Taxi bus w Warszawie – taksówki z opcją przewozu większej liczby osób w stolicy na każdą kieszeń!

Taxi bus w Warszawie – taksówki z opcją przewozu większej liczby osób w stolicy na każdą kieszeń!

Taxi busy w Warszawie wynajmowane są nie tylko przez turystów, którzy wolą uniknąć podróżowania przepełnioną w godzinach szczytu komunikacją miejską. Poza tymi, którzy w komfortowych warunkach i w dużej grupie zwiedzają stolicę naszego kraju, na usługi firm taksówkarskich oferujących wynajem busów decydują się często również mieszkańcy oraz lokalni lub przyjezdni biznesmeni, wybierający się większą grupą na konferencję czy ważne spotkanie. Czy w Warszawie łatwo uda nam się znaleźć taxi busy i z jakimi kosztami musimy się liczyć? Poznaj oferty na każdą kieszeń!

Spis treści:
Kto tak naprawdę korzysta z taxi busów w Warszawie?
Dlaczego nie tylko w Warszawie warto zdecydować się na taxi bus?
Tanie taxi busy na każdą kieszeń – nawet w Warszawie!
Cennik firmy Eko Taxi, oferującej wynajem taxi busów w Warszawie
Bogata oferta firmy Eko Taxi w Warszawie, czyli nie tylko taxi busy!

Kto tak naprawdę korzysta z taxi busów w Warszawie?

Zanim zadamy sobie pytanie, kim są główni klienci korzystający z taxi busów w Warszawie, wyjaśnijmy może sam termin, który dla niektórych odbiorców może być nie do końca jasny. Mianem taxi busów określa się dziś taksówki niebędące typowymi autami przeznaczonymi do przewozu 5 osób, lecz nieco większymi, tak zwanymi busami, idealnymi nawet dla ósemki pasażerów oraz kierowcy.

Kto więc korzysta z usług taxi busów w Warszawie? Przede wszystkim sami mieszkańcy. Taxi bus jest idealnym rozwiązaniem, gdy w nieco większej grupie spędzamy popołudnie lub wieczór na mieście, a następnie chcemy przenieść się do mieszkania, aby kontynuować spotkanie w bardziej kameralnych warunkach. Taxi busy przydają się także wówczas, gdy nasi znajomi mieszkają w pobliżu nas i chcemy zaoszczędzić na kosztach dwóch taksówek, wybierając jedną, która zawiezie nas do kawiarni, restauracji czy na przyjęcie urządzane przez wspólnych znajomych. Auta większe niż standardowa osobówka, która mieści tylko czwórkę pasażerów, przydadzą się także rodzinom wielodzietnym lub większym grupom przyjaciół, którzy wybierają się na wspólne wakacje i potrzebują szybko i wygodnie dostać się na dworzec kolejowy, autobusowy czy też na lotnisko.

Mieszkańcy to jednak nie jedyna grupa korzystająca z usług taxi busów w Warszawie. Niemal na co dzień z tego typu usług korzystają bowiem biznesmeni, wybierający się na spotkania czy lunche w liczniejszych grupach. Dlatego też taxi busy często wykorzystywane są przez różnego rodzaju firmy oraz korporacje. Delegacje często bowiem składają się z większej liczby osób niż czworo, a wówczas wynajem typowej taksówki byłby co najmniej problematyczny. Dlatego też w celu przewiezienia gości z lotniska do siedziby firmy czy do hotelu, korporacje i inne przedsiębiorstwa zamawiają taxi busy.

Z taxi busów korzystają również turyści odwiedzający Warszawę w celu zwiedzenia tej pięknej stolicy naszego kraju. Nie ukrywajmy, podróż komunikacją miejską w godzinach szczytu jest tu co najmniej niezbyt komfortowa, a podczas upalnego lata w przypadku braku klimatyzacji w niektórych z pojazdów niemal nie do zniesienia. Dlatego też jeżeli wybieramy się na wycieczkę z rodziną czy znajomymi, warto rozważyć opcję wynajmu taxi busa. Z pewnością będzie to o wiele bardziej komfortowy i bezpieczny środek transportu zwłaszcza, jeśli podróżujemy z dziećmi, które w zatłoczonych autobusach czy tramwajach łatwo mogłyby się zgubić, a w aucie będą wygodnie siedziały tuż obok nas.

