Taxi bagażowe w Warszawie – poznaj cennik taksówek oferujących transport bagażu w stolicy przez 24 h na dobę!

Taxi bagażowe w Warszawie – poznaj cennik taksówek oferujących transport bagażu w stolicy przez 24 h na dobę!

Taxi bagażowe w Warszawie należy do jednych z najpopularniejszych zapytań klientów, jeśli chodzi o usługi firm taksówkarskich. Klienci nie zawsze mają bowiem własne auta, a przewożenie wielu bagaży o dużych gabarytach komunikacją miejską czy innymi środkami transportu może być naprawdę uciążliwe. Kto jednak przede wszystkim poszukuje ofert taksówek bagażowych i czy przy wynajmie tego typu auta musimy się liczyć z dużymi opłatami? Gdzie w stolicy szukać najtańszych, a przy tym rzetelnych firm taksówkarskich oferujących taxi bagażowe przez 24 h na dobę i 7 dni w tygodniu? Poznajmy odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z wynajmem taxi bagażowego!

Spis treści:
Czym właściwie jest taxi bagażowe i jakie grupy klientów korzystają z jego usług?
Usługi transportowe taxi bagażowego w Warszawie
Czy taxi bagażowe może być tanie?
Przeprowadzki z pomocą taxi bagażowego w centrum i na obrzeżach Warszawy
Cennik usług taxi bagażowego firmy Eko Taxi Warszawa
Pozostałe usługi Eko Taxi

Czym właściwie jest taxi bagażowe i jakie grupy klientów korzystają z jego usług nie tylko w Warszawie?

Usługi z zakresu taxi bagażowego są dziś popularne nie tylko w Warszawie, ale też w wielu dużych i mniejszych miastach Polski. Najczęściej usługi tego rodzaju poszukiwane są jednak w miastach często odwiedzanych przez turystów, a także w miejscowościach, w których bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się lotniska. W takich sytuacjach transport dużego i ciężkiego bagażu w środkach komunikacji miejskiej może być poważnym kłopotem i przysparzać wielu niewygód.

Czym jednak różni się zwykła taksówka – która przecież również posiada bagażnik – od typowo bagażowego taxi? Odpowiedź jest bardzo prosta. Główna różnica to oczywiście to, ile bagażu jesteśmy w stanie zmieścić do klasycznej osobówki, nawet w przypadku modelu o bardzo pojemnym bagażniku, a ile zmieści się w aucie bagażowym. Dlatego też z usług taxi bagażowego korzystają często osoby podróżujące z naprawdę dużym gabarytowo bagażem, który nie zmieściłby się do standardowego bagażnika auta osobowego. Są to nie tylko turyści, ale też muzycy, przewożący ze sobą dużych wymiarów instrumenty takie jak choćby kontrabas czy wiolonczela. Poza turystami warto wspomnieć jednak o jeszcze jednej grupie, która stanowi liczne grono klientów firm taksówkarskich oferujących usługi bagażowe.

Taxi w Warszawie świadczą usługi bagażowe

Usługi transportowe taxi bagażowego w Warszawie – bagażówki nie tylko dla turystów!

Z usług transportowych taxi bagażowego w Warszawie korzystają bowiem nie tylko turyści, gdyż bagażówki cieszą się ogromną popularnością wśród studentów. Podobnie jak w innych typowo studenckich miastach, w których swoje siedziby mają największe i najlepsze uczelnie wyższe, również w Warszawie co roku pojawiają się kolejne dziesiątki, a być może nawet setki tysięcy studentów. W większości nie są oni rdzennymi mieszkańcami Warszawy czy okolic. Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa i inne renomowane uczelnie stolicy przyciągają nawet studentów z najodleglejszych zakątków kraju, od Szczecina i Gdańska aż po Zakopane czy Rzeszów.

