Zwiedzanie Warszawy z Eko Taxi – poznaj najciekawsze miejsca w mieście!

Zwiedzanie Warszawy z Eko Taxi to wygodny i tani sposób na zobaczenie najciekawszych zakątków w mieście, niezależnie od tego, czy planujemy długi czy krótki pobyt w stolicy. Usługi Eko Taxi są dostępne dla klientów przez całą dobę, co zdecydowanie ułatwia zwiedzanie Warszawy. Atrakcyjny cennik Eko Taxi umożliwia turystom przemieszczanie się po stolicy i okolicach bez narażania na szwank urlopowego budżetu. Gdzie warto się wybrać podczas pobytu w Warszawie? Zamów tani kurs z Eko Taxi i udaj się na zwiedzanie Zamku Królewskiego, Cytadeli i Belwederu. Sprawdź, jakie usługi dodatkowe w Eko Taxi uprzyjemnią zwiedzanie i dowiedz się, co ciekawego można znaleźć na warszawskiej Pradze, oraz poznawaj historię stolicy z Eko Taxi! Prezentujemy najciekawsze atrakcje Warszawy, malownicze zakątki miasta, niesamowite budynki i interesujące muzea!

Spis treści:
Atrakcje Warszawy z Eko Taxi
Zamek Królewski
Belweder
Warszawska Cytadela
Zwiedzanie Pragi
Usługi dodatkowe Eko Taxi

Zwiedzanie Warszawy z Eko Taxi. Poznaj atrakcyjny cennik jednej z najprężniej rozwijających się firm taksówkowych w Polsce

Zwiedzanie Warszawy z Eko Taxi to możliwość na poznanie naprawdę wielu zabytków i skorzystanie z najciekawszych atrakcji stolicy! Dzięki atrakcyjnemu cennikowi Eko Taxi możemy łatwo i szybko przemieszczać się po Warszawie i okolicach, nie tracąc cennego czasu urlopowego na dojazdy komunikacją miejską lub pokonywanie długich tras pieszo. Wybierasz się do Warszawy i chcesz zwiedzić Zamek Królewski, Stadion, Belweder, Pragę, Sejm, Cytadelę, Łazienki i wiele innych miejsc? Skorzystaj z oferty kursów Eko Taxi i przemieszczaj się między najciekawszymi punktami stolicy w wygodnej i taniej taksówce. Pasażerów planujących wycieczki po różnych dzielnicach Warszawy lub okolicach miasta z pewnością ucieszy fakt, że opłata początkowa za przejazd w Eko Taxi jest w każdej strefie jest taka sama. Wynosi 8 zł i nie wzrasta w zależności od tego, gdzie się rozpoczyna i kończy trasa. Nie ma na nią wpływu także godzina, w jakiej odbywa się kurs!

Oprócz opłaty początkowej na koszt przejazdu składa się cena za przejechaną odległość. Zobacz, jakie atrakcyjne stawki za kilometr Eko Taxi proponuje swoim klientom:

  • I taryfa: obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 w granicach I strefy taksówkowej – 1,60 zł/km,
  • II taryfa: obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 22:00 do 6:00 oraz w niedziele i święta w granicach I strefy taksówkowej – 2,40 zł/km,
  • III taryfa: obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 w granicach II strefy taksówkowej – 3,20 zł/km,
  • IV taryfa: obowiązuje w dni powszednie w godzinach od 22:00 do 6:00 oraz w niedziele i święta w granicach II strefy taksówkowej – 4,80 zł/km.

Jeżeli przylatujesz do Warszawy samolotem na lotnisko Modlin, mamy dla Ciebie wspaniałą wiadomość! Eko Taxi przygotowało korzystną ofertę ryczałtów do portu lotniczego i w kierunku powrotnym. Cena zależy od strefy, w jakiej odbywa się kurs. Zobacz, jak przedstawiają się atrakcyjne stawki za przejazdy na trasie Modlin-Warszawa i Warszawa-Modlin:

  • w granicach I strefy w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 – 89 zł,
  • w granicach I strefy w dni powszednie w godzinach od 22:00 do 6:00 oraz w niedziele i święta – 129 zł,
  • w granicach II strefy w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 – 79 zł,
  • w granicach II strefy w dni powszednie w godzinach od 22:00 do 6:00 w oraz w niedziele i święta – 119 zł,
  • w granicach III strefy w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 – 109 zł,
  • w granicach III strefy w dni powszednie w godzinach od 22:00 do 6:00 oraz w niedziele i święta – 159 zł.

