Tanie taxi w Warszawie – poznaj atrakcyjny cennik Eko Taxi i dowiedz się, jakie są ceny jednej z najtańszych taksówek w stolicy!

Tanie taxi w Warszawie – poznaj atrakcyjny cennik Eko Taxi i dowiedz się, jakie są ceny jednej z najtańszych taksówek w stolicy!

Tanie taxi w Warszawie to forma transportu preferowana przez bardzo różnorodne grupy klientów. Wystarczy jeden telefon czy też kliknięcie w aplikacji mobilnej, aby ten szybki i wygodny środek lokomocji zjawił się dokładnie w oczekiwanym przez nas miejscu. Nowoczesne taksówki w Warszawie to nie tylko dowożenie pasażera z punktu A do punktu B – ich popularność tkwi także w niezwykle atrakcyjnych cenach oraz szeregu opcji dodatkowych. Poznaj potencjał tanich taksówek w Warszawie i zakochaj się w ofercie Eko Taxi!

Spis treści:
Kto zamawia tanie taxi w Warszawie?
Metody płatności w Eko Taxi
Zasady przejazdów bezgotówkowych
Cennik Eko Taxi w Warszawie
Oferta usług dodatkowych w Eko Taxi

Kto i dlaczego zamawia tanie taxi w Warszawie?

Tanie taxi w Warszawie to środek lokomocji, po który bardzo często sięgają zarówno mieszkańcy stolicy, jak i liczni odwiedzający ją turyści. Najczęściej wykorzystuje się ją w charakterze środka transportu, dzięki któremu można błyskawicznie wrócić z różnego rodzaju nocnych wyjść ze znajomymi czy ważnych wydarzeń kulturalnych. To pasażer wybiera, gdzie i o której godzinie pojawi się taksówka – właśnie dlatego jest to tak komfortowe rozwiązanie. Zamiast marznąć na autobusowych przystankach czy ryzykować forsujący pieszy spacer, można natychmiast wezwać kierowcę gotowego zawieźć nas w dowolny punkt na mapie stolicy. Gdy dodatkowo postawimy na usługi sprawdzonej firmy taksówkarskiej, możemy mieć pewność, że za zrealizowany kurs zapłacimy stałe, atrakcyjne stawki.

Zamówienie taniego taxi to także rewelacyjne rozwiązanie na wypadek sytuacji, w której pasażer nie może pochwalić się dokładną znajomością miasta. Dzięki kierowcy, który na ogół zna topografię Warszawy jak własną kieszeń, każdy klient jest w stanie bezpiecznie i o czasie dotrzeć na wybrane przez siebie miejsce. Niezależnie od tego, czy jest to zlokalizowany na przedmieściach hotel, odbywający się w ścisłym centrum koncert, czy też oddalone kilkanaście kilometrów od serca miasta lotnisko.

Taksówki sprawdzają się także jako pewny środek transportu podczas nocnych powrotów z imprez. Zapewniają bezpieczny dojazd do domu niezależnie od pory dnia czy nocy i pozwalają odpocząć od swoich obowiązków posiadającym prawo jazdy członkom rodziny czy drugiej połówce. Kiedy do jednego samochodu wsiądzie więcej niż jeden pasażer, a przy tym wszyscy udają się do tej samej lokalizacji bądź miejsca ich zamieszkania leżą „po drodze”, można znacząco zaoszczędzić na kosztach wspólnej podróży.

Po taksówkę w Warszawie bardzo często dzwonią również rodzice, którzy chcą mieć pewność, że ich dziecko bezpiecznie dotrze do domu po wieczornej wizycie u kolegi, zostanie odebrane z miejsca zbiórki po klasowej wycieczce czy też bez problemów znajdzie się na jednym z licznie organizowanych w stolicy wydarzeń kulturalnych. Jeśli zachodzi taka konieczność, taksówkarz może poczekać na pociechę po zakończonych zajęciach w szkole czy też dopilnować jego odwiezienia do miejsca pracy rodziców.

Płatność kartą w tanim taxi w Warszawie

Płatność kartą czy gotówką? Jak jeszcze można zapłacić za usługi tanich taksówek w Warszawie?