W jaki sposób wpływa to na zapotrzebowanie na usługi bagażowego taxi? Większość wprowadzających się do miasta nowych studentów nie posiada bowiem własnego auta, a każdy z nich musi przecież gdzieś zamieszkać. O ile w przypadku wprowadzania się do pierwszego wynajmowanego mieszkania stolicy mogą zwykle liczyć na pomoc rodziców czy po prostu przewieźć najpotrzebniejsze rzeczy autobusem czy pociągiem, o tyle przy każdej następnej przeprowadzce nagromadzonych przedmiotów, które trzeba zabrać ze sobą, jest coraz więcej. Trudniejsze staje się więc transportowanie toreb, plecaków i kartonów z książkami tramwajem czy miejskim autobusem. W takich sytuacjach studenci decydują się często na wynajem taxi bagażowego. Dzięki temu przeprowadzka staje się znacznie prostsza, mniej czasochłonna i o wiele wygodniejsza. Unikamy bowiem konieczności pokonywania kilka razy tej samej trasy z mniejszymi pakunkami. Wszystkie przedmioty możemy zmieścić w bagażowym aucie, które zawiezie nas prosto pod wskazany adres.

Czy taxi bagażowe w Warszawie może być tanie? Różnice w cenach między standardową a bagażową taksówką

Oczywiście w porównaniu ze zwykłymi, osobowymi taksówkami, usługi taxi bagażowego – zwłaszcza w Warszawie – nie są tanie. Musimy jednak pamiętać, że w sytuacjach, w których potrzebujemy skorzystać z usług bagażowych, taksówka osobowa raczej nam się nie przyda. Dlatego też o wiele bardziej zasadne jest porównanie cen taxi bagażowego z cenami wynajmu aut do przeprowadzek czy z kosztami, jakie musielibyśmy ponieść, gdybyśmy zdecydowali się samodzielnie transportować liczne pakunki i bagaże w naszym własnym aucie osobowym.

Auto do przeprowadzki czy taksówka bagażowa?

Planując wynajem auta do przeprowadzki w Warszawie, musimy się niestety liczyć ze znacznie wyższymi cenami niż w przypadku innych, nawet największych miast, takich jak Wrocław czy Kraków. Podczas gdy poza stolicą za usługę transportu wszelkich przedmiotów, w tym również mebli – zapakowanych, zabezpieczonych oraz zniesionych z mieszkania przez klienta – zapłacimy nawet około 50 złotych, w stolicy ceny profesjonalnych firm przeprowadzkowych zaczynają się od 100 złotych za usługę. Czynnikami mającymi największy wpływ na ostateczną cenę jest tu zakres usług – firma przeprowadzkowa może nam bowiem pomóc w zabezpieczeniu wszystkich transportowanych przedmiotów i zapewnić wszelkiego typu materiały takie jak folie i taśmy, a pracownicy mogą za dodatkową opłatą zająć się również zniesieniem i wniesieniem mebli. Istotny jest także dystans, jaki należy pokonać, oraz to, czy miejsce odbioru przedmiotów oraz docelowe miejsce, do którego mają zostać dostarczone, znajdują się w I, czy w II strefie taksówkowej stolicy, czy może są ulokowane poza granicami stref.

To wszystko ma oczywiście wpływ również na koszt kursu taksówki bagażowej. Jeżeli jednak zdecydujemy się na najbardziej oszczędną wersję, w której sami zadbamy o przeniesienie wszystkich transportowanych przedmiotów do i z auta, całkowity koszt kursu może wynieść nawet tyle, ile w przypadku innych miast, czyli około 50 złotych! To zaledwie połowa tego, co musielibyśmy zapłacić w przypadku wynajmu auta do przeprowadzki z firmy zajmującej się tylko tym typem działalności.

Taksówka bagażowa czy… kilka kursów własną osobówką?