Zwiedzanie Zamku Królewskiego z Eko Taxi Warszawa. Podjedź tanią taksówką na Stare Miasto i odwiedź dawną siedzibę książąt mazowieckich, króla Polski i Sejmu oraz prezydenta RP!

Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie to jedna z ulubionych atrakcji turystów. Dobrym pomysłem jest zamówienie Eko Taxi na plac Zamkowy w celu odkrycia historii dawnej siedziby książąt mazowieckich. Później, od XVI wieku, w budynku urzędowały władze I Rzeczypospolitej, czyli król wraz z sejmem. Historia zamku sięga końcówki XIII wieku – od tamtego czasu budynek był wielokrotnie niszczony i grabiony, między innymi przez wojska szwedzkie, niemieckie i rosyjskie. W czasie I wojny światowej zamek był rezydencją niemieckiego generalnego gubernatora. Od roku 1920 urzędował w budynku Naczelnik Państwa, Józef Piłsudski, a od 1926 do 1939 – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Ignacy Mościcki. W czasie II wojny światowej Zamek Królewski uległ niemal całkowitemu zniszczeniu. Budynek został odbudowany i odnowiony dopiero na przełomie lat 70. i 80. XX wieku. W 1979 roku zamek mianowano państwową instytucją kultury i utworzono w nim muzeum, które działa do dziś. Warto wiedzieć, że 1980 roku Zamek Królewski wraz ze Starym Miastem wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dawna siedziba władz Polski jest także uznana za pomnik historii.

Bilet normalny na zwiedzanie trasy zamkowej kosztuje 30 zł, a ulgowy – 20 zł. Dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia można wykupić wejściówkę za 1 zł. Trasa obejmuje wystawę „Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie”, sale Parteru, czyli Galerię Lanckorońskich z obrazami Rembrandta, Galerię Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej oraz Bibliotekę Królewską, a także Sale Sejmowe i Pokoje Królewiczowskie z obrazami Jana Matejki. Istnieje także możliwość zwiedzania z przewodnikiem. Można również odwiedzić Gabinet Numizmatyczny (bilet normalny – 7 zł, ulgowy – 5 zł, wstęp dla dzieci i młodzieży do lat 16 – 1 zł). Turyści posiadający bilet na zwiedzanie Trasy Zamkowej lub Gabinetu Numizmatycznego mogą także za darmo zwiedzić mieszkanie Stefana Żeromskiego w dni powszednie. Z kolei wstęp do Pałacu Pod Blachą wiąże się z koniecznością zakupu biletu – normalnego w cenie 15 zł, ulgowego – 10 zł lub dla dzieci i młodzieży – 1 zł. Arkady Kubickiego i Ogród Górny można zwiedzić za darmo.

Zwiedzanie Belwederu w Warszawie. Zamów wygodne taxi pod pałac przy ulicy Belwederskiej i zobacz za darmo, jak wygląda obecna siedziba polskich władz

Zwiedzanie za darmo Belwederu w Warszawie to dobry powód ku temu, aby udać się z Eko Taxi na ulicę Belwederską 54, gdzie zlokalizowany jest ten pałacowo-parkowy kompleks. Pod tym adresem prawdopodobnie znajdowała się niegdyś rezydencja królowej Bony. Kolejny właściciel tych terenów kanclerz wielki litewski Krzysztof Zygmunt Pac zbudował tu nowy obiekt. Otrzymał on nazwę Belweder, która pochodzi od włoskich słów “bel vedere”, czyli tłumacząc na język polski “piękny widok”. W XVIII wieku król Stanisław August Poniatowski włączył pałac do swojej letniej rezydencji – Łazienek, które dziś należą do najchętniej zwiedzanych w Warszawie miejsc. Belweder z biegiem lat jeszcze wielokrotnie zmieniał właścicieli. W XIX wieku, gdy był rezydencją wielkiego księcia Konstantego, na tyłach pałacu urządzono krajobrazowy ogród. W Belwederze urzędowali też Prezydenci RP: Bolesław Bierut, Wojciech Jaruzelski czy Lech Wałęsa, który w 1994 roku postanowił przenieść się na Krakowskie Przedmieście. Od 2010 roku Belweder znów pełni funkcję siedziby Prezydenta RP.