Taxi busy w Warszawie często zamawia się na lotnisko

Dlaczego nie tylko w Warszawie warto zdecydować się na taxi bus, a nie na kilka osobnych taksówek osobowych?

Nie tylko w Warszawie, ale też w innych miastach Polski klienci firm taksówkarskich zastanawiają się czasem, po co właściwie wynajmować taxi busa. Odpowiedź na to pytanie jest jednak bardzo prosta. W niektórych sytuacjach potrzebujemy bowiem wziąć taksówkę nie sami czy z jedną lub dwiema towarzyszącymi nam osobami. W przypadku, gdy potencjalnych pasażerów będzie pięcioro, sześcioro czy siedmioro, mamy jednak zwykle poważny problem. Wziąć jedną taksówkę, a pozostali pojadą komunikacją miejską? A może dwie taksówki? I jak podzielić koszty, jeżeli w jednym aucie znajdzie się trójka pasażerów, a w drugim czwórka? A co, jeśli taksówki potrzebuje jedna osoba dorosła oraz czwórka dzieci?

Wszystkie te problemy rozwiązuje możliwość zamówienia taxi busa, w którym komfortowo i bezpiecznie podróżować może nawet do ośmiu pasażerów. Znikają problemy z podzieleniem rachunku czy zapewnieniem dzieciom odpowiedniej opieki. Ponadto zamówienie jednej taksówki w postaci busa zamiast dwóch mniejszych aut osobowych wiąże się z niższymi kosztami – wynajem busa nie jest bowiem zwykle znacznie droższy niż wynajem auta osobowego, a w przypadku niektórych firm koszt przejazdu określonej liczby kilometrów zupełnie się nie różni, gdyż wszystkie typy aut korzystają z tego samego cennika za kilometr. A przy okazji przyczyniamy się do zmniejszenia korków w mieście – jedno auto to jednak zawsze o połowę mniej, niż dwa – a także nie powodujemy tak dużego zanieczyszczenia powietrza jak wówczas, gdybyśmy zdecydowali się na wynajem aż dwóch osobnych taksówek.

Tanie taxi busy na każdą kieszeń – nawet w Warszawie!

Choć przyjęło się, że w Warszawie wszystko musi być znacznie droższe niż w pozostałych miastach w naszym kraju, również w stolicy znajdziemy oferty tanich taxi busów. Ze względu na dużą konkurencję na rynku firmy taksówkarskie zajmujące się przewozem osób również w autach mieszczących do 8 pasażerów muszą bowiem mocno się starać, aby utrzymać się na rynku, a w mieście takim jak Warszawa najłatwiej osiągnąć to, mając naprawdę korzystne ceny. Jednak cena to nie wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę przed wybraniem firmy, z której usług chcemy skorzystać. Ważna jest również jakość oraz – być może przede wszystkim – bezpieczeństwo.

Dziś coraz więcej firm taksówkarskich zatrudnia już wyłącznie kierowców z dużym doświadczeniem. Jednocześnie należy koniecznie podkreślić, że w przypadku taksówkarzy zrzeszonych w różnego typu firmach możemy mieć pewność, że kierowca posiada wszystkie wymagane dokumenty, a jego auto przeszło wymagane przeglądy i jest w dobrym stanie, aby można było nim bezpiecznie podróżować po polskich drogach. Jest to kontrolowane przez firmę lub zrzeszenie, do którego dany kierowca należy, dlatego nie ma szans, abyśmy trafili na kierowcę bez doświadczenia czy z autem w złym stanie technicznym. Dlaczego tak bardzo to podkreślamy? W ostatnim czasie na rynku pojawia się bowiem coraz więcej ofert świadczenia usług taksówkarskich przez kierowców nienależących do zrzeszeń czy firm taksówkarskich, a co się z tym wiąże nieposiadających także licencji taksówkarza, gwarantującej najwyższą jakość usług. Ich pojazdy nie są kontrolowane przez żadne nadzorujące organy – oczywiście poza policją – co sprawia, że niestety możemy trafić na kierowcę, który nie pamięta o regularnych przeglądach auta. To z kolei ma negatywny wpływ na nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Pamiętajmy więc o wybieraniu usług renomowanych firm taksówkarskich.