A może warto przewieźć wszystkie przedmioty w zapakowanym po same brzegi własnym czy pożyczonym od znajomego aucie osobowym? Ten pomysł oczywiście często wykorzystują osoby chcące maksymalnie zaoszczędzić na kosztach transportu. Warto jednak zauważyć, że ma on trzy poważne wady. Po pierwsze, musimy mieć prawo jazdy. Po drugie, wszelkie przedmioty najbezpieczniej jest przewozić w bagażniku lub – odpowiednio zabezpieczone – za przednimi fotelami, ewentualnie na tylnym siedzeniu, jeżeli mamy możliwość przymocowania ich za pomocą pasów bezpieczeństwa lub w inny sposób. Przewożenie niezabezpieczonych drobiazgów może bowiem stanowić poważne zagrożenie w przypadku konieczności nagłego zahamowania czy podczas kolizji z innym autem. Po trzecie, aby przewieźć cały nasz dobytek autem osobowym będziemy musieli wykonać przynajmniej dwa, jeśli nie więcej kursów tą samą trasą, co wiązać się będzie ze znacznym zużyciem paliwa. Przy obecnych cenach, które znowu przekraczają nawet 5 złotych za litr, może się okazać, że wcale nie będzie to szczególnie oszczędne rozwiązanie.

Taxi bagażowe w Warszawie

Przeprowadzki z pomocą taxi bagażowego w centrum i na obrzeżach Warszawy 24 h na dobę

Klienci poszukujący najlepszych ofert taxi bagażowego w Warszawie zwracają uwagę nie tylko na cenę, ale też na dostępność usług przez 24 h na dobę niezależnie od dnia tygodnia. Nie każdy z nas ma bowiem czas w ciągu dnia, a ci, którzy pracują przez wiele godzin każdego dnia poza niedzielami czy dniami ustawowo wolnymi z pewnością wolą zaplanować przeprowadzkę właśnie wtedy, aby nie marnować urlopu na absolutnie nie wypoczynkowe czynności.

Dlatego też coraz więcej firm taksówkarskich, działających niezależnie od pory dnia i tygodnia, wprowadza do swoich usług również usługi taxi bagażowego działającego przez całą dobę również w dni świąteczne. Usługi tego typu wiążą się oczywiście z nieco wyższymi cenami niż w przypadku transportu w dzień powszedni. Niemniej jednak, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, dla których o wiele wygodniejsze są godziny nocne czy transport w święta, również Eko Taxi w Warszawie ma w swojej ofercie usługi wynajmu aut bagażowych niezależnie od pory dnia i nocy. Ponadto Eko Taxi oferuje swoim klientom nie tylko usługi transportowe o każdej porze, ale też w obrębie zarówno centrum miasta, jak i na obrzeżach Warszawy, w granicach tak zwanej II strefy taksówkowej.

Cennik usług firmy Eko Taxi oferującej taxi bagażowe na terenie Warszawy i okolic

Cennik usług firmy Eko Taxi, oferującej taxi bagażowe na terenie Warszawy oraz najbliższych okolic, to jedna z ofert, z którymi koniecznie musimy się zapoznać, jeżeli poszukujemy najbardziej ekonomicznego rozwiązania. Niezależnie od tego, czy zamierzamy przewozić bagaż turystyczny, instrumenty muzyczne, czy też może meble i pozostały dobytek w ramach przeprowadzki, Eko Taxi zapewni nam najwyższy komfort i świetną jakość usług. Z jakimi kosztami musimy się więc liczyć, chcąc skorzystać z taxi bagażowego firmy Eko Taxi?

Za samo podstawienie auta bagażowego musimy zapłacić opłatę początkową w wysokości 50 złotych. Pozostałe koszty związane są już wyłącznie z trasą, jaką musimy pokonać, oraz z porą dnia i dniem tygodnia, w którym odbywa się kurs. W dzień powszedni, w godzinach od 6:00 do 22:00 oraz w granicach I warszawskiej strefy taksówkowej za każdy pokonany kilometr zapłacimy bowiem 4 zł – czyli niewiele więcej niż za taksówkę osobową, kosztującą w Eko Taxi jedyne 2,90 zł za kilometr! W dni powszednie w godzinach nocnych, czyli od 22:00 do 6:00 oraz w dni świąteczne i niedziele, każdy pokonany kilometr to koszt 6 złotych. W dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 w obrębie II warszawskiej strefy taksówkowej zapłacimy za każdy kilometr 8 zł, a w granicach tej samej strefy, ale w godzinach nocnych, czyli od 22:00 do 6:00, każdy kolejny kilometr to opłata w wysokości 12 zł.

