Co się dzieje w Warszawie? Eko Taxi prezentuje ciekawe pomysły na spędzanie wolnego czasu w stolicy!

Co się dzieje w Warszawie? Pod jaki adres warto zamówić kurs taxi, aby w niebanalny sposób spędzić wolny czas? Jeżeli szukasz ciekawych pomysłów na zagospodarowanie spokojnego popołudnia lub leniwego weekendu, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Sprawdź, gdzie i kiedy warto się wybrać, aby fantastycznie spędzić czas. W Warszawie jest wiele miejsc, w których niemal co chwilę dzieje się coś ciekawego. Poznaj je z Eko Taxi i wybierz rozrywkę dla siebie i swoich bliskich! Zastanawiasz się nad wyjątkową rozrywką na weekend we dwoje? Nie wiesz, jakie aktywności wybrać dla dzieci i co spodoba się młodzieży? A może szukasz wydarzeń, podczas których można bliżej poznać historię Warszawy albo nabyć nowe umiejętności? Sprawdź nasze propozycje na różne okazje i bądź na bieżąco, z tym co się dzieje w Warszawie!

Spis treści:
Weekend w Warszawie: muzycznie lub rodzinnie
Zwiedzaj i poznawaj historię stolicy
Najbliższe repertuary warszawskich teatrów
Jakie festiwale odbywają się w Warszawie?

Co się dzieje w Warszawie w weekend? Eko Taxi podpowiada, gdzie można się wybrać się na ciekawy koncert lub spędzić czas z dziećmi

Sprawdzając co się dzieje w weekend w Warszawie, z pewnością natrafimy na sporą liczbę koncertów. Wiele z nich rozpoczyna się wieczorem i kończy dość późno, często po północy. Zmęczeni po koncercie lub po prostu senni ze względu na późną już porę zazwyczaj nie mamy ochoty na piesze spacery do domu czy wyszukiwanie połączeń komunikacji miejskiej. Dobrym rozwiązaniem jest w takich sytuacjach zamówienie wygodnej i taniej taksówki.

Oferta Eko Taxi

Eko Taxi działa dla swoich klientów 7 dni w tygodniu przez całą dobę, oferując o każdej porze atrakcyjne ceny przejazdów. Ceny za 1 km przebyty przed godziną 22:00 w komfortowym samochodzie z zieloną koniczynką na karoserii zaczynają się już od 1,60 zł! Z kolei po godzinie 22:00 ceny za 1 km zaczynają się zaledwie od 2,40 zł. Oprócz należności za przebytą odległość na kosztu kursu składa się jeszcze opłata początkowa, która w Eko Taxi jest taka sama przez całą dobę i wynosi 8 zł.

Koncerty w Warszawie

W jakich miejscach w Warszawie najczęściej odbywają się koncerty w weekend? Sprawdź, czym charakteryzują się poszczególne kluby, hale czy teatry i pod jaki adres zamówić transport w Eko Taxi?

Hala Torwar

Adres: ul. Łazienkowska 6A
W wybudowanej w latach 50. XX wieku hali widowiskowo-sportowej Torwar odbywają się liczne koncerty największych gwiazd z całego świata, ale nie tylko. W Torwarze można zobaczyć między innymi wystawy, stand-upy, spektakle baletowe czy taneczne. W hali znajduje się również lodowisko, na którym odbywają się różne wydarzenia sportowe. Warto na bieżąco śledzić, jakie imprezy zaplanowano na dany sezon, a z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Klub Stodoła

Adres: ul. Batorego 10
Stodoła to klub studencki, którego działalność koncentruje się wokół muzyki. Warto wiedzieć, że na początku swojej działalności (od 1965 roku) miejsce to było centrum jazzu w Warszawie. Oprócz wydarzeń związanych z tym gatunkiem muzycznym organizowano tu także występy kabaretów oraz zajmowano się realizacją filmów! Do 1977 roku powstało kilkadziesiąt produkcji krótkometrażowych. Dziś klub Stodoła kojarzy się publiczności przede wszystkim z koncertami rockowymi.