Niektórzy czytelnicy z pewnością pamiętają czasy, kiedy za kurs tanią taksówką w Warszawie i innych miastach Polski płaciło się wyłącznie gotówką. Nie raz i nie dwa takiej transakcji towarzyszyło czujne wpatrywanie się w tarczę taksometru czy nawet przetrząsanie zawartości portfela w poszukiwaniu zagubionych drobnych. Napięcie związane z brakiem przekonania, czy posiadana gotówka wystarczy na zrealizowanie opłaty za przejazd niejednego przywiodło do przerwania kursu celem udania się do pobliskiego bankomatu, co niejednokrotnie dodatkowo zwiększało koszty. Stres pojawiał się także w momencie, gdy jedną taksówką podróżowała grupa znajomych. Chwila przed wysiadaniem nieodmiennie kojarzyła się z gorączkowym przekrzykiwaniem odnośnie tego, kto ma przy sobie ile gotówki, za kogo trzeba założyć i w jakim terminie należności zostaną zwrócone. Ileż to razy pojawiała się wówczas myśl, że gdyby taksówki woziły ze sobą terminale, życie byłoby o wiele prostsze!

Dziś usługi taksówkarskie uwzględniające możliwość płatności kartą nie są już zaskoczeniem. Inwestuje w nie coraz więcej nowoczesnych firm, które starają się wyjść na przeciw stale rosnącym oczekiwaniom klientów i stworzyć ofertę kompleksowo wpisującą się w ich potrzeby. Brak terminala w aucie z charakterystycznym kogutem „taxi” wciąż może się przydarzyć, jednak jest to zwykle domena niezidentyfikowanych samochodów spotykanych na postojach i zatoczkach, w których rolę kierowy pełnią tzw. „wolni jeźdźcy” – osoby jeżdżące na własny rachunek, a co za tym idzie – samodzielnie ustalające stawki przejazdu.

Możliwość realizacji płatności kartą płatniczą z systemem paypass, kredytową bądź debetową z pewnością znajdziemy w samochodach oznaczonych charakterystycznym zielonym logo korporacji Eko Taxi. To ogólnopolska sieć taksówek, która poza Warszawą obecna jest na ulicach największych miast kraju – Wrocławia, Poznania, Krakowa, Katowic oraz Lublina. W autach należących do Eko Taxi płacić możemy oczywiście także tradycyjnie, przy pomocy gotówki – tu wszystko zależy od klienta.

Nie tylko karta i gotówka, czyli o przejazdach bezgotówkowych w taniej korporacji – poznaj ofertę Eko Taxi Warszawa dla klientów biznesowych

Tanie taxi w Warszawie to opcja nie tylko dla nocnych marków czy opiekuńczych rodziców. Jest to także środek transportu niezwykle popularny wśród klientów biznesowych. Niejednokrotnie to właśnie taksówki zawożą przedstawicieli różnych firm na spotkania z kontrahentami, okazują się pomocne przy dostarczaniu wewnętrznej korespondencji pomiędzy różnymi filami przedsiębiorstwa czy też służą za środek transportu bezpośrednio z lub do miejsca pracy.

Jeśli w czasie swoich obowiązków codziennie musimy stawić się w kilku punktach na mapie stolicy, a w dodatku nie posiadamy przy tym własnego środka transportu, firma nas zatrudniająca może rozważyć podpisanie umowy na tzw. przejazdy bezgotówkowe, które oferują niektóre korporacje taxi. Co to takiego?

Zasadą przejazdów bezgotówkowych jest umożliwienie klientowi biznesowemu realizacji kursu, za który nie musi się rozliczać na miejscu. Za wykorzystane przejazdy w późniejszym terminie płaci bowiem zatrudniająca go firma. Tego typu rozwiązanie dostępne jest miedzy innymi w ofercie Eko Taxi Warszawa. Wystarczy podpisać umowę z przewoźnikiem, aby przedsiębiorstwo mogło otrzymać dostęp do specjalnej platformy elektronicznej, która umożliwia wygodne zarządzanie przejazdami bezgotówkowymi.

tanie taxi w Warszawie zawiezie Cie prosto do celu

Dzięki programowi pracownicy wybranej firmy mogą odbywać kursy bezgotówkowe w czterech różnych formach:

 • wykorzystując jednorazowe bony na kurs taxi, które osoba zarządzająca platformą może przesłać mailo
  wo w formacie PDF bądź wydrukować i osobiście złożyć na ręce wybranych pracowników,
 • zamawiając taksówki poprzez uprawnione numery telefonu,
 • zamawiając przejazd za pośrednictwem sprzężonej z systemem aplikacji mobilnej,
 • używając specjalnych kart bezgotówkowych, które przypisane są bezpośrednio do stosownej umowy na przejazdy.