Na podstawie powyższego cennika widzimy, że jeżeli zdecydujemy się skorzystać z usług taxi bagażowego Eko Taxi w dzień powszedni w centrum miasta, za transport nawet wielu mebli czy innego ciężkiego sprzętu na odległość około 10 kilometrów zapłacimy około 90 złotych! Ceny taksówek bagażowych Eko Taxi są więc porównywalne z cenami firm oferujących wynajem aut do przeprowadzki w miastach mniejszych niż stołeczna Warszawa. Pamiętajmy jednak, aby przed zamówieniem kursu zadbać o odpowiednie zabezpieczenie wszelkich pakunków folią lub taśmą ochronną. Warto również zadbać o pomoc znajomych, przyjaciół czy rodziny przy załadunku oraz rozładunku.

W Warszawie znajdziemy taxi bagażowe

Co poza taxi bagażowym? Wszechstronne usługi Eko Taxi w Warszawie

Warszawska firma Eko Taxi oferuje swoim klientom nie tylko usługi z zakresu wynajmu taxi bagażowego. Jak już wspomnieliśmy, możemy tu skorzystać również ze standardowych, osobowych taksówek w naprawdę konkurencyjnych cenach. Cennik osobówek Eko Taxi zaczyna się bowiem już od 2,90 zł za każdy przejechany kilometr!

Poza tym Eko Taxi proponuje nam także usługi taxi busów, w których z łatwością zmieści się nawet do 8 pasażerów. Minibusy można wynająć tak, jak standardowe taksówki – na określony kurs – lub na doby. Usługi tego typu to nie lada gratka przede wszystkim dla turystów! Pojedyncze kursy z pewnością trafią w potrzeby między innymi wielodzietnych rodzin, które potrzebują skorzystać z usług taksówek chociażby przed wylotem na wakacje. A jeśli już o lotach mowa – Eko Taxi dowiezie nas także na znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy lotnisko w Modlinie. Koszt takiej podróży zależy od tego, w której strefie taksówkowej się znajdujemy oraz od pory dnia, w której zamawiamy kurs. Ceny zaczynają się tu jednak już od 140 zł, a maksymalna kwota, jaką zapłacimy za dojazd na lotnisko w niedziele i święta w godzinach nocnych wynosi zaledwie 195 zł. Jest to z pewnością jedna z najlepszych cen na warszawskim rynku.

Ponadto Eko Taxi proponuje nam także monitorowany transport dzieci przydający się wówczas, gdy potrzebujemy wysłać niepełnoletniego członka naszej rodziny samemu na zajęcia pozalekcyjne czy w odwiedziny do rodziny lub znajomych. W taksówkach firmy przewieziemy również zwierzęta, a w przypadku małych zwierząt przewożonych w odpowiednich transporterach czy kontenerach nie zostanie nam nawet doliczona żadna dodatkowa opłata! Przewóz zwierzęcia poza transporterem to jednak opłata w wysokości zaledwie 20 zł, a możliwość przejazdu z pupilem z pewnością ucieszy właścicieli psów i innych czworonogów. Eko Taxi może również zrobić za nas zakupy! Przez całą dobę możemy zlecać kierowcom zakupy na telefon w wybranych miejscach w obrębie obu stref taksówkowych Warszawy. Kierowca może za dodatkową opłatą odebrać także za nas przesyłkę i dostarczyć ją w wyznaczone miejsce. Wraz z Eko Taxi możemy także zaplanować obsługę wszelkiego typu imprez – od prywatnych przyjęć przez spotkania integracyjne czy biznesowe aż po większe wydarzenia takie jak choćby wesela. Firma jest również otwarta na współpracę w ramach wszelkiego typu zleceń indywidualnych, niewymienionych w cenniku. W takich przypadkach ceny ustala się w zależności od typu usługi.

Może Cię zainteresować również