaktury Cukierków, Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego czy na Stadion Narodowy. Możemy też wybrać się na rodzinne zwiedzanie zabytków w Łazienkach Królewskich czy na Starym Mieście w Warszawie. Szukanie wizerunków syrenki również z pewnością przypadnie do gustu dzieciom.

Niezależnie od tego, jakie atrakcje i zabytki Warszawy wybierzemy dla najmłodszych turystów, warto zadbać o wygodny transport, dzięki któremu bezstresowo będziemy mogli poruszać się z maluchami po mieście. W tej roli idealnie sprawdzi się Eko Taxi. Pamiętajmy, że zgodnie z przepisami dziecko może podróżować w taxi tylko przypięte pasami, nie musimy się zatem troszczyć o specjalny fotelik.

Całodzienne zwiedzanie zabytków Warszawy z dziećmi może być męczące. Naładowani pozytywnymi wrażeniami pod wieczór nie będziemy już mieli ochoty na robienie zakupów na kolację czy poranne śniadanie. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nam Eko Taxi! Firma oferuje klientom usługę zakupów na telefon. Wystarczy zadzwonić na centralę i przekazać pracownikowi Eko Taxi listę kilku produktów oraz adres, na jaki taksówkarz będzie miał je dostarczyć. Kierowca zrobi dla nas zakupy w najbliższym sklepie ogólnospożywczym i po krótkim czasie będziemy mogli cieszyć się ulubionymi smakołykami czy orzeźwiającymi napojami. Usługa zakupów na telefon niejednokrotnie przydaje się turystom, którzy zaplanowali wycieczkę do Warszawy z małymi dziećmi, ale także dorosłym wielbicielom zabytków.

Może Cię zainteresować również