Klub Progresja

Adres: ul. Fort Wola 22
Progresja działa od 2003 roku. Choć klub ten jest kojarzony głównie z cięższymi brzmieniami, również fani popu, elektroniki, jazzu czy muzyki alternatywnej znajdą w ofercie Progresji coś dla siebie. Wiele osób docenia też znajdujący się w klubie bar, który zaopatrzony jest w najznakomitsze trunki.

Teatr Muzyczny Roma

Adres: ul. Nowogrodzka 49
Teatr Muzyczny Roma słynie przede wszystkim z wspaniałych musicali. Zostały w nim zagrane między innymi “Koty”, “Upiór w operze” i “Nędznicy”. W Teatrze Muzycznym Roma, na scenie NOVA, odbywają się też znakomite koncerty jazzowe.

Gdzie wybrać się z dziećmi?

Zastanawiasz się, co się dzieje w Warszawie, ponieważ chcesz w ciekawy sposób spędzić czas z dziećmi? Sprawdź repertuar kin! Wiele z nich, oprócz pokazów filmów familijnych, organizuje też rozwijające warsztaty i inne atrakcje dla maluchów. Zdecydowanie warto odwiedzać z dziećmi warszawskie kina. Aby do nich dotrzeć w wygodny i bezpieczny sposób, dobrze jest zamówić kurs taksówką. Dobrze jest przy tym wiedzieć, że dzieci podróżujące taksówkami – zgodnie z polskim prawem – nie muszą siedzieć w specjalnym foteliku. Warto też wiedzieć, że Eko Taxi oferuje usługę monitorowanego przewozu dzieci. Dzięki temu pociechy mogą komfortowo dojeżdżać do szkoły czy na zajęcia dodatkowe nawet wtedy, gdy zapracowani rodzice nie mają możliwości, aby je odprowadzić na zajęcia, a nie chcą, by maluch sam podróżował komunikacją miejską.

Skoro znamy już bezpieczny sposób na przemierzanie z maluchami Warszawy, pozostaje tylko rozeznać się w wydarzeniach dla dzieci, które odbywają się w stołecznych kinach. Poznaj miejsca przyjazne najmłodszym wielbicielom filmów.

Kino Muranów

W kinie Muranów odbywają się różne cykle wydarzeń przeznaczonych dla dziecięcej publiczności. Filmy dla maluchów z reguły odbywają się przed południem. Bilety dla dzieci na takie pokazy są darmowe lub kosztują naprawdę niewiele, a dla ich opiekunów – około 10-15 zł. Warto wiedzieć, że w Muranowie organizowane są także specjalne pokazy filmów z bieżącego repertuaru dla rodziców. Dzieci do lat 4 mogą z nimi wejść na salę, a dla starszych pociech zorganizowana jest na czas trwania filmu zabawa z animatorem w holu kina. W Muranowie organizowane są także rodzinne poranki z bajkami i warsztatami artystycznymi.

Kino Praha

Ciekawą ofertę dla dzieci ma również kino Praha. W każdy weekend odbywają się w nim familijne pokazy filmowe połączone z innymi atrakcjami. Szczególnie warto zwrócić uwagę na niedzielny cykl “Praha dzieciom – rodzinne poranki artystyczno-filmowe”, w ramach którego można zobaczyć najnowsze bajki oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych, tanecznych czy nawet wokalnych. Na dzieci czekają też kolorowanki i kredki w holu kina Muranów.

Multikina

W warszawskich Multikinach w każdy weekend dzieje się coś ciekawego dla dzieci. Sobotnie i niedzielne poranki to doskonałe okazje do obejrzenia z maluchami powyżej 2 lat fantastycznych bajek oraz skorzystania z innych ciekawych atrakcji. W Multikinach można także zorganizować niebanalne przyjęcie urodzinowe dla swojej pociechy.

