Warszawskie Powiśle – TO! miejsce w stolicy

Warszawskie Powiśle – TO! miejsce w stolicy

Warszawa skrywa wiele urokliwych miejsc, gdzie zobaczysz piękną architekturę, ciekawych ludzi i krajobraz, o jakim ci się nie śniło. Takie jest Powiśle. W centrum, a jednak na uboczu. Wspaniałe stare kamienice stoją tu w towarzystwie nowoczesnych apartamentowców. Klimatyczne uliczki i zaułki kryją knajpki, kawiarnie, i restauracje. Lokale te serwują świetne jedzenie, mocną kawę, najlepsze słodkości i azyl od wrzawy wielkiego miasta. Powiśle tętni życiem, Bulwary Wiślane są miejscem spotkań i spacerów warszawiaków i turystów, Centrum Nauki Kopernik przyciąga znakomitą ofertą edukacyjną nie tylko dla dzieci, a każda osoba poszukująca dla siebie dobrego, zdrowego jedzonka za sensowne pieniądze – będzie mieć w czym wybierać. Jeśli potrzebujesz taksówki w Warszawie, by dotrzeć na Powiśle – Eko Taxi Warszawa oferuje tanie przewozy w stolicy. Kierowca zawiezie cię w odpowiednie miejsce i pomoże ci zorientować się w terenie.

Spacer po Bulwarach Wiślanych

Wyremontowane kilka lat temu warszawskie Bulwary Wiślane przyciągają zwłaszcza w sezonie od wiosny do jesieni. Są tu piaszczyste miejsca do plażowania, z koszami niczym w Sopocie, altany z leżakami, wygodne kamienne ławy, a głodny czy spragniony znajdzie dla siebie odpowiednią miejscówkę spośród mnogości tutejszych knajpek. Wisła to jeden z symboli stolicy. Z bulwarów Wiślanych rozciąga się piękna panorama na prawy brzeg rzeki. Organizowane są też rejsy po Wiśle. Syrenka, tańczące fontanny, trampoliny, także dla dorosłych i czynne sezonowo kluby – wszystko to sprawia, że kilkukilometrowa promenada nad Wisłą jest jednym z hitów stolicy. Na potwierdzenie niezwykłości Powiśla i Bulwarów Wiślanych, dzielnica została uhonorowana szóstym miejscem wśród najfajniejszych europejskich dzielnic. Ranking został opublikowany przez brytyjski „The Guardian” na początku 2020 roku.

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik ze słynnym Planetarium, niewątpliwie jest jedną z największych atrakcji i najciekawszych miejsc Powiśla, i całej stolicy. Oferta stała i wystawy czasowe pozwolą twoim dzieciom i tobie dowiedzieć się o niesamowitych zdobyczach współczesnej nauki w sposób przystępny, fascynujący i interaktywny. Jest to miejsce, którego nie wolno przegapić. Jeśli przyjeżdżasz z rodziną do Warszawy, aby zwiedzić Centrum Nauki Kopernik, bezpiecznie, komfortowo i tanio dojedziesz tam z Dworca Centralnego taksówką Eko Taxi.

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

Muzeum biograficzne poświęcone Fryderykowi Chopinowi znajduje się w Zamku Ostrogskich w Warszawie przy ulicy Okólnik 1. Każdy meloman musi zwiedzić to miejsce. Muzeum jest częścią większej instytucji – Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Zbiory są przebogate, a pamięć najsłynniejszego polskiego kompozytora – odpowiednio uczczona. W muzeum zebrane jest ok. 7000 obiektów kolekcjonerskich. Są to rękopisy, listy oraz inne pamiątki osobiste Mistrza Fryderyka, takie jak fotografie, wizerunki ikonograficzne, obrazy, rysunki i grafiki. 

Co jeszcze znajdziesz na warszawskim Powiślu?

Bardzo, bardzo dużo. Galeria w zabytkowej Elektrowni Powiśle, Muzeum Sztuki Współczesnej, jedno z najlepszych tego rodzaju w Polsce, Teatr Ateneum, Biblioteka Uniwersytecka z ogrodem – to tylko najważniejsze obiekty. Styl i urok Powiśla odpowie na potrzeby każdego. Jeśli chcesz pospacerować, zjeść coś dobrego, czy zaspokoić ciekawość nowych informacji – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Może Cię zainteresować również