W pałacu znajduje się wiele pięknych sal, na przykład Marmurkowa, w której urzędował Piłsudski, Lustrzana z ogromnymi zwierciadłami czy Pompejska nazywana najbardziej reprezentacyjną w Belwederze. Zwiedzanie tego wyjątkowego miejsca w Warszawie jest możliwe za darmo. Turyści mogą obejrzeć wybrane sale historyczne, wystawę poświęconą Józefowi Piłsudskiemu i jego zrekonstruowany gabinet, salę historii Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz Kaplicę Belwederską, która powstała w 1990 roku z inicjatywy prezydenta Lecha Wałęsy. Witraże do niej zostały wykonane przez pracownię Jerzego Owsiaka. W 1991 roku w kaplicy belwederskiej modlił się papież Jan Paweł II.

Zwiedzanie Cytadeli w Warszawie. Odwiedź z Eko Taxi Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej oraz Muzeum Katyńskie

Warto wybrać się z Eko Taxi na zwiedzanie Cytadeli w Warszawie. Jest ona nieco oddalona od centrum miasta, więc zamówienie taksówki będzie dobrym pomysłem, aby dostać się do niej bezpiecznie i możliwie jak najszybciej. Warto wiedzieć, że Eko Taxi posiada nowoczesny system zarządzania zleceniami, który służy temu, aby czas oczekiwania klienta na taksówkę był jak najkrótszy, niezależnie z jakiego punktu na mapie Warszawy ma rozpocząć się kurs. Spod Dworca Centralnego zajedziemy pod Cytadelę w około 15-20 minut. Jaką historię w swoich wnętrzach skrywa ta XIX-wieczna twierdza? Gdy upadło powstanie listopadowe w 1831 roku, Cytadela stała się punktem kontrolno-pacyfikacyjnym na Warszawę. Później, w czasie zaboru rosyjskiego, Cytadela pełniła funkcję więzienia śledczego jako X Pawilon.

Na terenie Cytadeli w Warszawie znajdują się dwa muzea, które warto zwiedzić. Pierwsze, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, czyli siedziba oddziału Muzeum Niepodległości, jest poświęcone walkom narodowo-wyzwoleńczym w trakcie zaboru rosyjskiego (od roku 1772 do 1918). Z kolei Muzeum Katyńskie, oddział Muzeum Wojska Polskiego, upamiętnia zbrodnię z 1940 roku. Można w nim obejrzeć różne pamiątki, fotografie oraz listy.

Darmowe zwiedzanie warszawskiej Pragi. Eko Taxi prezentuje najciekawsze zakątki w tej części stolicy

Szukasz ciekawych, niebanalnych miejsc do zwiedzania w Warszawie? Wybierz się z Eko Taxi na Pragę! Dawniej ta część stolicy była nadwiślańską osadą powstałą w XV wieku. Jej nazwa pochodzi od słowa “prażyć”. Praga została bowiem założona na terenie po wypalonym lesie. Gdy po II wojnie światowej duża część Warszawy była mocno zniszczona, władze Polski przeniosły tymczasowo swoje siedziby na Pragę. W ciągu kilku kolejnych lat w tej części miasta zlokalizowano między innymi Fabrykę Samochodów Osobowych, w której produkowano między innymi pierwsze warszawskie taksówki oraz słynne Syreny. Zbudowano tu też Stadion Dziesięciolecia. Później nie prowadzono już takich modernizacji, ale dzięki temu Praga do dziś zachowała swój unikalny klimat, który przyciąga tu turystów.