Interesuje Cię zwiedzanie z przewodnikiem za darmo? Zobacz, co się dzieje w różnych dzielnicach Warszawy i wybierz się na miejsce zbiórki z Eko Taxi

Aby dowiedzieć się więcej o historii Warszawy, warto na bieżąco sprawdzać, co się dzieje w różnych dzielnicach stolicy. Często bowiem organizowane są darmowe spacery z przewodnikiem, podczas których można bliżej poznać na co dzień mijane miejsca i odkryć różne ciekawostki z dziejów Warszawy. W darmowym zwiedzaniu może uczestniczyć każdy, wystarczy stawić się o określonej porze w odpowiednim miejscu. Warto zapewnić sobie wygodny transport na miejsce zbiórki, aby z pełną energię ruszyć na długi spacer połączony ze zwiedzaniem magicznych zakątków Warszawy. Szybką podwózkę do punktu startowego zapewni nam Eko Taxi. Warto wiedzieć, że kursy można zamawiać na dwa wygodne sposoby. Pierwszym jest wykonanie telefonu na centralę, gdzie wykwalifikowani dyspozytorzy przyjmują zlecenia od klientów i udzielają wszelkich informacji na temat oferty Eko Taxi. Drugim sposobem zamawiania przejazdów jest skorzystanie z aplikacji mobilnej korporacji. Aby w ten sposób zlecić kurs, nie musimy nawet dokładnie znać adresu miejsca, z którego rozpoczyna się darmowe zwiedzanie, wystarczy, że zaznaczymy je na mapie, która wyświetli nam się na ekranie telefonu czy tabletu.

Gdzie szukać darmowych spacerów z przewodnikiem?

Gdzie sprawdzać, co się dzieje w Warszawie, aby nie przegapić zbliżającego się zwiedzania z przewodnikiem za darmo? Informacji najlepiej szukać w Internecie, na przykład na stronach organizacji, które oferują bezpłatne spacery turystyczne (Free Walkative Tour, Orange Umbrella Free Tour lub Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Mazowieckiej Masław). Warto też śledzić media społecznościowe. Podczas poszukiwań natrafimy z pewnością zarówno na zwiedzanie w języku polskim, jak i angielskim czy nawet hiszpańskim. Różne podmioty proponują spacery tematyczne po centrum Warszawy lub po danej dzielnicy. Przykładem może być cykl “Po Woli do woli”, w trakcie którego spacerowicze stopniowo poznają historię i ciekawostki o tytułowej części stolicy.

Chcesz zorganizować romantyczną randkę w środku tygodnia? Sprawdź, co się dzieje w warszawskich teatrach i zamów wygodną taksówkę

Wyjście na spektakl to doskonała opcja na spędzenie miłego wieczoru w doborowym towarzystwie. Dlatego dobrze jest śledzić, co się dzieje w warszawskich teatrach i jakie nowe pozycje pojawiają się w repertuarze. Zaproszenie do teatru partnera czy osoby, o której serce dopiero się staramy, pewno umili obu stronom czas w ciągu tygodnia i pozwoli choć na chwilę zapomnieć o szybkim tempie życia codziennego. Warto pamiętać o tym, że jeżeli proponujemy komuś takie romantyczne spotkanie, powinniśmy zadbać o odebranie tej osoby z domu i bezpieczny, wygodny transport na miejsce randki. W tej roli doskonale sprawdza się taksówka. Podczas gdy kierowca będzie dbał o najkorzystniejszą drogę, dwoje ludzi może usiąść razem na tylnych siedzeniach i oddać się sympatycznej rozmowie. W stronę jakiego teatru warto obrać kurs? Eko Taxi prezentuje miejsca z ciekawym repertuarem spektakli.

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny powstał tuż po II wojnie światowej, a w 1949 roku został przeniesiony do Warszawy. W repertuarze tego teatru od początku działalności można znaleźć znakomite sztuki. Dziś wystawiane są w dużej mierze spektakle inspirowane najlepszymi dziełami polskimi i światowymi, głównie współczesnymi. Nie brakuje też nowoczesnych interpretacji klasycznych dzieł. Teatr Współczesny stara się, aby przedstawienia były aktualne i w jakiś sposób odnosiły się do bieżących wydarzeń i problemów. W spektaklach możemy zobaczyć znakomitych polskich aktorów, na przykład Borysa Szyca, Damiana Damięckiego, Martę Lipińską czy Andrzeja Zielińskiego.