Przejazdy bezgotówkowe dla klientów biznesowych oferowane przez Eko Taxi to wygodna forma rozliczenia, dzięki której wybrane przedsiębiorstwo może mieć bieżącą kontrolę nad kosztami związanymi z transportem. Dzięki platformie elektronicznej możliwe jest bowiem generowanie specjalnych raportów zwierających dokładne dane dotyczące historii zrealizowanych kursów. Mowa tu o informacjach typu data i godzina realizacji kursu, czas jego trwania czy też nazwisko korzystającego z przejazdu pracownika.

Okresowe rozliczenia pozwalają także na rozbicie ogólnego raportu i wyodrębnienie poszczególnych jednostek kosztowych. Firma jest w stanie prześledzić koszty związane z kursami – i to z uwzględnieniem działalności poszczególnych działów kadrowych, realizowanych obecnie projektów oraz kosztów związanych z prowadzonymi wydarzeniami specjalnymi.

Generowanie przejrzystych zestawień kosztowych to niejedyna zaleta korzystania z platformy elektronicznej do zarządzania przejazdami gotówkowymi w Eko Taxi. Osoba przypisana do obsługi programu może także nadawać i odbierać pracownikom wiele uprawnień, dzięki którym kursy taxi będą całkowicie zgodne z polityką firmy. Chodzi o regulowanie kwestii związanych z porą dnia czy nawet zakresem godzin, w jakich pracownik jest uprawniony do korzystania z przejazdów. Mogą to być np. wyłącznie dni robocze w godzinach od 8:00 do 17:00. Dzięki temu unikamy sytuacji, w której przedstawiciel danego przedsiębiorstwa korzysta z darmowych taksówek w celach prywatnych. Platforma umożliwia także nałożenie dziennych i tygodniowych limitów liczby realizowanych przejazdów, dzięki czemu pula kursów może być na bieżąco dostosowywana do aktualnej kondycji finansowej firmy.

Przejazdy bezgotówkowe w praktyce niewiele różnią się od tradycyjnych kursów taksówką. Gdy kierowca dostarczy klienta biznesowego na omówiony wcześniej adres, wprowadza do terminala kwotę wskazaną przez taksometr. Pasażer potwierdza wartość przejazdu za pomocą czterocyfrowego numeru PIN, który znaleźć można bezpośrednio na umowie. Wszystkie tego typu transakcje zliczają się w platformie elektronicznej, z której następnie generowana jest faktura VAT uwzględniająca dotychczasowe przejazdy. Kwotę z dokumentu firma reguluje przy pomocy przelewu bankowego. Na jego wykonanie od chwili otrzymania wystawionej faktury ma aż 21 dni roboczych!

Ile kosztuje taxi w Warszawie? Poznaj cennik jednej z najtańszych taksówek w stolicy – Eko Taxi!

Ile właściwie kosztuje tanie taxi w Warszawie? Na to pytanie jest wiele odpowiedzi, albowiem stołecznym rynkiem taksówkarskim rządzą przede wszystkim ceny. W natłoku ofert nietrudno natknąć się na krzykliwe hasła promujące „najtańszą taxi w mieście” – i to u kilku korporacji jednocześnie. Z tego powodu należy dokładnie przyjrzeć się cennikowi wybranej firmy taksówkarskiej. Jeśli w witrynie internetowej przewoźnika próżno szukać dokładnie wyszczególnionych cen, możemy liczyć się z faktem, że za kurs zapłacimy więcej, aniżeli informuje krzykliwa reklama. Wszystko zależy bowiem od kilku czynników, jak opłata za trzaśnięcie drzwiami, kwoty za pokonanie kolejnych stref taksówkowych czy też pora dnia.

Z tego powodu warto zaufać przewoźnikom, którzy udostępniają klientom kompletny cennik za swoje usługi i wciąż są w stanie skusić ich atrakcyjną ceną. Z taką sytuacją spotkać się możemy w przypadku firmy Eko Taxi, która ma jedną z najtańszych ofert na terenie całej Warszawy!