Taxi bus to alternatywa dla podróży autobusem w Warszawie

Cennik firmy Eko Taxi oferującej wynajem taxi busów w Warszawie

Cennik firmy Eko Taxi, która oferuje wynajem taxi busów w Warszawie, jest idealnym przykładem na to, że taksówki w stolicy wcale nie muszą być drogie. Ceny Eko Taxi są bowiem tak niskie, że z usług firmy korzystać mogą wszyscy – od mieszkańców miasta, udających się na spotkanie rodzinne czy domówkę u znajomych w nieco większym gronie, przez turystów, którzy z pewnością chcieliby zaoszczędzić na transporcie tak dużo, jak tylko możliwe, aby móc wydać więcej na wszystkie atrakcje, jakie oferuje nam Warszawa, aż po niezwracających zbytniej uwagi na koszty biznesmenów czy przedstawicieli firm lub korporacji. Jak więc wygląda cennik Eko Taxi w Warszawie?

Wynajem taxi busa w obrębie miasta – I i II strefa taksówkowa

W dzień powszedni w godzinach od 6:00 do 22:00 w granicach pierwszej strefy – czyli właściwie w obrębie najważniejszych punktów w centrum miasta, co z pewnością najważniejsze jest przede wszystkim dla turystów – za każdy przejechany kilometr zapłacimy tylko 1,60 zł. W dni powszednie w godzinach nocnych, od 22:00 do 6:00, a także w niedziele i święta obowiązywać nas będzie opłata w wysokości 2,40 zł za każdy kilometr trasy. W przypadku podróży w obrębie drugiej strefy taksówkowej koszt jednego kilometra w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 to 3,20 zł, a w godzinach nocnych lub w niedziele i święta zapłacimy tu 4,80 zł. W przypadku każdego kursu doliczana jest dodatkowa opłata początkowa w wysokości 8,00 zł. Jej wysokość nie zależy od pory dnia ani od strefy, w obrębie której będziemy się poruszać.

Taxi bus na lotnisko w Modlinie

Eko Taxi oferuje swoim klientom także dojazd na lotnisko znajdujące się w podwarszawskim Modlinie w okazyjnych, ryczałtowych cenach. Niezależnie od tego, w której części danej strefy się znajdujemy i ile będzie trwała podróż na lotnisko, ceny są tu bowiem zawsze takie same w określonych warunkach. Na przykład jeżeli znajdujemy się w pierwszej strefie taksówkowej, a przejazd ma miejsce w dzień powszedni w godzinach od 6:00 do 22:00, za kurs zapłacimy 89 złotych. W przypadku kursu rozpoczynającego się w strefie pierwszej, ale mającego miejsce w dzień powszedni w godzinach 22:00-6:00 lub w niedzielę czy święto, ten sam kurs będzie kosztował nas 129 złotych. Warto zaznaczyć, że kursy z pierwszej strefy na oddalone od centrum Warszawy lotnisko są nieco droższe niż kursy z drugiej strefy. W drugiej strefie za kurs w dzień powszedni w godzinach od 6:00 do 22:00 zapłacimy bowiem tylko 79 złotych, a za kurs w godzinach nocnych, od 22:00 do 6:00 lub za kurs w dzień świąteczny czy niedzielę zaledwie 119 złotych!

O czym należy pamiętać?