Teatr Capitol

Teatr Capitol działa w Warszawie od września 2008 roku. W repertuarze znajdują się głównie sztuki przeznaczone dla dorosłej publiczności. Można wybierać spośród komedii romantycznych i kryminalnych, monodramów i fars. Oprócz tego w Teatrze Capitol organizowane są występy kabaretów, chórów oraz koncerty jazzowe. W ofercie nie brakuje również przedstawień dla dzieci.

Teatr Komedia

Historia warszawskiego Teatru Komedia sięga 1954 roku, choć nie od początku swojej działalności nosił taką nazwę jak obecnie. Zawsze jednak wystawiano głównie przedstawienia o komediowym wydźwięku. W aktualnym repertuarze znajdziemy przede wszystkim lekkie komedie, spektakle muzyczne i farsy. Teatr Komedia to świetne miejsce na odpoczynek dla umysłu i poprawę humoru. Warto wybrać się tu na spektakl, aby nieco się odstresować podczas oglądania często absurdalnych losów bohaterów.

Co cyklicznie dzieje się w Warszawie? Wybierz się z Eko Taxi na wspaniałe festiwale muzyczne, filmowe i artystyczne

W Warszawie co roku odbywa się wiele ciekawych festiwali o różnej tematyce. Niezależnie od tego, czy interesuje nas film, muzyka czy może sztuka użytkowa, z pewnością znajdziemy wspaniałą imprezę dla siebie. Znakiem charakterystycznym festiwali często jest to, że trwają one kilka dni, podczas których uczestnicy chcą poznać, zobaczyć czy nauczyć się jak najwięcej. W czasie takich imprez warto się skupić na zaplanowanych przez organizatorów wydarzeniach i zamienić swój samochód lub komunikację miejską na wygodne taxi. Podczas jazdy taksówką na kolejny dzień festiwalu można na przykład przypomnieć sobie line-up i zaplanować, jakie eventy czy stoiska będziemy odwiedzać. Wybranie taxi na swój festiwalowy środek transportu oszczędza nam też kłopotu związanego z planowaniem powrotu do domu po danym wydarzeniu. Festiwale literackie nierzadko wiążą się z możliwością zakupienia książek, a z takimi zakupami niewygodnie jest wracać pieszo. Z kolei festiwale muzyczne czy filmowe często trwają do późnych godzin nocnych, kiedy zmęczenie może już dawać nam się we znaki. W takich sytuacjach naprzeciw naszym potrzebom wychodzi Eko Taxi, które realizuje kursy dla swoich pasażerów przez całą dobę. Ponadto firma oferuje odprowadzenie samochodu klienta pod wskazany adres.

Jakie festiwale zainteresują wielbicieli kina? Co spodoba się fanom muzyki rozrywkowej lub klasycznej? Jakie wydarzenia spodobają się zapalonym czytelnikom? Eko Taxi wymienia propozycje dla każdego!

Propozycje festiwali dla kinomanów

 • Festiwal Filmowy Watch Docs,
 • Kino w Trampkach,
 • Festiwal Filmów Dokumentalnych Kino z duszą,
 • Festiwal Filmowy Pięć Smaków,
 • Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych im. Jana Machulskiego,
 • Sputnik nad Polską,
 • Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy,
 • Millennium Docs Against Gravity.

Propozycje festiwali dla fanów muzyki rozrywkowej

 • Orange Warsaw Festival,
 • Męskie Granie,
 • Jazz na Starówce,
 • Festiwal WUJek,
 • Warsaw Electronic Festival,
 • Warszawski Festiwal Skrzyżowania Kultur,
 • Warsaw Summer Jazz Days,
 • Big Star Festival.

Propozycje festiwali dla fanów muzyki poważnej

 • Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu,
 • Mazowiecki Festiwal Chórów Akademickich “Vivat Academia”,
 • Warszawska Jesień,
 • Warszawski Międzynarodowy Festiwal Chóralny.

Propozycje festiwali dla wielbicieli literatury

 • Big Book Festival,
 • Międzynarodowy Festiwal Literatury Apostrof,
 • Warszawskie Targi Książki.

Może Cię zainteresować również