Trakt Królewski – reprezentacyjny szlak w Warszawie: część III

Trakt Królewski – reprezentacyjny szlak w Warszawie: część III

Ostatnio pisaliśmy o Parku Ujazdowskim i Łazienkach Królewskich. W tym artykule dowiesz się, co znajduje się na południowym krańcu Traktu Królewskiego w Warszawie. Jadąc Belwederską i Jana III Sobieskiego, dotrzesz do Alei Wilanowskiej i Muzeum Króla Jana III w Wilanowie. Ten piękny zespół pałacowo – ogrodowy wymaga całego dnia zwiedzania. Na tę wycieczkę najlepiej pojechać z Eko Taxi Warszawa. Będziesz miał pewność, że trafisz dokładnie tam, gdzie chcesz, wtedy, kiedy chcesz. Przewozy osób z naszą firmą są niezawodne i niedrogie.

Pałac w Wilanowie

Pałac Jana III Sobieskiego znajduje się na warszawskim Wilanowie, jest otoczony przepięknymi ogrodami. Ta dostojna barokowa budowla powstała z polecenia Króla, a zaprojektował ją architekt Augustyn Wincenty Locci. Pałac służył jako rezydencja Króla i jego żony Marii Kazimiery. W późniejszych epokach był sukcesywnie przerabiany, a zbiory sztuki w nim zgromadzone ciągle się powiększały. W czasie II wojny światowej 80% wyposażenia zostało rozkradzione, częściowo odbudowano przedwojenny stan budowli i wyposażenia po 1945 roku. W 1962 roku Pałac został oddany do zwiedzania dla publiczności. Obecnie w gmachu mieści się Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Bardzo zachęcamy do odwiedzenia obiektu i podziwiania jego pięknych zabytkowych zbiorów, osadzonych i związanych mocno z polską historią.

Muzeum Plakatu w Wilanowie

Muzeum Plakatu znajduje się na terenie zespołu pałacowo-ogrodowego w warszawskim Wilanowie. To najstarsze tego typu muzeum na świecie. Znajduje się w miejscu pałacowej ujeżdżalni, budynku projektu Franciszka Lanciego. Zbiory są interesujące, obejmują między innymi kolekcję dzieł utrzymanych w stylu Polskiej Szkoły Plakatu. Znajdują się tu dzieła sztuki chińskiej i japońskiej, a także nadzwyczajne prace takich sław, jak Pablo Picasso i Andy Warhol. Zbiory muzeum zawierają dzieła datujące się na okres od końca XIX. Jeśli interesuje cię sztuka użytkowa, grafika, wzornictwo i reklama – warto tu przyjechać i zapoznać się z kolekcją.

Ogród w Wilanowie

Park wilanowski to część zespołu pałacowo-ogrodowego w warszawskim Wilanowie. Przepiękne założenia ogrodowe i obiekty z nimi związane warte są wycieczki i zwiedzania. Ogród w Wilanowie ma powierzchnię 45 ha, oprócz alejek, szpalerów i klombów znajdują się tu Jezioro Wilanowskie i Kanał Sobieskiego. Centralna część parku ma cechy założenia ogrodu włoskiego, w jej sercu znajdują się cztery rzeźby symbolizujące cztery fazy miłości oraz również rzeźbione alegorie czterech pór roku. Zadbane alejki, piękne widoki i urokliwie usytuowane ławeczki sprawiają, że spacer tutaj jest relaksujący i bardzo przyjemny. Dzieciom spodoba się na pewno staw z kaczkami i przepłynięcie się po jeziorze – funkcjonuje tu wypożyczalnia łódek. A po spacerze i relaksie oraz zwiedzeniu parku, a może i Pałacu, i muzeów, warto skorzystać z tanich przewozów taxi z Eko Taxi Warszawa. Zmęczony po tylu wrażeniach chętnie wrócisz do domu lub do centrum na obiad i po więcej wrażeń.

Może Cię zainteresować również