Gdy podróżujemy w większej grupie powinniśmy zawsze pamiętać, aby poinformować o tym fakcie dyspozytora czy dyspozytorkę z firmy taksówkarskiej. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której podstawione nam auto będzie zwykłą osobówką, zdolną pomieścić tylko czwórkę pasażerów. Pamiętajmy, że firmy taksówkarskie niestety jeszcze nie są w stanie same przewidzieć, czy klient będzie potrzebował busa, czy może wystarczy mu auto typu kombi. W niektórych przypadkach – w tym również w firmie Eko Taxi – niezgłoszenie konieczności podstawienia minibusa wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mają one na celu pokrycie kosztów związanych z przyjazdem taksówki czteroosobowej. Cennik Eko Taxi dopłatę taką wycenia na 20 złotych. Dlatego jeżeli zależy nam na maksymalnej oszczędności i jak najkrótszym czasie potrzebnym na dotarcie do celu, zaznaczajmy, że chcemy skorzystać z usług taxi busa.

W Warszawie można zamówić wygodne taxi busy

Bogata oferta firmy Eko Taxi w Warszawie, czyli nie tylko taxi busy!

Oferta firmy Eko Taxi w Warszawie nie ogranicza się jednak tylko do wynajmu aut osobowych oraz busów, które przewiozą nas do dowolnego miejsca na terenie miasta czy też na znajdujące się w jego bezpośrednim sąsiedztwie lotnisko. Z Eko Taxi załatwimy o wiele więcej ważnych spraw, a za każdą z nich zapłacimy niewygórowaną cenę. Ponadto wszystkie opłaty możemy uiścić tu w wybrany przez nas sposób. Każda taksówka Eko Taxi może bowiem przyjąć od nas zarówno płatność kartą płatniczą jak i gotówką. Istnieje również możliwość bezgotówkowej obsługi dla firm oraz klientów indywidualnych. Osobom korzystającym często z usług firmy Eko Taxi proponuje się również specjalne karty stałego klienta oraz wygodne bilety przejazdowe.

Ponadto taksówkę z firmy Eko Taxi możemy zamówić na różne sposoby:

  • tradycyjnie, kontaktując się z firmą telefonicznie pod numerem 22 644 22 22;
  • przez specjalną aplikację, którą również możemy pobrać z oficjalnej strony internetowej firmy.

Eko Taxi ma w swojej ofercie również liczne usługi dodatkowe, a możliwość wynajęcia taxi busa dla ośmiu pasażerów to tylko jedna z nich. Poza tym możemy bowiem skorzystać z opcji wynajmu minibusa na doby, co jest szczególnie interesującą opcją dla turystów i wycieczek, które wiele czasu w ciągu dnia spędzają na przemieszczaniu się po całym mieście. Eko Taxi to również firma, której możemy zlecić zakupy na telefon przez całą dobę lub obsługę wszelkiego typu imprez – od firmowych spotkań integracyjnych czy eventów biznesowych aż po przyjęcia rodzinne, a nawet wesela! Eko Taxi rozwiąże także sytuacje, w których konieczne jest, aby osoba niepełnoletnia samodzielnie odbyła podróż taksówką. Firma oferuje bowiem monitorowany przewóz dzieci, dzięki któremu każdy rodzic będzie mógł mieć pewność, że jego pociecha dotrze bezpiecznie na zajęcia pozalekcyjne, obiad w domu kolegi czy w odwiedziny do innych członków rodziny.

Eko Taxi to też odpowiedź na potrzeby osób, które poszukują opcji przewozu dużych bagaży. W tej firmie możemy bowiem wynająć taxi bagażowe, w którym z łatwością zmieścimy wszystkie nasze walizki i torby. Pamiętajmy jednak, aby zapoznać się ze szczegółowym cennikiem Eko Taxi, który jest dostępny na stronie internetowej firmy. Znajdziemy w nim wyszczególnione opłaty, z jakimi musimy się liczyć w przypadku chęci skorzystania z usług dodatkowych oferowanych przez jej kierowców. Warto również pamiętać, że Eko Taxi jest otwarte na zlecenia indywidualne, nieznajdujące się w cenniku, lecz dopasowane do potrzeb danego klienta. Tego typu zlecenia wyceniane są indywidualnie.

Może Cię zainteresować również