Za trzaśnięcie drzwiami auta z charakterystyczną zieloną koniczynką zapłacimy jedynie 8 złotych. To opłata początkowa, do której doliczane są następnie wszelkie inne stawki za przejechany kilometr i dopłaty wynikające z indywidualnych preferencji klientów.
Eko Taxi w Warszawie działa według czterech taryf opłatowych. Oto ich stawki i zakres godzin:

 • 1. taryfa: dni powszednie od 6:00 do 22:00, I strefa taksówkowa: 1,60 zł,
 • 2. taryfa: dni powszednie od 22:00 do 6:00 oraz niedziele i święta, I strefa taksówkowa: 2,40 zł,
 • 3. taryfa: dni powszednie od 6:00 do 22:00, II strefa taksówkowa: 3,20 zł,
 • 4. taryfa: dni powszednie od 22:00 do 6:00 oraz niedziele i święta, II strefa taksówkowa: 4,80 zł.

Eko Taxi oferuje także niezwykle atrakcyjne ryczałtowe stawki za transport z Warszawy na lotnisko Modlin i z powrotem. Koszty uzależnione są od stref taksówkowych, w jakich znajdują się pasażerowie oraz pory, w jakiej realizowane jest zlecenie. Według podziału na strefy ryczałty prezentują się następująco:

 • strefa I: dni powszednie od 6:00 do 22:00 – 89,00 zł,
 • strefa I: dni powszednie od 22:00 do 6:00, niedziele i święta – 129,00 zł,
 • strefa II: dni powszednie od 6:00 do 22:00 – 79 zł,
 • strefa II: dni powszednie od 22:00 do 6:00, niedziele i święta – 119,00 zł,
 • strefa III: dni powszednie od 6:00 do 22:00 – 109,00 zł,
 • strefa III: dni powszednie od 22:00 do 6:00, niedziele i święta – 159,00 zł.

Należność za godzinę postoju wynosi 32 złote, a przywiezienie zakupów do domu klienta (poza kwotą, na którą opiewa rachunek) kosztuje 35 złotych. W Eko Taxi możemy także zamówić usługę związaną z uruchomieniem naszego samochodu – na przykład w przypadku, gdy po długim czasie rozładował się nam akumulator. Koszt tego typu pomocy wynosi 25 złotych.

Tanie taxi w Warszawie to Eko Taxi

Szukasz taniego przewozu osób, interesuje Cię taxi bagażowe, a może potrzebujesz nocnej taksówki na lotnisko w Modlinie? Sprawdź ofertę usług dodatkowych Eko Taxi w Warszawie!

Warszawskie tanie taksówki z logiem Eko Taxi to nie tylko gwarancja atrakcyjnych stawek podczas powrotów z klubu czy koncertu. Firma oferuje bowiem szereg opcji dodatkowych, dzięki którym w jednym miejscu zebrane zostały wszelkie usługi związane z nowoczesnym przewozem osób. Co, poza klasycznym kursem taryfowym, znaleźć można w ofercie Eko Taxi?

 

Taxi bagażowe

W Eko Taxi poza klasycznym samochodem osobowym zamówić można także pojemne auto bagażowe, które idealnie sprawdzi się do przewozu pakunków o znacznych gabarytach. Taksówki bagażowe najczęściej wzywają klienci, którzy kupili nowe meble czy sprzęt AGD. Opcja sprawdza się także podczas niewielkich przeprowadzek.

Zakupy na telefon przez całą dobę

Jeśli w czasie imprezy nagle skończyły się przekąski, a wszystkie sklepy w pobliżu są już zamknięte, nie ma powodu do zmartwień! Wystarczy jeden telefon, aby taksówka z zielonym znaczkiem Eko Taxi przywiozła odpowiednie zakupy prosto do domu klienta. Oczywiście ta całodobowa usługa sprawdza się nie tylko w przypadku domowych przyjęć – kierowcy Eko Taxi bez przeszkód dowiozą także zakupy spożywcze czy leki z apteki.

Wynajem minibusów

Jeśli szukasz pewnego transportu dla grupy osób – np. podczas powrotów z wesela czy wieczoru kawalerskiego, dobrze trafiłeś! Eko Taxi Warszawa oferuje bowiem możliwość wynajęcia 8-osobowych busów pasażerskich (z 9 miejscem kierowcy), które sprawnie i komfortowo zawiozą gości w wyznaczone miejsce. A jeśli planujesz imprezę rozłożoną na kilka dni, żaden problem! Eko Taxi świadczy bowiem usługi związane z wynajmem busów na doby!

Może Cię zainteresować również