Ciekawym miejscem na Pradze jest chociażby Bazar Różyckiego przy ulicy Targowej 54. Mówi się, że to właśnie tu zachowały się charakterystyczne elementy folkloru warszawskiego. W maju 2018 roku rozpoczęto remont na terenie bazaru, aby latem stał się miejscem spotkań warszawian i turystów. Zaplanowano między innymi targi śniadaniowe, kino plenerowe i inne wydarzenia kulturalne. Warto wiedzieć, że na Pradze znajdziemy także wiele ciekawych galerii artystycznych, małych kawiarenek i klimatycznych restauracji. Warto zajrzeć także do Teatru Konesera lub Teatru Praga na ulicy Ząbkowskiej. Przechadzając się po tej części Warszawy, można też oglądać przedwojenne kamienice oraz murale na ich ścianach, które tworzą niesamowity klimat Pragi.

Jeżeli chcemy dowiedzieć się więcej o historii tej dzielnicy, dobrym pomysłem będzie odwiedzenie Muzeum Warszawskiej Pragi przy ulicy Targowej 50/52. Wstęp co prawda nie jest darmowy, ale zakup biletów nie zrujnuje naszego budżetu – koszt to 10-15 zł. Można w nim obejrzeć ogrom praskich pamiątek takich jak fotografie, dawne stroje, zabawki, meble czy przedmioty codziennego użytku. Są także dostępne do odsłuchania nagrane wypowiedzi prażan z Archiwum Historii Mówionej. Po zwiedzeniu Muzeum Warszawskiej Pragi warto jeszcze poznać znajdujące się tu budynki sakralne: Katedrę św. Michała Archanioła i św. Floriana, cerkiew metropolitalna czy bazylika Najświętszego Serca Jezusowego.

Chcesz wybrać się na zwiedzanie Warszawy z większą grupą znajomych? Zamów minibus Eko Taxi! A może przemierzyłeś już wzdłuż i wszerz warszawski stadion, Łazienki, Pragę i nie masz już siły na zrobienie zakupów? Eko Taxi zrobi to za Ciebie!

Zwiedzanie warszawskiego stadionu, Zamku Królewskiego, Łazienek i Pragi potrafi zająć turystom cały dzień. Odkrywanie najciekawszych zakątków stolicy jest wspaniałe, ale co jeśli wieczorem po powrocie do kwatery noclegowej orientujemy się, że przydałoby się zrobić jakieś zakupy na kolację albo śniadanie następnego dnia? W takim wypadku z pomocą przybywa Eko Taxi! U nas możesz przez telefon zamówić zakupy z dowozem przez całą dobę! Kierowca może kupić dla Ciebie kilka produktów, które są dostępne w sklepach spożywczych i przywieźć je na wskazany adres. Jest to bardzo wygodna usługa nie tylko dla turystów. Zakupy z dowozem pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i energii.

Jakie jeszcze usługi dodatkowe w Eko Taxi ułatwią zwiedzanie Warszawy? Wielu turystów korzysta z opcji kursów w wygodnym minibusie. Takie rozwiązanie jest nieocenione, kiedy chcemy wybrać się na zwiedzanie miasta w więcej niż cztery osoby. Minibusy Eko Taxi to doskonały sposób na przemieszczenie się po Warszawie i okolicach nawet dla ośmiu pasażerów. Zwiedzanie dużą grupą jest o wiele bardziej komfortowe, jeżeli mamy do dyspozycji taxi bus. Nie musimy przejmować się odpowiednimi biletami na autobusy, metro czy tramwaje ani skoordynowaniem najkorzystniejszej trasy. Kierowcy Eko Taxi doskonale znają topografię miasta i zawiozą nas w wybrane miejsce możliwie jak najszybciej, oczywiście zachowując przy tym zasady bezpiecznej jazdy. Nasi taksówkarze charakteryzują się też nienaganną kulturą osobistą. Znaczna część z nich zna też języki obce, a więc z przewozów w Eko Taxi mogą korzystać także turyści z zagranicy. Warto wiedzieć, że kursy u nas można zamawiać nie tylko przez centralę, ale także za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej!

Może Cię zainteresować również